Hadie oči

Hadie oči https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522606/bmid_hadie-oci-lco-522606.jpg 5 244 74

Počas spánku vyvraždili celú rodinu. Špeciálna agentka FBI Nina Guerrerová a jej nový tím majú za úlohu zistiť, či existuje nejaké spojenie medzi týmto útokom a ďalšou trojnásobnou vraždou spred štyroch rokov, ktorá sa udiala viac ako dvetisíc míľ odtiaľ. Počas pátrania objavia prefíkaného sériového vraha, ktorého hrozná stopa smrti trvajúca takmer tri desaťročia bola až doteraz neodhalená. Každé miesto činu pripomína Nine príznačnú latinskoamerickú ľudovú rozprávku La Llorona. Tá ju vydesila, už keď bola opusteným a zraniteľným dieťaťom. Teraz ju opäť prenasleduje. Nina poznala zlo, ale tieto strašidelné rekonštrukcie sú rovnako znepokojujúce aj mätúce. Musí odhaliť význam rituálov a dôkazy ju zavedú nečakaným smerom – oveľa bližšie k domovu, ako si ktokoľvek dokázal predstaviť. Keď tím vyberie jedného podozrivého, Nina znova čelí svojej minulosti a tentoraz sa musí obetovať.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

A Different Dawn , 2021

Merlin_CZ
26.04.2022 5 z 5

už první díl (Šifra) byl výborný a tohle pokračování stálo za to. Dobře napsané, kapitoly jsou krátké, úderné, rychle to odsýpá a na konci knihy je člověku až trošku líto, že už dočetl a nezbývá než čekat na další díl.
Je možné číst i bez přečtení prvního dílu, nicméně doporučuji číst od prvního,
Rozhodně to stojí za to a je poznat, že autorka ví o čem píše.

oblakaknih
25.04.2022 4 z 5

4,5/5
Čtení Hadích očí pro mě byla jasná věc, protože předchozí díl Šifra se mi moc líbil, přestože mě při něm zasáhla čtecí krize. V porovnání je u mě kvalita obou dílů srovnatelná, bez menších výhrad mě nenapadá nic, co bych této skvělé sérii vytkla a už se těším na další díl!

Případ, kterým se tato kniha zabývá je docela drsný a věřím, že ne pro každého snesitelný, takže aniž bych něco prozrazovala, doporučuji si zjistit víc, než se do knihy pustíte. Samozřejmě je to ale individuální.

Mně osobně se moc líbilo, do čeho se zde autorka pustila, jakým způsobem vše propojila, vymyslela, zamotala. Jak už to u thrillerů chodí...

Moje nejoblíbenější místo z knihy je kdoví proč Ninin byt, který mám v hlavě již dokonale vykreslený a ráda se s ní vracím domů. Celkově je v knize velmi dobře popsáno prostředí.

Co se postav týče, nejsou to prvoplánově ty, které bych si dobře pamatovala, ale v hledáčku oblíbenosti se u mě pohybuje především Kent, který zde dostal zasloužený prostor a Wade, který v sobě nese takovou tajemnost.

Opět zde máme možnost nahlédnout do osobního života hlavní hrdinky, což mám v thrillerech moc ráda.

Styl psaní mi sedl již u prvního dílu, takže jsem nebyla ničím překvapená. Knize rozhodně nechybí čtivost a když má člověk prostor a čas, je těžké se odtrhnout.

Nejvíce na knize oceňuji, že autorka nenechává různé termíny nevysvětlené. Díky tomu je kniha plná informací o tom, jak vyšetřování probíhá.

Já osobně bych snesla o něco víc napětí a něco málo jsem v knize odhadla dopředu, ale jinak nemám nic k vytknutí.

Mohu doporučit!

stesti.s.knihou
25.04.2022 4 z 5

Hadí oči jsou pokračováním série s vyšetřovatelkou Ninou Guerrerovou. První díl série s názvem Šifra jsem četla loni; příběh byl fajn, silná ženská hrdinka, fajn kolegové v týmu, záhadný sériový vrah, který nechává na místě činu hádanky s indiciemi k další vraždě. Bylo to fajn, ale zároveň nic, z čeho bych byla paf. Když jsem dostala možnost přečíst si reading copy druhého dílu v sérii, byla jsem zvědavá, kam se příběh posune. Jak asi všichni víme, pokračování sérií nebo druhé díly všeobecně jsou celkem risk - buď mohou být skvělé, nebo naopak propadák. A jsem ráda, že Hadí oči se řadí do té první kategorie :)
Knížka mě moc bavila! Proč? Tak v první řadě hlavně proto, že sama autorka pracovala u FBI a moc dobře ví, o čem píše. Dále pak proto, že hlavní hrdinka je sympatická, v druhém díle poodkryjeme zase o kousek víc z její minulosti. Kniha má spád, kapitoly jsou krátké a úderné a asi můžu prozradit, že jsem už teď zvědavá na další díl a to, kam se posune jeden jistý vztah, který v Hadích očích začíná pomalu probublávat na povrch :)
Jednu výtku bych ale měla - zápletka mi přišla celkem těžko uvěřitelná. Každopádně za mě rozhodně nadprůměrná detektivka. Myslím, že si druhý díl můžete přečíst i bez znalosti prvního, autorka v úvodu dost věcí vysvětluje, nicméně do příběhu se určitě více ponoříte, pokud budete číst knihy postupně.

Majuš333
20.04.2022 5 z 5

Veľmi som sa na Ninu Guerrerovú tešila, pretože Isabella Maldonado už v Šifre predviedla, ako fenomenálne vie písať a Hadí oči to len potvrdili :)

Nina si povzdechla. „Umím anglicky a španělsky, ale psychoblábolštinu neovládám .“

Tváře jí sevřely mozolnaté dlaně. „Nino.“ Kent jí zaklonil hlavu, aby se jí mohl podívat do očí. „Jsi v pořádku?“
Přikývla. „Slyšel jsi kód? To ty jsi střílel?“
„Kurva, to si piš.“

Jenny46
17.04.2022 5 z 5

Tohle je moje TOP oblíbená série a doufám, že 3 díl bude taky skvělý!!!
První díl byl hodně dobrý, ale dvojka, kdybych mohla dám víc hvězdiček 7* úžasný zážitek, celou dobu nás autorka udržuje v napětí, spousta překvapení, dějové zvraty...
Hlavní postava Nina je moje oblíbená, férová a celý tým je super.
Příběh dobře zpracovaný a závěr docela velmi emotivní.
Každopádně doporučuji!!!!!

nina3905
17.04.2022 5 z 5

Waw !!! Skvelý napínavý detektívny príbeh, ktorý nedokážete odložiť. Autorka sa trošku vracia do prvého dielu, ale ak si chcete knihu užiť naplno odporúčam prečítať si najprv prvý diel. Hlavná hrdinka "bojovníčka! Nina je jednoznačne nezabudnuteľnou postavu, ktorú dopĺňa jej pracovný tím, predstavujúci chýbajúcu rodinu, v podobe Wade, Breckovej, Kenta a Buxtona. Neopakovateľný príbeh, zápletka - určite si nenechám ujsť pokračovanie série.

hana1039
15.04.2022 5 z 5

Tak nevím, co bych ještě dodala, když už tu vše bylo napsáno, co bych napsala i já... Asi, jen, že chci více takových knížek, kde je vyšetřování opravdu bráno se vší vážnosti, tak, jak to má vypadat... Další, 3. díl prý až v roce 2023, tak se budeme všichni moc těšit, já určitě, protože takové,, pecky,, si prostě nenechám ujít!!!

sahleb
15.04.2022

Velmi dobra. Doporucuji.

lena.o.knihach
14.04.2022 5 z 5

Zvláštní agentka Nina Guerrerová je na stopě dalšímu sériovému vrahovi. A i tenhle s ní má nevyřízené účty.

Šifra byla jednou z nejlepších loňských knih a troufám si tvrdit, že v tom letošním žebříčku se objeví druhý díl ze série. Hadí oči jsou stejně napínavé a nervy drásající thriller, který nešlo odložit.

Nina a její kolegové se skvěle doplňovali. Vyšetřování mě moc bavilo, působilo to neskutečně reálně a někdy jsem si připadala, jako bych byla součástí týmu. Občas padla i vtipná poznámka na odlehčení situace.
Pár kapitol z pohledu zabijáka tomu dodalo to správné napětí a gradaci.

Sama autorka nosila policejní odznak dvaadvacet let. Klobouk dolů před jejími promyšlenými případy, nemám jim co vytknout.

_Brunetka_
14.04.2022 5 z 5

Opět geniální detektivka. Isabella Maldonado oficiálně řadím mezi své oblíbené spisovatele. Autorka má báječný styl psaní a neustále si udržuje svižné tempo, díky čemuž vám stránky mizí pod rukama samy. Kapitoly jsou tak akorát dlouhé a vy se nebudete moct zbavit zvědavosti ohledně toho, co se bude dít dál. Námět je poměrně originální, ale hlavně neskutečně propracovaný. Isabella opravdu promyslela vše do posledního puntíku. Do příběhu mi nedělalo sebemenší problém se ponořit, u jeho odkládání to bylo horší. Při čtení jsem cítila napětí v každé své buňce. Autorka nešetřila zvraty a překvapivými momenty. Přísahám, že kdybych při jednom neležela, asi to se mnou sekne rovnou na zem. Miluju vyšetřovací tým, Nina je opravdu ztělesněním bojovnice a zbytek má ode mě též spoustu plusových bodů, nedokážu si mezi nimi vybrat favorita. Upínám své naděje tak trošku k tomu, že by v budoucích dílech mohla dostat šanci romantická linka, která je nám tu nenápadně naznačena. Kniha ve mně vyvolala i řadu emocí, což prostě skvělý kousek musí umět. Zápletka byla přesně tak komplikovaná, jak mám ráda a já si její postupné odkrývání moc užila. Věc, co zde velmi oceňuju, je to, že v téhle knize opravdu vidíte do vyšetřování maximálně a chápete, jak se na jednotlivé pokroky přichází, což není podle mě úplně běžné (profilování pachatele taky bezva). Konec případu super a konec knihy dokonalý (slzičku jsem uronila). Pokud hledáte opravdu kvalitní detektivku, tady nemáte nad čím váhat!

VasnivaCtenarka
13.04.2022 5 z 5

Kniha Hadí oči v sobě ukrývá skvělý příběh, který nebudete moci přestat číst. Každý řádek budete hltat a budete si ho užívat. A když knihu dočtete, budete smutní, protože budete chtít další díl! A to pokud možno hned! A i když je třetí díl už napsán, tak kdo ví, kdy se dostane k nám!

V Šifře si zamilujete Ninu. V Hadích očích si však zamilujete celý tým! I když je Nina poznamenaná dětstvím, její tým stojí za všech okolností za ní a tím si vás získají. Prostě je to skvělá parta lidí, kterým budete fandit.

Autorčin styl psaní je naprosto fenomenální. Dostane vás! Pohltí vás. Pohrává si s vámi. Chytne vás. A … některé možná v určitých situacích i dojme.

Jestli Šifra byla dokonalá, tak Hadí oči jsou….dvojnásobně dokonalé.

Už tuhle knihu chválit přestanu. Tohle se totiž musí zažít, milí knihomolové. Takže… zapomeňte na tuto recenzi a přečtěte si Hadí oči. A pokud jste nečetli Šifru, tak se nejdříve pusťte do ni, abyste se lépe seznámili s Ninou a abyste ji dali šanci si vás získat. A uvidíte sami… pak už to půjde samo a budete stejně jako já netrpělivě očekávat další díl.
Bylo to skvělé! Nemám slov!

nada3314
13.04.2022 5 z 5

Měla jsem možnost přečíst si knihu před vydáním a jsem za to velmi ráda! Po přečtení prvního dílu jsem byla doslova natěšená, málo kdy se mi poštěstí, že pokračování vyjde takhle brzo….
Takže jsem moc měla tu velmi dobře, že jsem si první díl pamatovala a přála jsem si, aby Hadí oči byly aspoň stejně dobré. Ovšem: Hadí oči předčily všechna má očekávání! Příběh je brilantní, hlavní hrdinka Nina je úžasná, i když někdy až trochu sólistka, ale to tento příběh ještě více okořenilo.
Já jsem hltala každou stránku, kroutily se mi prsty u nohou, když jsem pomáhala Nině i jejímu týmu ve vyšetřování  Je až neskutečné, jak mě měla autorka hrát a do příběhu, mám pocit, že jsem tam a původně můžu přihlížet… Skvěle propracovaná zápletka plus sériový vrah a silná ženská hrdinka je parádní kombinace, kterou já můžu 

Koukala jsem na GR av originále už 3 díl vyšel, a už teď má velmi vysoké hodnocení. Moc se těším, co další nám autorka předvede! Je mi jasné, že to zase bude skvělá jízda! Tahle série je prostě boží a věřím, že dnes všem thrillerovým nadšencům!

bookbug_cz
13.04.2022 5 z 5

Čas od času si přečtu nějakou tu detektivku či thriller, u kterého musím využít své šedé buňky mozkové. Když jsem si přečetla Šifru, byla jsem fakt překvapená, jak mě to bavilo. Hádanky, teorie, postupy vyšetřování i zakomponování osobních vztahů vyšetřovatelky Niny. V Šifře si s Ninou útočník pohrával, v Hadích očích tomu není jinak. Kniha zde spojí a posléze rozplétá několik případů vražd, které mají pokaždé stejný vzorec. Hlavními aktéry jsou členy rodiny – matka, otec a novorozená dcera. Útočník vše naaranžuje tak, aby v očích policie a veřejnosti byla vždy za vraha považovaná matka, která ze žárlivosti zabije svého muže, své dítě a nakonec i sama sebe. V jednom z posledních případů ale udělá pachatel zásadní chybu a tým vyšetřovatelů začínají případy odkrývat. Vzorec, který se opakuje a hlavně fakt, že k vraždám dochází vždy v přestupný den, 29. února, nakonec pomůže rozplést spoustu zamotaných nitek myšlenek a na první pohled nepodstatných detailů.
Nina se opět dostává do středu pozornosti, jednotlivé případy odkrývají její temné vzpomínky z dětství, kdy byla jako spoustu jiných dětí strašena děsivým příběhem o Lloroně, prokleté ženě z mexických legend, která v zápalu pomstychtivosti zabije muže i své děti a je odsouzena ve svém posmrtném životě bloudit a hledat je. Tyto noční můry o jejím dětství ze sirotčince se jí vrací a oživují tak pocity, které Ninu už v životě dost ochromovaly.
Pokud máte rádi detektivky, kde se neustále něco děje, kde jste svědky rozhovorů jednotlivých vyšetřovatelů, kteří spolu konzultují jednotlivé myšlenky, stopy a možná propojení v případech, pak vám Hadí oči můžu vřele doporučit. Navíc autorka píše neskutečně čtivě, věty dávají smysl, chyby v textu zde nenajdete – nic vás tak nebude rušit od pravého zážitku ze čtení. Staňte se aspoň na pár chvil vyšetřovatelem a pomozte Nině rozplést další její velký případ.

Nuttelka
13.04.2022 5 z 5

Další skvělý díl!! Po Šifře jsem se těšila na další případ, kam nás Nina zavede a teda autorka nás opět nešetřila. Jak už jsem zmiňovala, seriál "Myšlenky zločince" patří mezi mé nejoblíbenější, takže i tato série se řadí mezi mé TOP. Strašně mě baví, jak tato parta spolupracuje a drží při sobě. Jisté momenty překvapení při vyšetřování mě teda úplně nevystřelily ze cviček, jelikož podobný scénář jsem již četla v jiné sérii, ale napětí a celkovému dojmu to vůbec neubralo. Na konci mé oko opět nezůstalo suché a doufám, že se v budoucnu dočkáme i nějakého sblížení Niny a ... :-) No, přečtěte si to sami, fakt to za to stojí, je to pecka!