Síla

Síla https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343980/bmid_sila-EIC-343980.jpg 4 529 99

Havraní kruhy série

< 3. díl

Temné finále trilogie Havraní kruhy přinese osudovou volbu. Představte si, že jste ikonou ve světě obávaných slepých. Symbolem, který jeho obyvatele spojuje v nenávisti a touze po pomstě. Jako dcera mrtvorozeného válečníka, jenž se vinou zrady svého bratra ocitl ve vyhnanství, máte jediný úkol — zahájit začátek konce. Hirka se připravuje na setkání s vládnoucím rodem studeného světa s pevně danou hierarchií, v němž se cení odvaha a pohrdá slabostí. Dívka neochotně přijímá svůj osud v naději, že svého přítele Rimeho udrží naživu a Ymslandu v bezpečí. Ale žízeň mrtvorozených po Síle je neuhasitelná a válka nevyhnutelná. Ke kterému světu se Hirka nakonec přikloní? Kam patří?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Evna , 2015

LordCookie
30.05.2019 5 z 5

Boží. Úžasné zakončení celé triologie plné zvratů a nečekaných momentů. Moc se mi líbilo, jakým vývojem prošla hlavní hrdinka od začátku série až do konce. Kdyby autorka vydala ještě nějakou knihu, o tom co prožije Hirka po válce, určitě bych se do ní s chutí pustila. A jako vždy musím pochválit obálku knihy. :)

maja11231
14.05.2019 5 z 5

Nejlepší díl z celé série. Vážně super kniha. Určitě si ji ještě minimálně jednou přečtu.

Gabri-88
08.05.2019 5 z 5

Posledni dil trilogie me rozhodne bavil, tentokrat mi kniha neprisla tak prehnane dlouha. Dreysil autorka dobre popsala, mrtvorozene a jejich zvyky, chovani a usporadani spolecnosti. Takze clovek ziska pocit, ze je ta Hirka vedle Dreyri jako figurka ze skla. Kazdou chvili jsem cekala, ze nekdo priskoci a smrtelne Hirce zakrouti krkem. Jenze o cem by bylo dalsich 400 stran ze jo :-) nejoblibenejsi postavou dilu pro me byl tentokrat Kolail. Otevreny konec se mi libil.

Sila na ni utocila ze vsech stran. Uhnetla z Hirky hrudku.
:-))

evilunicorn
27.04.2019 3 z 5

Není to špatný závěr trilogie,ale přesto si myslím,že na první díl to nemá.Nemohu se zbavit dojmu,že byl celý ten příběh až moc překombinovaný.Navíc předpoklad,že když vrátíte všem světům Sílu získáte tím rovnováhu,mi přijde vážně dost naivní,zvlášť u takového plemene jako je Umpiri.Lehké zklamání.

butter_cookie
05.04.2019 4 z 5

Nebudu tvrdit, že se mi tahle série nelíbila, protože to není pravda. Celý svět je dobře promyšlený a příběh má zápletku. Jediné, co mi vadilo, bylo to, jak sentimentální a až patetické postavy občas byly. Chápu, že je někomu proti srsti rozpoutat válku, ale když tomu nejde zabránit, nemá cenu o tom fňukat celé 2 knihy. Závěr trilogie se, ale podle mě moc povedl. Hirka se konečně dala dokupy a přestala mi být tak protivná, dokonce jsem si ji docela oblíbila. Nojo, pobyt v Drysílu jí docela prospěl.

fifejda
02.03.2019 5 z 5

Perfektní! Oproti předchozím dvěma dílům má tato kniha pouze jedinou chybičku - že skončila.

jmn7053
25.02.2019 5 z 5

Byla to dlouhá cesta; hodně výšek a pádů, havranů a bran do neznáma. Hodně zajímavých postav, které se neustále posouvaly a měnily, braly na sebe zodpovědnosti vlastních konání.
Nejvíce se mi líbila proměna hlavní hrdinky, a že spíše než aby ji ovlivňovalo okolí a jiní lidé, utvářela se z vlastního rozhodnutí a přesvědčení. A byla nádherně šedá, ne černobílá.
P.S. Všechny tři knihy měly ta nejkrásnější věnování, která mi až vháněla slzy do očí.

Jane007
23.02.2019 5 z 5

WOW, tomu říkám dost dobrá fantasy. Dochází mi slova a to ji chci vychválit až do nebe. Úžasný příběh už od prvního dílu, kdy jsem se zatajeným dechem držela pěsti Hirce i Rimemu, obdivovala sílu, měnila názory na vidoucího, měnila názory na světy,... Teď, když už mám dočtený poslední díl, zbývá jen jedno. Značku pro autorku, když napiše další super fantasy

vekune
24.01.2019 1 z 5

První dil byl nejlepší, ale i tak trochu hloupej a zbytečně natahovanej. Druhej fakt katastrofa, zbytečný postavy, zbytečný postavy, zbytečný děj. Ve třetím díle musí hrdinka už každého vážně štvát. Je tak skvělá, ale přitom skromná. ééé. No ale ty chyby a věci, co na sebe rozhodně nenavazovaly? Nelogičnost - např. 2.díl se Hirka dozví, že Rime je v Anglii a někde běhá po parku a honí ho policie, tak co udělá? Zavolá svému tatínkovi, aby mu řekla, že ok, že mu dá to co chce, ale at pustí Rimeho .WTF. A takových pokusů/omylů tam bylo fakt kotel.

Purple7
22.01.2019 3 z 5

Série plná havranů, ocasů, bezocasů, splynutí člověka s přírodou, patetických řečí a stále se opakujících frází. "Jsem mensrk, plíseň, Ódinovo dítě..." Nedivím se, že jsou ty knihy pak tak dlouhé. Nic není tak, jak je vám servírováno, naopak série plná klišé - hlavní hrdinka superspasitelka, opět zápletka s rodinnými vazbami a sex v nejnevhodnější dobu, jen aby tam byl, vždyť se to přece očekává. V tom se pak autorka šťourala tak, až mi to nebylo milé. Chápu, že tato série má své fanoušky, i přes to všechno negativní to má něco do sebe, ale já asi čekala vzhledem k recenzím obrovskou pecku. Ze všech třech dílů mi paradoxně sedl nejvíc ten druhý, nejhůře hodnocený a jediný z nich neoceněný cenou za nejlepší norskou fantasy.

ahomonicky
07.01.2019 5 z 5

Posledni dil nezklamal :)
Cela serie byla uzasna a propracovana. Vse do sebe krasne zapadalo a autorka se me neskutecne dotkla hned nekolikrat.
Nejvice asi v druhem dilu. Kdyz vysvetlovala, jak je nase planeta, zivot i chapani zkazene. Ze nikdy nebudeme moci videt to, co videti muzeme.
Zasahla me i ta cast s pochopenim sama sebe.
Jeste dlouho budu nad touto knihou premyslet a nepustim ji z hlavy. :))
Allelujah Hirce a Rimeu!

Market116
10.12.2018 5 z 5

Celá série byla úžasná.
Hirku a Rimeho jsem si oblíbila od samého začátku a věděla jsem, že musejí být spolu ♥
Líbilo se mi, že Hirka navštívila všechny tři světy, jak se dokázala se vším vypořádat a jak statečná byla.
Celkově mě příběh velmi zaujal a přišel mi velmi originální. Zkrátka zase něco nového, na co budu ráda vzpomínat.
A ten konec byl vážně skvělý, líp to skončit nemohlo :)

mira399
21.11.2018 5 z 5

Všechny tři díly jsou výborné. Moc mě to bavilo, hlavní postavy vykreslené a sympatické. Nakonec i ty nesympatické popsány tak, že jejich jednání člověk chápal.Detektivky ze severu mě osobně až tak neberou, ale tohle je super a jen tak dál a houšť.

Dominika13
17.11.2018 5 z 5

Celá trilogie je opravdu senzační! Už se velmi těším na filmové zpracování! Síla byla už jen takovou třešničkou na dortu celé série. Konec pravda trošku více romantický, ale pal to čert. Havraní kruhy a všechny světy v něm mě baví si představovat, baví mě je žít. :-))

Knihomolkajá
28.09.2018 5 z 5

Třetí díl nezklamal. Dějová linka Rimeho mě už bavila o trochu víc než v druhém díle a Hirčiny kapitoly mě opravdu chytly.
Trochu se mi ale pletly dohromady postavy. Každý díl na sebe nabaloval další a další. A v posledním jsem již neměla šanci si je všechny pamatovat. Ke konci jsem občas ani nevěděla, s kým se to ta Hirka vlastně baví.
Co dodat? Skvělá trologie, která mi bude chybět.

Tucaka
28.09.2018 5 z 5

Naprosto skvělá trilogie, odlišná od fantasy knih, na které jsem zvyklá. Jsem si naprosto jistá, že za pár let je přečtu znovu.

Jonny
24.09.2018 4 z 5

Svět který Hirka navštívila tentokrát byl nový. Nový svět, jiná kultura, jiné vnímání vztahů. To se mi moc líbilo.
Ve druhé třetině mi přišel děj už docela únavný. Pak se najednou vše změnilo a věci se daly do pohybu. A najednou... je konec celé trilogie. Jo, tohle čtení byl hezky strávený čas.

SlamLenka
07.09.2018 5 z 5

Velmi dobré zakončení trilogie! Příběh se krásně završil spojením všech dílků, zapadlo to do sebe jedna radost, navíc příběh gradoval až do konce. Bála jsem se nějakého sladkého zakončení, ale naštěstí k tomu nedošlo, za což jsem vděčná. Líbilo se mi, že v důsledku ani jeden svět nebyl postaven nad jiný, jsou si prakticky rovny - a to i se svými klady, i s nedostatky. [POZOR, následuje SPOILER] Docela by mě zajímalo, kam se Hirka a Rime dále dostali, jaké světy navštívili, stejně jako bych chtěla vědět, jak po Hirčině proměně funguje jejich vzájemné spojení - jsou schopni umocňovat spolu Sílu či nikoli?

mandari
27.08.2018 5 z 5

Po druhém méně záživném dílu přišla závěrečná bomba - svět Umpiri a celkové rozuzlení pohnutek jednotlivých hrdinů. Za mě skvělý a dojemný závěr celé série. Rozhodně doporučuji!

vandalindakova
06.08.2018 5 z 5

Nezklamala! Skvělý závěr mé jedné z nejoblíbenějších sérií. Třetí svět, třetí rasa a jejich skvělé vyobrazení. Nechyběli části, které šokovali. Za mě perfektní.

norská literatura fantasy

Siri Pettersen