Hadie oči

Hadie oči https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522606/bmid_hadie-oci-lco-522606.jpg 5 244 74

Počas spánku vyvraždili celú rodinu. Špeciálna agentka FBI Nina Guerrerová a jej nový tím majú za úlohu zistiť, či existuje nejaké spojenie medzi týmto útokom a ďalšou trojnásobnou vraždou spred štyroch rokov, ktorá sa udiala viac ako dvetisíc míľ odtiaľ. Počas pátrania objavia prefíkaného sériového vraha, ktorého hrozná stopa smrti trvajúca takmer tri desaťročia bola až doteraz neodhalená. Každé miesto činu pripomína Nine príznačnú latinskoamerickú ľudovú rozprávku La Llorona. Tá ju vydesila, už keď bola opusteným a zraniteľným dieťaťom. Teraz ju opäť prenasleduje. Nina poznala zlo, ale tieto strašidelné rekonštrukcie sú rovnako znepokojujúce aj mätúce. Musí odhaliť význam rituálov a dôkazy ju zavedú nečakaným smerom – oveľa bližšie k domovu, ako si ktokoľvek dokázal predstaviť. Keď tím vyberie jedného podozrivého, Nina znova čelí svojej minulosti a tentoraz sa musí obetovať.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

A Different Dawn , 2021

youngkita
23.11.2022 5 z 5

velmi dobrý thriller, čtivé a napínavé. těším se na pokračování!

Mihal27
28.10.2022 5 z 5

Veľmi podarené pokračovanie, dej ubiehal veľmi rýchlo. Páčilo sa mi stýl vyšetrovania a to ako ich "subjkt" dokazal sledovať a mariť im vyšetrovanie. A aj to ako to pekne navezovalo na prvý diel a to ako sa z nechceného dieťata stalo milované " Mi´ja". Koniec knihy bol krásny. Všetko dobre dopadlo.
Dúfam a pevne verím že s Ninou sa ešte stretnem.
Knihu jednoznačne odporúčam.

Ajina76
25.10.2022 5 z 5

Čtivé, poutavé, bez zbytečných zdlouhavých popisů. Už mám koupenou Šifru a brzo se do ní pustím. Určitě doporučuji.

keiko33
23.10.2022 5 z 5

Tak to bola znovu pecka. Mám rada Cartera, ale musím povedať, že autorka ho v mojich očiach preskočila. Možno aj tým ženskejším cítením, čo ale nemalo vplyv na desivé opisy zločinu, práve naopak. Chvíľkami som mala poriadne zimomriavky. Hoci Ninina história bola tak trochu ťažšie uveriteľná, toľko náhod v jej živote, to by sa asi v reálnom živote nestalo, no to mi vôbec neprekážalo. No a ten koniec? Asi som citlivka, lebo mi až slzičky vyšli. Nina si to fakt zaslúžila. Už tam len chýbalo aby jej Kent vyznal lásku. Čo sa ale dúfam stane niekedy v budúcich častiach. Za mňa ešte lepšie, ako prvá kniha.

Pája699
21.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Hadí oči…je další super čtení z pera autorky. Tento příběh vám nedá spát a vystřelí vás z trenek :-) Celý vyšetřovací tým byl nezapomenutelný již v předešlé knize a tady tomu není jinak. Ještě se více sblíží a přátelství se prohloubí, díky Nině a nečekanému odhalení z její minulosti. Strašně jí fandím…Vyvraždění celé rodiny…Opravdu manželka zabila manžela a své prvorozené dítě a pak spáchala sebevraždu, nebo tomu bylo vlastně jinak? Děsivý a nemilosrdný vrah…. Jak já závidím všem čtenářům, který mají čtení před sebou .-)

ivoiro
12.10.2022 5 z 5

Opět jsem z knihy nadšený. Těším se na případné další díly.

Titas9001
11.10.2022 5 z 5

Tento tým forenzních psychologů mně učaroval už v Šifře a druhý příběh hodnotím stejně vysoko. Oba jsou pro Ninu hodně osobní a tady se dostáváme až na počátek jejího života. Netuším, zda se už ten hrůzný příběh dětství a dospívání Niny uzavřel a všechny 13. komnaty jsou otevřeny. Všechno tomu napovídá a možná také ne?????? Těším se na další díl. Carter má konkurenci......

GYROTOURBILLON
25.09.2022 5 z 5

Super kniha. Musím souhlasit se všemi 5*.
Těším se na pokračování s Ninou.

Terka18
25.09.2022 5 z 5

Super příběh. Lehce už jsem dopředu věděla některé věci v příběhu, jak se vyvinou, ale to vůbec nevadilo. Prostě to začalo zapadat do sebe samo. Příběh plný napětí, obětavosti a vlastně i lásky. Na konci i slza ukápla. Skvělé.

knihomolkadorfa
14.09.2022 5 z 5

Parádní příběh.

jeny-v
10.09.2022 5 z 5

Po přečtení této knihy si bez skrupulí přidávám Ninu Guerrerovou mezi své literární nej... vyšetřovatelky - k Maddie Ivesové, Josii Quinnové a Lotii Parkerové. Nebudu hodnotit, zda byl lepší tamten nebo tenhle detektivní příběh, protože každý byl jiný, a já dávám oba palce nahoru za preciznost zpracování a hodnotný čtivý výsledek. Snad se brzy dočkáme spisovatelčiných dalších příběhů se sympatickou partou agentů FBI. Tentokrát jsou Nina, Wase, Brecková a Kent povoláni do Phoenixu v Arizoně ke stejné události, jaká se stala před čtyřmi lety v New Yorku. Speciální tým v programu evidence všech zločinů narazí na dalších osm případů se stejným vzorcem, kde svoji magickou úlohu hraje přestupný rok a smrt mladé rodiny. Postupným vyprofilováním vraha s doplněním indicií vychází dokonalý elixír zkázy. "Podíval jsem se mu do očí. Měl je úplně studené a prázdné. Bylo to, jako bych se díval do očí hadovi."

Fifth Element
02.09.2022 5 z 5

Ano! Forenzní analýza mi učarovala už s prvním Robertem Hunterem. Sice se Nina jeho brilantnímu mozku nevyrovná, občas je až neuvěřitelné, že přijde na věci dřív (v jejím současném nejmladším postavení), než její kolegové psychologové, ale má sakra hodně do sebe a pálí ji to.
jako detektivka / thriller skvělé, čtivé, jen doufám, že další díl nebude součástí jejího života, už toho bylo dost, aspoň na jednoho člověka a jeden jeho krátký život...
Za mě i lepší než první díl Šifra

Annyshga
02.09.2022 5 z 5

Stalo se vám někdy, že vás thriller dojal, byli jste z něho na měkko a neměli daleko k slzám? Tak přesně tenhle to dokázal ️.

Série s vyšetřovatelkou Ninou mě naprosto pohltila. Opět jde o originální příběh s nemilosrdným vrahem, který se k vám v noci vloupe a nezastaví se před ničím. Moc se mi líbí, jak autorka dokáže propojit jednotlivé případy s životem Niny a po kousíčkách nám tak odkrývá všechna tajemství která ji zahalují. Bála jsem se, že tento díl bude oproti prvnímu slabší ale vůbec! Nápad s přestupnými vraždami, které jsou inspirované legendou o Lloroně je skvělý. Upřímně jsem zvědavá co si na nás autorka nachystá do dalšího dílu protože všechny záhady kolem Niny byly rozlousknuty.
Konec byl úžasný a úplně mě rozsekal

Knižní střípky
25.08.2022 4 z 5

Co si budem - zase se od toho nedalo odejít. Opět je zde velice důmyslný, a o to více nebezpečný vrah. Pokud se někomu daří unikat spravedlnosti téměř 30 let, asi to žádný pitomec nebude, ba právě naopak to bude velice silný protivník. Když se profilovačům konečně podaří najít souvislosti s několika dalšími případy, vyvstává před nimi opravdu hrůzný obraz. Skvěle vykreslené postavy, vražedné tempo, až na jednu věc nemám vůbec co vytknout. A ona to vlastně asi ani není výtka. Jenom mi tam prostě něco trochu nesedlo. Dozvíme se totiž zase nějaký další střípek z Nininy minulosti, a právě ten střípek mi přišel trochu na sílu, v okamžiku, kdy se ta možnost nabízela, tak jsem si říkala, ne, to ne, to už je moc velká náhoda. Ale budiž, bylo to tak, nicméně tato série se už zařadila k mým oblíbeným, jsem tedy tolerantní a budu se těšit na další díl :-)

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Evule81
17.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha plná napětí. Určitě oba díly stojí za přečtení. Moc se těším na pokračování.

Knižnítoulky
04.08.2022 5 z 5

Autorka je velmi precizní v popisu všech událostí. Pokud tento způsob není pro někoho obtížný na četbu, tak je to bravurní, zajímavé a čtivé.

Luccinda
02.08.2022 4 z 5

Šifra pro mě byla v minulém roce obrovským překvapením a dokonce se dostala na můj seznam nejlepších knih roku 2021. Miluju knihy, ve kterých se objevují sérioví vrazi, tohle téma mě vždycky něčím přitahovalo. A oblíbila jsem si i hlavní hrdinku Ninu Guerrerovou nebo zákulisí práce FBI, u které sama autorka kdysi působila. Na Hadí oči jsem se proto hodně těšila a doufala jsem, že se autorce podaří opět vymyslet poutavou a napínavou zápletku, která mě nenechá v noci spát.

Případy vražd, které se v knize objevily, byly stejně jako v prvním díle opravdu děsivé. Během čtení mi kolikrát běhal mráz po zádech, naštěstí (nebo bohužel?) nebyly vraždy tak drsné, jako když autorka v prvním díle popisovala hrůzy, kterými si hlavní hrdinka v minulosti prošla.

Přijde mi, že tahle série se v lecčem podobá sérii s Josie Quinnovou (Mizející dívky atd.), takže pokud se vám líbily knihy Lisy Reganové, určitě zkuste i thrillery Isabelly Maldonado. Hadí oči byly za mě maličko slabší než Šifra, možná i trochu delší, než by musely být, ale i tak to bylo skvělé čtení a do dalších dílů se určitě pustím.

Hella
31.07.2022 2 z 5

Chudák vcelku sympatická Nina se tak snaží získat moje nadšení pro příběh.... a ono už 2. díl nepřichází. Zjišťuji, že mi vadí, že skoro celý děj se odehrává jen při poradách týmu, žádná překvapivá akce, žádné napětí, žádné zvraty.... A naopak překvápko ohledně nalezence? Ne, tohle fakt ne. Myslím, že s 3. dílem už nebudu ztrácet čas.

musivila
30.07.2022 5 z 5

„Máme co do činění s výjimečným predátorem. Je vážně narušený, ale dokáže se vydávat za normálního, nejspíš dokonce sympatického člověka. Je bezohledný, manipulativní a postrádá jakékoliv výčitky svědomí. Je to žralok. A my ho musíme najít, protože bude zabíjet dál.“

Druhý díl za mě ještě lepší než první. Opět se setkáváme s Ninou a jejím týmem, kteří jsou na stopě dalšímu sériovému vrahovi. I když mi bylo brzy jasné, daleko dříve než Nině, jakou roli bude ona sama hrát v tomto případě, nepokazilo to nijak můj čtenářský zážitek. Vraha jsem neodhalila, opravdu až sama autorka chtěla. Opět perfektní popis a vysvětlení vyšetřování. Líbil se mi závěr s Kentem a použitím tajného kódu … Už se těším na další díl!

„Podíval jsem se mu do očí. Měl je úplně studené a prázdné. Jako bych se díval do očí hadovi.“

kneslova
24.07.2022 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, já jsem spokojená, žádná nuda