Hrdý Budžes

Hrdý Budžes
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181031/bmid_hrdy-budzes-jhZ-181031.png 5 2344 2344

Helenka Součková série

Kniha prostřednictvím vyprávění děvčátka zachycuje život herecké rodiny, která není zadobře s totalitním režimem a v této atmosféře hledá odpovědi na svoje dětské otázky. Volně navazují romány "Oněgin byl Rusák" a "Darda".

Chemiczka
13.05.2013 5 z 5

Neuvěřitelný "zvedač" nálady. Jak při čtení knihy, tak na divadelním představení popř. záznamu jsem se několikrát přistila, že lituju toho, že jsem nechodila do "jiskřiček" (ptž, jiskřičky nejsou vůbec žádný zasraný) a nesnažila se vyhrabat partyzána-ehm prase.
Dětskýma očima "ta" doba vypadá snad i idylicky. Výborné, výborné, a ještě jednou výborné. ( B. Hrzánové v divadle nemluvě)

misssicccka
12.05.2013 5 z 5

chci mít taky jednou takovou prďáckou holčičku (vnímavou, upřímnou, ukecanou a živelnou), která mě bude bavit svými dětskými postřehy a soudy tohoto světa a moji osoby..
na pozadí vyprávění malé holčičky autorka dokázala podat svědectví o absurditách "tamté" doby

čohynka
18.04.2013 5 z 5

Helenka Součková je prostě super....!! :) Moje nejčtenější knížka, nejlepší divadelní hra... A když se mi nechce číst, pustím si audioknihu - samozřejmě ve skvělém podání Báry Hrzánové.. :)

aannyy
13.04.2013 5 z 5

Pěkná knížka, vtipná. Moc se mi líbila :-)

anibeni
11.04.2013 5 z 5

Knížka je dobrá, jen jsem měla problém s tím, že jsem před lety viděla divadelní hru s Hrzánovou, jejíž výkon mne naprosto ohromil a tak jsem nyní celou knihu četla, jako bych já sama byla Hrzánová...

Valentine
22.03.2013 5 z 5

Skvělé, čtivé, pravdivé. A tak moc vtipné, že jsem až žasla. Vřele doporučuji :)

Zorka
09.03.2013 5 z 5

Přiznám se, že jsem nejprve viděla divadelní zpracování, a tak jsem mezi řádky viděla neustále to geniální ztvárnění hlavní role Bárou Hrzánovou. I tak je ale knížka skvěle napsaná ... to naivní, spontánní a přitom tak pravdivé vidění tehdejšího světa...

hrabenka
03.03.2013 4 z 5

Knížka mně mile překvapila,krásně se četla,příjemné.

kattyV
21.02.2013 5 z 5

Helenka mi notně připomněla mne samotnou, když jsem byla malá. Jsme vlastně vrstevnice, vyrůstala jsem ve stejné době. A taky jsem byla taková přemoudřelá holčička, i když jsem se tak nelišila od davu kolem sebe. Neměla jsem rodiče z divadla, ani "nevhodné" názory. Nebo jsem si je nechávala pro sebe.
Takže Helenka je prostě moje krevní skupina. Samozřejmě to ještě umocnilo představení s jedinečnou Bárou Hrzánovou, které jsem viděla asi pětkrát.

Askarinka
20.02.2013

Tahle kniha je úžasná. Mám ji strašně moc ráda, můžu jí číst stále dokola a nikdy mě neomrzí!!!!A hrdý budžes vytrval:-D

Vevericka.eva
20.02.2013 5 z 5

Čtivé, vtipné. Parádní relaxační kniha, která pobaví a nabije pozitivní energii.

Andrejz
14.02.2013 5 z 5

Moje úplně nejoblíbenější knížka!!! :))

t.mon
31.01.2013 5 z 5

Ta knížka je fakt skvělá a zábavná.

Melanka
26.01.2013 5 z 5

Obdivuji, jak autorka dokázala zcela autenticky popsat bolševickou éru očima dítěte. Strašně smutné a přitom veselé čtení. Ráda se ke knize (i divadelnímu představení) vracím.

Ormos Atalia
11.01.2013

Nejprve jsem se s tímto příběhem setkala prostřednictvím divadla, a to v hlavní roli s Bárou Hrzánovou a byla jsem z toho nadšená, krásně zpracované, takže doporučuji jak přečíst, tak i zhlédnout jako představení!

novoterka
06.01.2013 5 z 5

Tato knížka mě dokáže pokaždé spolehlivě pobavit , zvlášť pak v podání Báry Hrzánové ,ať už jako mluvené slovo, nebo divadelní představení.

Evelína Š
02.01.2013 5 z 5

První jsem viděla divadlo, které snad ani nemusím komentovat a až poté jsem četla knížku. Skvěle jsem se bavila, i když divadlo je asi o kapánek lepší. Ale i tak dávám knižnímu vyprávění Helenky plný počet bodů :-)

sabca
02.01.2013 5 z 5

Knížka, přesto že vyjádřená očima 8leté dívenky se dobře četla a je napsaná vtipně. Jelikož jsem tuto dobu sama zažila, mohla jsem zavzpomínat. Opravdu stojí za to tuto knížku si přečíst a i se k ní veracet.

bovinka
18.11.2012 5 z 5

V posledních letech považuji tuto knihu za nejlepší, co jsem četla. Ano knížka je tragikomická, ale já se bavila.... tak strašně moc jsem v tom viděla herecké historky, které vyprávěla moje babička. Viděla jsem též i divadelní představení a nadchlo mě. Nicméně jsem ráda, že knihu jsem četla jako první.

sachista
18.11.2012 4 z 5

Konečně jsem přečetl kultovní román Ireny Douskové, jež se stal předlohou pro úspěšnou divadelní hru. Je to napsáno velmi čtivě, volba vyprávění očima žákyně základní školy má sama o sobě velmi komediální potenciál, nicméně románem prostupují i některé méně veselé události, čímž kniha dostává až tragikomický nádech. Báru Hrzánovou si v roli Helenky dokáži naprosto živě představit a věřím, že tato role může patřit mezi její životní výkony na divadle. Takže nezbývá než vyrazit do Divadla Bez zábradlí...