Harmonia cælestis

Kniha súladu, vzájomného porozumenia a zmieru. Na jednej strane filozofický text o moci a rozpade, priestore a čase, o poňatí otca v našom vnímaní. „Klasická“ časť textu je rodinný román – pamäť rodiny a pamät krajiny. Dekonštrukcia rodinnej ságy i pokus o jej novú tvár. Autorova rozlúčka s 20. storočím.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163634/big_harmonia-caelestis-4BV-163634.jpg 4.411

Vydáno: , Kalligram (SK)

Harmonia cælestis, 2000

Kniha Harmonia cælestis

MonikaJanka
05.06.2017

Neviem, neviem. Asi som na to nedozrela, a to už som prečítala všeličo (aj také ťažké knižky, napr. Orlando od Woolfovej a Zakázaná ríša od Slauerhoffa, alebo z postmoderny Meno ruže od Eca alebo Moje meno je Červená od Pamuka). Týždeň som sa trápila s prvou časťou a potom som si dala týždeň na rozmyslenie, či sa budem pokúšať čítať ďalej alebo nie, rozhodla, som sa, že nie. Ešte dobre, že som si knihu len požičala a to som sa na ňu tešila. Netvrdím, že je to zlé, ale nesadol mi štýl písania. Ešte skúsim Opravené vydanie, ktoré mám doma a potom už asi nebudem vyhľadávať knižky od Esterházyho.
Prepáčte pán Esterházy, nejak sme si nesadli, želám vám lepších čitateľov ako som ja.
Ani nebudem hodnotiť.

hermina007