Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6709 1301

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

Nymfona
24.02.2021 odpad!

Brak.. Nemajíc nic společného s tvorbou JKR... Velké zklamání

Maevie
16.02.2021 2 z 5

Vydat pokračování kultovní série o Harrym Potterovi v podobě scénáře, který logicky bohatý a rozmanitý svět čar a kouzel poměrně hodně okleští, je odvaha sama o sobě. Obzvlášť pak tehdy, když divadelní představení není nejlepší. Příběh postrádá uvěřitelnost, nápaditost a ztratil prakticky vše z propracovanosti světa Rowlingové, který budovala patnáct let. Prokleté dítě je pouhou skořápkou – příběh vyprávěný mezi bradavickými kulisami a se známými postavami, kouzlo ale už vyprchalo.

21jana
10.02.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, pro někoho to může být chaotické. Je psáno jako scénář, když se člověk však vžije do děje, je super. Přečteno za jeden večer

tessiesulcova
09.02.2021 5 z 5

Ať si říká, kdo chce, co chce....Prokleté dítě mne uchvátilo a já jsem ráda, že tato kniha byla napsaná.
Doporučuji všem fanouškům Harryho Pottera všema deseti!

Je to něco jako fanfikce a ty já miluju, takže super! :)

vladislav6610
03.02.2021 4 z 5

Bez znalosti ostatních knih by se čtenář asi hůř orientval, přepis scénáře nijak neruší, naopak, zapojuje představivost.

mia.com
01.02.2021 4 z 5

Me se pribeh libil, rychle ubihal, byl zajimavy a daval celkem smysl. Nedokazu si ivsem tu hru predstavit, prislo mi to na divadlo silene slozite, tak snad ji nekdy uvidim aspon ze zaznamu. Nicmene by podle me byl klasicky roman mnohem lepsi.

1knihomol1
30.01.2021 3 z 5

Není jako ostatní díly, ale přesto je zábavná.

Knihovnice01935
29.01.2021 odpad!

(SPOILER) Harry Potter je moje moc oblíbená série knih, a pak přijde nějaký kašpar a úplně mi to zničí. Nechápu že to J.K. Rowlingová povolila. I když je třeba hezké, že se staří nepřátelé dají do hromady, ale u Draca a Harryho se mi to nelíbí. Taky mě štve, že když jsem se dívala na wikipedii na Astorii Malfoy, což má být údajně Dracova manželka, říkají že to byla žákyně Zmijozelu, a přitom se tam vůbec neobjevila. Nevím co se všem libí na Malfoyovu synovi, když je to naprostej hlupák. A Hermionina dcera je taky úplně pitomá. Voldemort že má dítě s Belatrix Lestengerovou, prostě nereálné. Tento názor je čistě můj osobní, a každý si může myslet co chce.

Adél784
25.01.2021 1 z 5

Jack Thorne mi úplně zničil mou oblíbenou fantasy sérii:-(

edith79
24.01.2021 4 z 5

Mám ji v knihovně už několik let a dnes jsem se konečně rozhodla ji přečíst. A bylo to fajn. Rozhodně to nepostrádalo tu známou atmosféru a příběh byl vystavěn zajímavě a s napětím. Krátké kapitoly divadelního scénáře způsobily, že stránky se doslova míhaly. Vůbec to na mě nepůsobilo, že by to bylo dělané pro peníze. To podle mého názoru nemá nikdo zapotřebí. Byl to zkrátka takový hezký bonus, návrat do světa Harryho Pottera, který prostě miluju.

NoctisSol
23.01.2021 5 z 5

Pro mě to bylo skvělé. Byl to můj první scénář, který jsem kdy přečetla a určitě nebyl špatný. Bylo skvělé ukázané, že Harry Potter není super otec a jeho vztah se synem a to stejné u Draca. Všechny ty akce apod. se mi strašně líbily(i když zase ta D. do které se zamiloval Albus). Ale bylo to pro mě fajne.

Adél784
21.01.2021 1 z 5

(SPOILER) Bylo to divné a zbytečné... Nevím, co více bych k tomuhle ,,pokračování" Pottera napsala.
Když jsem si tu knihu pořizovala, věděla jsem, že už to nebude ta má milovaná fantasy..ale tohle...bylo to fakt hrozný.
To, že najednou má ,,Voldík Mortík" ( takhle ho fakt nazval Scorpius) a Belatrix spolu dceru...která se chce vrátit v čase, do doby, kdy Voldemort zabil Jamese a Lili...Už jen ten námět je nepovedený.
Harry tady byl snad ještě nesnesitelnější a arogantnější než v původní sérii. Ten konec, jak se Harry proměnil ve Voldemorta...no co na říct.
Jediné pozitivní na této knize je Ron a jeho skvělý smysl pro humor a pak obálka :)
Nedoporučuji.

Vy, co stejně jako já, milujete sérii o Harrym Potterovi, nekažte si tímhle skvělý zážitek ze čtení původní série....Tato kniha je zbytečná, nesmyslná a myslím si, že to je ždímání peněz z úspěšné série.

Něco tak špatného jsem dlouho nečetla.

Rainbow_Owl
18.01.2021 3 z 5

O dosť slabšie ako pôvodná séria HP.
Na môj vkus veľa sentimentu- odkazy od Severusa Snapa cez syna Draca, vyznanie citov Harrymu od obrazu Dumbledora, veľká pozornosť pre manželstvo Ginny a Harryho- vyvolávalo to vo mne pocit, že autorka chcela dať bodku v niektorých nedopovedaných vzťahových líniách pôvodného HP.

jahnovaz
15.01.2021 5 z 5

Parádní pokračování a zároveň vysvětlení, proč tento díl nemůže být zfilmován. Úžasný příběh o synovi Harryho

kaserova
13.01.2021 3 z 5

Oproti klasické sérii Harryho Pottera je to slabší, ale miluju ten pocit, vrátit se do světa čar a kouzel a spojovat si v hlavě jednotlivé skutečnosti.

FejKýý
04.01.2021 4 z 5

Je to už pár let, co jsem ji četla ale vím že mě dost bavila.

kristyna3919
04.01.2021 3 z 5

Kniha psaná formou divadelního scénáře. Zajímavý a milý příběh. Myslím si, že kdyby se toho chopil opět nějaký schopný režisér, byl by z toho moc krásný film/pohádka a pokračování HP.

Acourtofbook
03.01.2021 4 z 5

Vím, že hodně lidí tohle pokračování Harryho Pottera hodnotilo spíše záporně, ale já musím říct, že mně se celkem líbilo. Jelikož mám dramata ráda, tak mi vůbec nevadilo, že byla kniha napsaná formou divadelního scénáře, přišlo mi to zajímavé oproti předešlým dílům a alespoň zde díky tomu nebylo nějaké zbytečně natahování a šlo se rovnou k akci. Líbily se mi všechny ty spojitosti s příběhem Harryho, který všichni známe a odkazy na některé postavy. Trochu mi však vadilo, že autoři hodně sázeli na úspěšnost celé série a bylo zde hodně momentů, o kterých už jsme si všichni dávno četli prostě mi přišlo zbytečné to tam opakovat. Taky si mi nelíbilo, že u některých postav byl hodně pozměněněn jejich charakter, to bylo prostě zvláštní. Nechápala jsem, že Harry mohl mít dítě, jako byl Albus, který se občas choval fakt příšerně, i když možná to bylo tím, že zde nebylo moc prostoru pro to, abychom si s těmi novými postavami udělali nějaký vztah nebo kvůli zpracování ve formě scénáře nahlédli do jejich myšlenkových pochodů. Nicméně ti nic nemění na tom, že celá knížka byla čtivá, napínavá a já ji měla přečtenou vážně za chvilku.

4⭐/5⭐ Je potřeba do toho jít s tím, že to není další Harry, protože s tím se tahle kniha rozhodně porovnávat nedá. I tak si však myslím, že to nebylo zas až tak špatně a fanoušci HP by si tohle pokračování rozhodně měli přečíst.

Munzik
02.01.2021 2 z 5

Co dodat, klasické knihy o Potterovi už se asi nedají překonat. Nicméně každý fanoušek Harryho a jeho kamarádů nemůže tuto knihu vynechat.

Knihomolka506
30.12.2020 5 z 5

Hodnocení celé série : Magický svět HP zna asi každý, ale jestli jste právě dočetli poslední díl jako já tak si říkáte: O co jsem celé ty roky přišla? Jak to, že jsem ji nezačala číst už dříve ? Tahle série je naprosto skvělá, je v ní mnohem více čar, kouzel zivote na kouzelnicke škole a černé magie než si dovedete představit! Ať už jste dítě nebo dospělý to zkrátka stojí za to! Doporučuji

přátelství kouzla magie Harry Potter divadelní hry rodina tajemství puberťáci

Autorovy knížky