Hédonista

Hédonista obálka knihy
Mé hodnocení:

"Hédonismus je filozofický směr, jehož představitelé považují slast za hlavní motiv lidského jednání. Hédonistou je i hlavní hrdina knihy. Poznává společenství, které ho uchvátí svým abnormálním přístupem k životu. Jeho součástí je i Meluzína, žena, která hrdinu nezodpovědně vtáhne do nebezpečné hry Zření vymyšlené geniálním psychologem. Skrz bolestivé úkoly hráče posouvá k odhalení vlastního Já a hledá klíče k zamčeným dveřím jejich skrytých neduhů. Jenže hédonista postupně zjišťuje, že s Meluzínou ani s utajovanou hrou není vše, jak má být."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448426/hedonista-iLX-448426.png 4.610
Romány, Literatura česká
Vydáno, Pointa

Kniha Hédonista

Jana_Hlus

Knihu bych doporučila k přečtení a zamyšlení, neočekávejte však akční thriller, Hédonista je psychologický román ze současnosti s filozofickým přesahem. Je vhodný spíše pro čtenáře s otrlejší náturou, některé scény jsou poměrně drsné. Kniha bude blízká zejména mladším čtenářům, kteří pravděpodobně mají podobný náhled na svět jako hlavní hrdina, ovšem i pro střední generaci může být porozumění myšlení současných třicátníků inspirativní, a možná právě díky této knize i lépe pochopitelný. (3/5).

Vilja
26.11.2020

Tohle dílo mě dostalo svými kontrasty. Niterné, a zároveň strhující. Plné životní energie, a přitom prozkoumávající nejtemnější stránky lidské existence. S českými reáliemi, ale přitom trochu mimo časoprostor. Přemýšlivé i naturalistické. Některé scény nejsou pro slabší nátury, ale jinak jednoznačně pozitivní překvapení.

PotockaM
23.11.2020

Trochu jiná česká beletrie. Z knihy cítím trochu beatníky okořeněné filozofií, které se očividně autor věnuje. A romantismem.. Děj mě dost překvapil. Velmi dobré pochody vědomí.. kniha je napsaná jazykem, který mě vtáhnul do vnitřního světa postavy. Až na pár pasáží, které se zabývaly více myšlenkám, které mě až tolik nezajímaly, mě kniha příjemně překvapovala.. konec mě dostal, měl jsem o čem přemýšlet.. je ale místy dost temná, tak asi není pro každého..

Casero
14.11.2020

Konečně něco neotřelého! Forma vyprávění dává tak neuvěřitelnému příběhu reálnou formu, jak kdyby vám jej vyprávěl váš blízký přítel. Střídají se pasáže, kde čtenář dychtí po každém dalším slově, větě, odstavci, s těmi kde autor dopřeje čas na vstřebání toho zážitku. No krása. Takové dílo by nespatřilo světlo světa, kdyby sám autor nebyl "hédonista".