Hadrový panák

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3031 3031

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll , 2017

kytarka
03.01.2018 5 z 5

Moc jsem knize nedávala, kvůli té propagaci. Již jsem se hodněkrát spálila, když bylo u knihy uvedeno Bestseller. Nicméně tahle kniha mě překvapila, přečetla jsem jí rychlostí blesku, tak že to vypovídá o tom, že mě bavila. Zajímavý vztah mezi Wolfem a Emily, jsem zvědavá jestli se v dalších dílech nějak vyvine. Tak, že za mne ANO!

Ninie
02.01.2018 5 z 5

No tak za mě velmi ctive napsané, neodtrhla jsme se dokud jsem nedocetla :-) samozřejmě bych to neoznacila za bestseller, ale každopádně skvěle napsána kniha, kterou bych určitě doporučila milovníkům krimi

kap66
02.01.2018 3 z 5

Být spisovatelem, přeji si jednu věc: ať proboha neoznačují mou první knihu jako bestseller a nej-cokoliv! Pokud to tak totiž bude, asi na ní vydělám, ale ti zklamaní, kteří se táák těšili, se na mě příště vykašlou.
Já se moc ovlivnit nenechávám, lépe řečeno ne názory v médiích. Takže - nejsem zklamaná ani nadšená. Na začátku jsem musela čtení prokládat jinou knížkou, té morbidnosti v zacházení s oběťmi a těch mrtvých na několika stránkách - to na mě bylo až moc. Chápu, že každý autor chce být originální a je těžké napsat něco, co tu ještě vůbec nebylo. Wolfa - právě asi kvůli tomu - samou láskou nesežerete, ale pravda je, že pojetí této postavy mi opravdu originální přišlo; včetně toho, jak vyšetřování dopadne, což s tím souvisí. Souhlasím s těmi, kterým vadilo, že Cole odbyl některá vysvětlení - to mě právě baví, dozvědět se, JAK to šlo provést.
Celkově vzato jsem to přečetla se zájmem a doporučuji.

Terez25
02.01.2018 2 z 5

Pro mě velice nezáživné čtení, vůbec jsem se nedokázala začíst. Většinou, když sáhnu po knize v edici Světový bestseller, zklamaná nejsem. Tady to bohužel bylo naopak.

terinkha
02.01.2018 3 z 5

Kniha mě zaujala (klasická masírka skrz razítka světového bestselleru, že jo) a ejhle, čekala na mě na knihovní pobočce, takže nebylo o čem a rovnou jsem ji přes svátky přelouskala.
Chvílema to bylo fakt nechutný. Tipovala jsem, kdo přežije a kdo ne. Mělo to celkem spád, i když sem tam se to topilo v takovym nijakym balastu pocitů, situací a zbytečnejch dialogů. Nepochopila jsem, proč Wolf mlčel jak zařezanej, místo toho, aby kdáknul a řekl si o pomoc. Ale chápu, policajtský ego, navíc to bylo osobní...
Přečetla jsem, odškrtávám si, ale že bych z toho byla nějak extra nadšená, to se říct nedá.
A Baxterová je prostě pinda. Kdo viděl některý moje komentáře, tak ví, že vyšinutý hlavní postavy prostě nemusim a tohle byla další do řady. Zrhzená vochmelka, která čeká, jestli na ni Wolf konečně vlítne a schovává to za drsňáckou masku. Blah.

Janek
01.01.2018 3 z 5

Průměrná detektivka se zajímavým námětem, jehož zpracování na mnoha místech pokulhává. Příliš mnoho motivů zůstává nedotaženo a nevysvětleno, začátek byl slibný, ale druhá polovina už mě místy nudila. Škoda.

rlupinek
01.01.2018 3 z 5

Tak nevím... Nějak mi v knize chyběl konec. V podstatě spolupachatel nakonec odejde zadním vchodem a nic se mu nestane? Žádné vyšetřování? Jsem přesvědčen, že se objeví v další knize Daniela Colea jako bezúhonný, cílevědomý a charakterní člověk. A vyšetřovací tým New Scotland Yardu, který vystopuje pachatele bez jakýchkoliv důkazů pouze na základě dedukce a úvah? Jsou to prostě borci... Ale další knihu už si asi nepřečtu.

myshak
31.12.2017

Takové knihy mám ráda, kde se děje hned něco od začátku. Jedna zápletka za druhou. Kniha se mi líbila, doporučuji...

majiqhd
31.12.2017 3 z 5

Dostal jsem ji od rodiny, patrně ovlivněni reklamou. Postavy ploché, tak ploché, že se představivost nedomohla vizualizace. Námět již dříve viděný a přečtený.
Průměr. Přesto kniha není špatná, ale ...

NemcovaKN
30.12.2017 3 z 5

Tuto knihu bych zařadila k průměrným. Díky začátku jsem vždy byla natěšená, co bude dál, ale postupem příběhu děj až tak zajímavý nebyl. Myšlenka nebyla špatná, ale konec mě poměrně zklamal. Kniha jako taková se četla dobře a rychle. Autor se nezabýval zbytečným vysvětlováním nebo popisem.

KalinkaPavli
30.12.2017 5 z 5

Musím říct, že mě hodně příběh hodně chytil. Až tak, že jsem třeba četla na netu zprávy a divila jsem se, že nejsou informace o další mrtvole :))) Takže když jsem nečetla, stále jsem byla myšlenkami s Wolfem. Když si člověk vezme, že to nejmorbidnější tedy, že je sešita mrtvola ze šesti těl, tak to zase tak drsné není. Už aby bylo pokračování

Lisa123
29.12.2017 3 z 5

Kniha mě chytla už od začátku, děj byl napínavý - líbí se mi, že se v knize pořád něco děje. Akorát mi vadí, že je v příběhu tolik postav, že čtenář snadno zapomene, jakou roli daná osoba hraje. A mrzí mě, že autor na konci nevysvětluje, jak vrah dokázal zabít své oběti (např.: Khalida). Jinak byl konec pro mě překvapení a dočetla jsem ho jedním dechem :) Doporučuji hlavně těm, kteří mají dobrou paměť na jména :D

Knižní střípky
29.12.2017 2 z 5

Jedno z letošních knižních zklamání, naštěstí jich nebylo mnoho. Za mě důkaz toho, jak mocná je dobrá reklamní kampaň. Na knihu jsem se moc těšila, ale velmi brzo se dostavilo velké zklamání. Již jsem to zde vícekráte psala, pro mě definice thrilleru je, že mě kniha připoutá a nepustí, dokud ji nedočtu, tak nebudu mít klidu. Zde jsem se do čtení musela nutit a opravdu mě kniha nezaujala. Je možné, že byla jen nevhodná chvíle, ale upřímně, nemyslím si to.

Fixa08
29.12.2017 2 z 5

Dočteno jen s velkými obtížemi, je to jedna velká nuda, kniha mě zklamala. Přiznám se, že jsem to nějak nepobrala.

ivoiro
29.12.2017 5 z 5

Knize dávám plný počet bodů. Přečetl jsem jedním dechem.

ivana1975
29.12.2017 1 z 5

Pri tejto knihe som stratila rec... Je to obycajna vykradacka inych a omnoho lepsich trillerov, v knihe vladne chaoz a ani tie postavy nic moc... Hlavne ta alkoholicko-zakomplexovana Baxterova... Davam jednu hviezdu

alzbeta4340
29.12.2017 3 z 5

Přes morbidnost námětu byl Hadrový panák z prvních tří čtvrtin velice čtivá a zábavná detektivka. Konec byl ale najednou chaotický, nepřehledný a hlavně plný logických mezer. Docela mi to zkazilo zážitek z knihy. Škoda.

Malina20
28.12.2017 5 z 5

Napínavá až do poslední chvíle, kvůli téhle knize jsem nemoha spát a budila se brzo ráno, abych ji mohla dočíst.

Aaliyan
28.12.2017 2 z 5

To bylo žalostné ... tak už jsem se do ničeho dlouho nenutila. Dvě hvězdičky za úctu ke knihám obecně.

adevis
27.12.2017 5 z 5

Neuvěřitelně mě Hadrový panák chytl. Přečteno jedním dechem. Mě se kniha líbila od začátku do konce a určitě ji doporučím všem knihomolům v mém okolí :-)