Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6701 1300

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

stepankoby1
10.07.2021 2 z 5

Emoční jádro (Albus a jeho vztah k Harrymu/Scorpiusovi) je obstojné, a být kolem něj vystavěný dobrý příběh, nemuselo to celé dopadnout tak tragicky. To by ovšem příběh nesměl mít podobu té nejprimitivnější fanfikce s vyřvaným obsahem, nefunkčním rozplánováním příběhu a prapodivných základních dějových oblouků. Každá replika sestává ze srdceryvných ultimátních prohlášení, případně z nesnesitelně tuctových hlášek stylu "záchrana světa". Nenajdeme tu jedinou normální konverzaci postav, všechno se vždycky musí točit okolo osudů, chyb a plánů postav. Problémová je i neuvěřitelná kauzalita (Albus přicházející na neviditelnou zprávu byl komický), nepromyšlená detektivní výstavba vyžadující tupost postav (Hermiona fakt nepozná, že ukradená kůže z hřímala a denivky patří do mnoholičného lektvaru?) a hlavně debilní nápady: Koho napadlo, že bába z vlaku jako terminátor bude cool? Proč Albus převlečený za Rona vášnivě líbá vlastní tetu? Odkdy umí obraceč času vytvářet paralelní vesmíry? Voldemort že ošustil po událostech Fénixova řádu ze samého nasrání Bellatrix? Proč se Ron chová jako debil? A proč sakra celý příběh musí neustále přeskakovat v čase? Možná to bylo cool v divadle, ale na stránkách to neskutečně ubírá plynulosti a stravitelnosti děje. A to vlastně platí pro celou knížku. Je to efektní dobrodružství, které na povrchu působí docela zajímavě, ale jakmile se alespoň na vteřinu zastavíte a zamyslíte se, proč se tahle postava chová jako takový retard (čímž nemyslím, že by chybovali, ale že jejich chování nedává smysl vůči předchozí charakterizaci), jak se můžou tyhle události dít, nebo co tvůrcům na určitých rozhodnutích přišlo tak strašně chytré, rozpadne se jak příběh prokletého dítěte, tak i celý svět Harryho Pottera.

kiki284
03.06.2021 3 z 5

Příběh sám o sobě byl celkem ucházející, ale rozhodně zbylým 7 dílům nesahá ani po kotníky.

Vendy1993
01.06.2021 2 z 5

přijde mi to jako sosání peněz z franšízy Harry Potter....sice jako je hezký, že se Rowlingová a spol. rozhodli vyprávět dál příběh pro fanoušky....ale podle mě jako nic moc :( a to jsem velká fanda ;)

Antibabiš
29.05.2021 5 z 5

Super kniha!

NextOne
13.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Dost fanoušků možná naštvu, ale mě se to moc líbilo. :) Už je to dlouho co jsem četl celou sérii a tohle mě navrátilo zpět do dob, kdy jsem knihy četl poprvé.

Nevím proč to má tak negativní ohlasy. Přeci pokud mi vadí, že to se světem Harryho Pottera nemá nic společného, tak to berte jen jako jednu z fankfikcí k tomuto světu. Každá fanfikce a příběh navíc, má své kouzlo.

Vrátili jsme se zpět do Bradavic, navštívili staré známé a opět jsme okusili cestování časem. Příběh jako takový nebyl špatný. Kamarádství Albuse, syna Harryho a Scorpiuse, syna Draca nám přináší možnost nahlédnout zpět do minulosti, avšak vše není tak snadné jak se zdá, neboť některá tajemství vyjdou najevo. :)

IG: next_fantasy_one

Knihomedvěd
05.05.2021

Tato kniha mi připadá spíše jako taková docela povedená fanfikce, ale klasický Harry Potter to prostě není. Už zpracováním jako scénář, tak příběhem. Zato myslím že fanoušci Harryho Pottera s radostí uvítají každou další knihu.

NicolleBrazd
03.05.2021 1 z 5

(SPOILER) Postava Delphine dobrá; hezká, silná a s adekvatním motivem. Jinak zbytek celkem brak + je škoda, že nikde nebyla ani zmínka o okolnostech jejího početí na Malfoy Manor, jelikož “normálně” pravděpodobně být zrozena nemohla.

Štěpinambura
02.05.2021 4 z 5

Kniha se mi strašně líbila. Až na to, že z Harryho je necitlivý otec. Z Rona opilec, který si ze zasnoubení s Hermionou téměř nic nepamatuje. A z Hermiony namyšlenou ministrini kouzel. Jinak to bylo boží!

TeoK7
27.04.2021 4 z 5

Docela dobré, proti ostatním HP však docela špatné

MarekB530
23.04.2021

Co dodat, klasické knihy o Potterovi už se asi nedají překonat. Harry momentálně pracuje na ministerstvu kouzel. Je ženatý a má tři děti. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Myslím si, že kdyby to natočil opět nějaký schopný režisér, byl by z toho moc krásný film.

mekkejla
25.03.2021 3 z 5

3 hvězdičky dávám jen za to, že je to Harry a že to díky formě scénáře bylo rychle za mnou.

tanecnica
21.03.2021 3 z 5

Tento díl má potenciál, ale zpracování nic moc. Určitě je to i tím, že jde o scénář, ale děj je plytký, těžko uvěřitelný, umělý. Napsaný pro to, aby byl... Přečíst se to dá, ale není to ono... V divadle je to možná fajn zážitek...

HančaŠ
21.03.2021 odpad!

Slátanina. Mám ráda knihy o Harrym Potterovi, ale to, co z něj udělali tady, je směšné.

Hruška142
20.03.2021 4 z 5

Přesto že jsem si myslela, že se z příběhů o Harrym Potterovi už nedá "vypotit" nic, co by čtenáře mohlo zaujmout, tak jsem byla mile překvapena touto knihou. Pro mě byla čtivá a zábavná, objevuje se snaha zapojit do příběhu další, mladší generaci čarodějů, původně jsem měla obavy, že kniha ztratí na své poutavosti, poetičnosti tím, že bude hlavní hrdina tak trochu "odsunut" do pozadí ve prospěch nových hrdinů, ale obávala jsem se zbytečně. Opravdu poutavé, oceňuji obsahovou stránku - skvělý nápad, myšlenka, námět...
Jako divadelní hra by mě pravděpodobně příběh asi moc neoslovil.

diana1217
15.03.2021 1 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala. Postavy z Harryho Pottera jsou tady úplně k ničemu. Příběh je nudný a předpovídatelný. Rozhodně bych tuhle divadelní hru vidět nechtěla...

StarPopcorn
13.03.2021 1 z 5

S tímhle dílem mám tak trochu problém…Ne tak kvůli příběhu (Který stejně nestojí za moc), ale kvůli samotné Rowlingové…V jedné divadelní hře totiž hrála Hermionu černoška - A Rowlingová k tomu prohlásila, že přece nespecifikovala Hermioninu barvu pleti a tak je všechno naprosto v pořádku. Což mě opravdu naštvalo a věřím že nejsem sám. Ale jinak Prokleté dítě jako kniha má nevýrazný příběh, který si pořád nejsem schopný zapamatovat, nevýrazné postavy, u kterých si pamatuju max. jména a nakonec - Prostě to už není Harry Potter. 1*

Jara.v
09.03.2021 3 z 5

Tak tohle bylo docela zklamání. Zkombinovali tam něco, co snad ani do celkového příběhu nezapadá. Sice jsem si ji koupila do série, ale klidně bych se bez ní obešla.

-markéta-
07.03.2021 5 z 5

Miluji Harryho Pottera, všechny knihy, všechny filmy.
Nad tímto dílem jsem dlouho přemýšlela, protože přeci jenom to úplně do slavné Potterovské série nepatří. Každopádně bylo to stejně dobré jako všechny Harry. Bylo příjemné vidět jak vyrostli, jak se jejich život vyvíjel, jací byly jejich děti, za mě doopravdy super. Vracení se časem do dob, kdy v Bradavicích byli ještě Harry, Hermiona, Ron, Draco a hlavně SNAPE! Bylo to boží a několikrát mi ukápla slza. Byl to skvělý návrat do světa, který ne jeden z nás toužil (stále touží) prožít.

Ruru
28.02.2021 1 z 5

Celou tuhle sérii miluju a velmi ráda se k jednotlivým knihám vracím, když se mi chvíli nechce číst něco nového. :-)
Bohužel, pojem „celá série” se nevztahuje na tuto knihu, z podobných důvodů, o kterých píše StarPopcorn.

Nymfona
24.02.2021 odpad!