Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3041 3041

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll , 2017

demlice
20.01.2018 4 z 5

Jsem asi děsně nenáročný čtenář. Přečetla jsem, bavila se u toho, ale musím uznat, že na TOPku to u mě nedosahuje. Dobrý... ale ne nejlepší, co jsem měla v ruce... Začnu kladně. Legrace to byla. Spisovatel dal téměř všem postavám prořízlou hubu. Bavili mě, jak do sebe šli. Teda trochu mě vadila Baxterová. Vlastně ani nevím proč, nejdřív jsem si myslela, že přirozeně žárlím, protože zbožňuju hlavní postavy detektivů, ale pak autor vyrukoval s alkoholem a v tu chvíli mě přestala zajímat. Zabouchnutá alkoholička - blbá kombinace na ženskou. Klidně by tím vrahem mohla být ona vzhledem k mindrákům :-). No a rezavá sexy ex?? Sakra! Moje ego ji přestalo vnimat už z principu! Nakonec vlastně ani nevíme, jak Andrejka dopadla. Nedotaženo... Nápad super! Přesně jak to mám ráda - kde se sešívají mrtvoly, tam bude veselo! Ale místo toho, abych si užívala odkrývají se indície, tak jsem byla zamotaná, až jsem konec vlastně málem nepochopila. Nebo ne nepochopila - spíš mě zklamal. Raději bych se držela jedné ladným stehem sešité multimrtvoly a pořádně to rozpitvala, než do toho ještě montovat záhadný seznam téměř mrtvých lidiček a vlastně tak ošidit původní nápad. Určo ale bude pokračování. Tak snad dojde k nápravě :-)

Loubooker
20.01.2018

Nevim, zda mam pravo psat komentar, kdyz jsem knihu nedocetl, ba dokonce mne nejen nezaujala, ale dokonce odradila po nekolika stranach...nejak mi to neslo, nesikovne vety, mozna byl divny preklad, vracel jsem se zpet...
Na to, jak to bylo predem avizovane v nabidce knih v Luxoru jako nejocekavanjsi krimi ci thrilleru, tak bych chtel videt ty mene ocekavane trhaky:-}}...
Plne souhlasim s Ketrin.TR v hodnoceni, na rozdil od ni jsem se nedokopal k precteni, nebot od jiste doby se drzim toho, ze pokud mme neco nezaujme po 40 stranach, tak dal nepokracuji, nebot je na svete mnoho knih, jez jsem jeste necet...
Pravda, neberu to tak striktne a nekdy se k odlozenym kniham vracim, jako asi ke ke dvema Reacherum od Lee Childa...ale tam jsem byl proste zvedavy na dasli dobrodruzo od mne znameho drsnaka.
Takze ode mne jen komentar bez hodnoceni.

Kotlice
19.01.2018 5 z 5

Moc pěkná detektivka, závěr překvapující

lucajdda
19.01.2018 5 z 5

Výborná detektivka. Moc doporučuji.

LP113
19.01.2018

Přečetla jsem během chvilky, dřív než začal kolem humbuk. Moc se mi líbila. Po Nesbovi konečně pořádná detektivka. Doporučuji

michal666
18.01.2018 4 z 5

Není to nejlepší detektivka, ale rozhodně patří k těm lepším. Originální, napínavé, čtivé. Klidně bych se na to podíval ve filmovém zpracování. Příběh Wolfa byl zajímavý a flashbacky z nemocnine Svaté Anny byli super doplňkem. Samotný závěr už nebyl až tak dobrý jak samotný děj ale nijak mě nezklamal. Pokračování si určitě přečtu.

Peta-knihomolka
18.01.2018 3 z 5

Začátek knihy mě bezvadně navnadila, tak do poloviny se mi četla sama. Nicméně pak začal děj pokulhávat. Konec knihy bylo veliké zklamání. Téma úžasné, nicméně nevyužilo svůj potenciál.

volnys
18.01.2018 3 z 5

Udelali na knizku paradni reklamu. Nemohla jsem se vubec zacist, v osobach jsem se kolikrat ztracela, dej preskakoval. Rozhodne to neni bestseller roku.

Deniska147
18.01.2018 3 z 5

Dávám 3*, protože se jedná o skvělé téma, ale bohužel zůstal ten skvělý potenciál skryt. Některé věci nedávaly moc smysl a Wolf mě hodně zklamal, nicméně pokračování si určitě přečtu.

gad
16.01.2018 4 z 5

Nejočekávanější krimithriller roku 2017. Není to špatné čtení, příběh má spád a je napínavý, plný nečekaných zvratů. Přesto mě tolik nevtáhl jako např. Otevřený hrob Angely Marsonsové.

danit
16.01.2018 3 z 5

Nebyla špatná, četla se dobře, ale čekala jsem asi více. Ale patří mezi ty lepší

princesse
16.01.2018 3 z 5

Tak nějak pořádně nevím ... Než jsem začala číst, přečetla jsem si recenze a čekala jsem tedy bestseller a určitě větší napětí a čtivost. Nemohu říci, že by to byla špatná kniha, ale nenadchla. Nejspíš si ji znovu nepřečtu.

Jerry H
15.01.2018 5 z 5

Kniha se hrozně pěkně četla, měla spád a napětí. Hodně mi připomínala Sněhuláka od Nesba. Konec byl takový překombinovaný, ale jinak parádní počtení.

Bar16
14.01.2018 4 z 5

Vzhledem k reklamě na tuto knihu jsem ji začínala číst trochu skeptická, hlavně proto, že ze začátku se autor snažil strašně šokovat, což mi trochu vadilo, ale dalo se to překousnout. Postupně už měl děj spád a četlo se to fajn. Nápad měl autor opravdu dobrý, Wolf byl sympaťák a jeho životní kroky byly dobře popsané a pro mě i pochopitelné. Občas mi lezla na nervy Baxterová, tu bych teda za její chování někdy i vyfackala :-D

pswat
14.01.2018 4 z 5

Zacatek nove serie, vrazdy super vysetrovatel taky, jen doufam ze serie pujde nahoru

regiiiii
13.01.2018 5 z 5

Moc dobrá knížka. Od začátku do konce napínavá. Četla se úplně sama. Kam se na Hadrového panáka hrabe ,,manželé odvedle” a jiné údajné bestsellery.

astra3
11.01.2018 3 z 5

Kniha se dobře četla. Hlavní hrdina byl dost zvláštní a některé situace dost neuvěřitelné.

pavla.ctenarka
11.01.2018 3 z 5

Tentokrát se asi shodnu s většinovým názorem. Kniha má dobrý námět, slušný rozjezd, průběžné vraždy velmi napínavé. Zhruba do 3/4 mě kniha velmi bavila a rozmýšlela bych mezi 4 a 5 hvězdičkami. Konec mi bohužel přišel naprosto nesmyslný. Čekala jsem úplně jiné rozuzlení, tohle mi přišlo velice nepravděpodobné a řadila bych spíš někam ke sci-fi. Pokračování už si pravděpodobně nepřečtu. Škoda, že autor lépe nenaložil se zajímavým námětem.

Lucka332
11.01.2018 3 z 5

Podle recenzí jsem čekala více. Nebylo to špatné, ale nijak mě to nenadchlo. Znovu bych nečetla.

EmilieJF
10.01.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek k Vánocům. Těšila jsem se na ni, jelikož jsem o ní četla, že je fakt dobrá.
A můj názor? Byla jsem překvapená, že tak mladý autor napsal detektivku, která měla spád, jiný děj, než na jaký jsme zvyklí, detektiva, který se léčil v psychiatrické léčebně .... Za mě 5*****. Přečetla jsem ji jedním dechem! Nemohla jsem se odtrhnout a z celého srdce doufám, že se brzy dočkáme nové knihy od Daniela Colea, který má talent od Boha :-). Moc mu fandím a věřím, že jeho knihy budou světovými trháky, tak jako např. Lars Kepler, Dan Brown ...