Stopy dymu

Stopy dymu https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95040/bmid_stopy-dymu-95040.jpg 3 12 5

Hannah Vogel série

1. díl

Berlín 1931. Rok, keď sa v Nemecku dostal k moci Hitler. Novinárka Hannah Vogelová, prispievateľka do kriminálnej rubriky novín Berliner Tageblatt, zistí, že našli mŕtvolu jej brata, homosexuála Ernsta – spozná ho na fotografii v Hale neznámych mŕtvych na policajnej stanici. Zatiaľ nechce priznať, že ide o jej brata, pretože spolu požičali doklady židovským priateľom, aby mohli uniknúť z Nemecka. Dej naberá dramatický spád, keď Hannah niekto dovedie do bytu malého chlapca s rodným listom, podľa ktorého je Hannah jeho matkou a Ernst jeho otcom. Hannah sa ho ujme a usiluje sa zistiť, kto je chlapcova skutočná matka a ako to všetko súvisí s bratovou smrťou. Spočiatku si myslí, že za všetkým stojí bratov žiarlivý partner, dozvedá sa však, že Ernst mal tesne pred smrťou pomer aj s iným mladým nacistom, ba nájde aj zväzok listov od vysoko postaveného muža v SA (Sturmabteilung).... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

A Trace of Smoke , 2009

whack
21.11.2015 4 z 5

Šperky, diamantové prstene, prostitútky, teplí feťáci, teplí transvestiti, teplí nacisti, cínoví vojačikovia v ženských šatičkách. V tejto knihe sú gejovia vykreslení ako promiskuitní čudáci, ktorí sa stretávajú vo svojich polosúkromných kluboch. Opisy týchto klubov a ich okolie boli až morbídne, a zozačiatku som ťažko veril, že v týchto časoch, kedy ulice ovládala mládež z SA, mohli vôbec existovať. Avšak mnohé udalosti a popisy miest, vrátane týchto klubov, boli založené na skutočnosti (napr. berlínsky homosexuálny klub Eldorado bol založený v roku 1919 a existuje dodnes). Kniha sa dobre číta, mená sa nepletú a hoci som vraha odhalil už pár strán po polke, príbeh z nie tak úplne tradičného prostredia si zachováva ponurú atmosféru Berlína roku 1931, kedy sa nacisti začali dostávať k moci.

prestiggio
04.09.2015 1 z 5

jedna z najhorsich knih co som kedy precitala. Trvalo mi takmer tyzden kym som ju zdolala. Knihu by som rozdelila na tri casti, prve dve nudne az strach, potom sa to konecne rozbehlo, a zrazu koniec. A aj ten bol o nicom.

kannibal28
24.05.2015 3 z 5

kniha ma na začiatku nebabila vobec časom sa to trošku zlepšilo.Príbeh o Esesakoch som si predstavoval trošku viac krvave ale chybalo mi to tam

BUBO26
12.04.2015 3 z 5

Skrz-naskrz priemerná kniha, s nie veľmi dobrým štýlom písania a nejasnou zápletkou. Možno by som ju mal prečítať znovu, ale už sa mi do toho nechce. A nepáčilo sa mi, ako autorka vykreslila gejov (promiskuitne).

knihomilka
26.01.2015 4 z 5

Trochu zvláštny štýl - taký prostý, ale ťažký na sústredenie. Musela som sa stále zastavovať a premýšľať, lebo strohosť textu nedovoľovala plynule čítať a chápať. Rada by som vedela, ako Hannah ďalej žila a či bola stále prenasledovaná.

homosexualita nacisté

Rebecca Cantrell