Hacker

Hacker https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476937/bmid_hacker-Em1-476937.png 4 177 57

Co byste udělali, kdyby se vám někdo naboural do počítače? Hlásili byste to? Přeinstalovali celý software? No, rozhodně byste si s hackerem nezačali pravidelně dopisovat v domnění, že víte, o koho jde. Přesně tak to udělala novopečená vysokoškolačka Jessie. Co na tom, že je ten kluk otevřený víc přes zprávy než v reálu? Jednoduše se s ním dobře povídá a neznat se je fajn. Jenže to se změní. Dopisování přestává stačit a donutit hackera, aby jí konečně řekl, kdo je, se zdá složitější než čekala. Tak složité, že se radši začne soustředit na školní praxi a svůj skutečný život. Jenže, co když se v totožnosti hackera spletla?... celý text

petusska01
10.02.2023 3 z 5

Ja, čo obchádzam českú a slovenskú tvorbu z bezpecnej vzdialenosti som opäť siahla po tejto autorke a opäť ma presvedčila, že možno by som aj tejto tvorbe mala venovať viac pozornosti. Jessie bola fajn, prirodzená, svojská, so svojimi radosťami aj starosťami ako každé iné milé príjemné dievča od vedľa. Plus jej ironicky humor veľmi oceňujem. A potom tu bol Johny, s ktorým si dosť fičali na rovnakej vlne a "potom tu bol Hacker", ktorý bol relatívne veľmi sladký. Bolo to fajn, milé, príjemné, dosť som sa aj pobavila na niektorých scénach (napr čo sa Jessie opila) :) Najhoršia bola samozrejme Sára a Jirka panebože.

Dolikcek
08.02.2023 4 z 5

Pohodičková odpočinková na večer :)
Zhltnuto jedním dechem. Určeno spíše mladším čtenářům.

tittanie
01.02.2023

K autorce jsem se dostala až letos. První jsem četla Knihomolku a pak Hana za lilii. A teď tohle. Kniha se čte velice dobře, ale musím říct, že mi přijde asi nejslabší z těch, které jsem od autorky četla.
Přišlo mi, že zápletka s hacknutím počítače nebyla využita. Co ale musím ocenit, je to, že autorka se neřídí tím obvyklým klišé, a to je rozchod páru pár stran před koncem knihy, a zbytek knihy oba přemýšlí, jak se milují, ale nemůžou být spolu, protože on neumí vymačkat zubní pastu a ona jí špagety nožem nebo nějakou jinou pitomost, ale všichni víme, že se stejně pár dá dohromady.

AliceTief
19.01.2023 5 z 5

Zase, krásně se četlo, ikdyž jsem autorku četla po zpátku a tohle by měla být její první kniha, tak mě to nezklamalo. Bylo to milé oddechové čtení, i když co mě vytáčelo asi nejvíce byla "Nejlepší kamarádka" hlavní hrdinky, ta byla prostě na ránu. Dále mi trochu vadí obálka. Ta mi prostě vůbec nesedí.

NikolaSkop
17.12.2022 5 z 5

Za me super pocteni! :) Sice je jasny uz od zacatku kdo je Hacker ale pribeh byl vazne moc fajn. :) Paradni oddechovka

Wisha
12.12.2022 5 z 5

Parádní oddychovka, měla jsem to přečtené za relativně krátkou dobu. Hodně mě bavila ta bezprostřednost, přímost, žádné omáčky okolo a smysl pro humor hlavní hrdinky. Opravdu skvělá záležitost, když chcete na chvíli opustit fantasy světy a u něčeho si odpočinout a dobře se pobavit :-)

musivila
30.11.2022 4 z 5

Má druhá přečtená kniha od autorky. Děj je od začátku předvídatelný a žádné náhlé velké zvraty se nekonají... zkrátka taková oddechovka. Přestože hlavní hrdinka nastupuje do prvního ročníku na vysoké škole, tak se děj neodehrává pouze tam. Ale i v lázních, kam odjíždí na praxi. Sice se mi kniha Haka za lilii líbila více, ale i tato je čtivá. BTW Sára byla tedy kamarádka za všechny prachy.

Merlin_CZ
16.10.2022 3 z 5

takova jednoducha "ruzova" knihovna, cist se to dalo, parkrat se clovek i pobavil ... proc ne :)

Knihy_nad_zlato
09.10.2022 5 z 5

Tak tady mě neskutečně bavily postavy. Jakože dialogy mezi Jess a Johnem? Výborný! Hlavně ty na začátku, kdy se vlastně ještě ani neznali. Třeba ty rozhovory s narážkama na porno. Jakože jasně, že bylo jasný, kdo je Hacker (zapomeňme na moji chvilkovou šílenou teorii, že to bude Kristýna), ale nedá se říct, že by mi to vadilo. Protože ta chemie. I když jsem nedokázala vždycky vypnout mozek, kterej mi říkal, jak je špatně když si ta holka píše s někým kdo jí hacknul počítač. Jedinej, kdo mě fakt iritoval, byla Sára. Tu jsem hned od začátku měla chuť zabít. Nechápu, jak se s ní mohla Jess kámošit.
Konec mi přišel trochu moc rychlej oproti celý knížce. Každopádně se mi i tahle knížka moc líbila.
4,5/5⭐

Kudík
03.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Opět čtivé s dávkou vtipu a jisté roztomilosti, ale "Knihomolka" mi přesto přišla zajímavější a zábavnější.
Jess, i přes její fyzickou zdatnost a narážky na znalosti bojového sportu, mi přišla až neuvěřitelně naivní. Psát si s někým kdo jí hacknul ntb, a pak jí sledoval přes kameru, tak se s ním určitě skamarádím, ale zase je to originální zápletka. Dívat se s hackerem na filmy je něco jako s lupičem si navzájem dělat manikúru. No a jeho totožnost asi byla překvapením pouze pro ní. ;) John byl fajn týpek, ale to také Denis, protože za svého prevoněného kámoše nemohl a žárlivost je prevít. K samotné knize mám pouze dvě výhrady, a to ohledně chatování, které mohlo být odlišeno jiným fontem písma a samotnému závěru, který je rychlý a neřeší se tam následky (např. pro Sáru a Jirku), příp. stěhování na koleji Jess k Týně apod.

Elize
02.06.2022 5 z 5

Tak tohle se mi moc líbilo a byla jsem moc spokojená. Příběh je čtivý, hlavní hrdinové vám hned přirostou k srdci a příběh se díky jejich dopisování pěkně postupně vyvíjí a po dlouhé době jsem u takového příběhu prožívala emoce hlavních hrdinů a fakt jsem jim neskutečně fandila, aby jim to vyšlo. Knížka je moc pěkná a má i hezkou obálku, a pokud hledáte krásnou romantiku a knížku, co se vám neomrzí otevřít vícekrát, je toto přesně pro vás. Doporučuji!

Kory98
01.05.2022 5 z 5

Na některou z knih této spisovatelky jsem si již dlouho dělala zálusk :-) Až teď se mi podařil Hacker jako e-kniha. Asi je pravda, že dívčí romány se krapet liší od těch, které byly psány a vydávány za mého mládí, ale dnes jde vše dopředu. Přesto ta kouzla prvních lásek zůstávají a takový pozorný kluk bývá rytířem na bílém koni i kdyby byl třeba hacker. Moc mě bavil humor v dialozích Jessicy a Johnyho, poplatný přísloví, že co se škádlívá, rádo se mívá. Určitě se chystám na obě dvě další autorčiny knihy.

evineckY
13.04.2022 5 z 5

I když by mladé holčiny neměly reagovat na pěkná slovíčka od neznámých obdivovatelů,
tohle bylo moc pěkné, milé a romantické, avšak krátké :-)

Ralemo
27.02.2022 4 z 5

Moc hezký, milý příběh. Zajímavě napsaný, jediné co mi vadilo byly jména- Jessica, Jirka, Denis, John? To mi vážně nesedlo. Mix českých a anglických jmen.

Každopádně Jess byla skvělá, od začátku bylo jasné kdo je Hacker, to napětí bylo super. John byl zábavný, sebevědomý a milý kluk, který měl evidentně problémy s klasickým seznamováním. Jeho taktika však byla velice zajímavá a kdo by nechtěl tajného ctitele?

Každopádně krásná, jednoduchá, za jeden večer přečtená kniha, která neurazí.

Hatshepsut
04.02.2022 3 z 5

Oddechové nenáročné romantické čtení. Nevšední dějová linka a zajímavé prostředí vysokoškolského života. Čtenáři je od počátku jasné kdo je hacker, Jess si na to však musí přijít sama. "Knihomolka" se mi ale od této autorky líbila více.

Pedruska01
02.02.2022 4 z 5

Potom, co jsem od autorky přečetla Knihomolku jsem si řekla, že zkusím i její prvotinu, která spatřila světlo světa. Celkem jsem se na ni těšila, ačkoliv to skončilo tak nešťastně a já ji na pořádnou dobu odložila hned po pár stránkách. Každopádně jsem ji nakonec opět popadla, abych si ten rest vyžehlila a musím říct, že mě to pěkně chytlo. Čtivost tomu rozhodně nechybí. Drželo to moji pozornost, mělo to pěkně svižný styl. I když je pravda, že někdy to bylo až moc unáhlené a na škodu.
Hlavní hrdinka Jessica mi přišla fajn, převážně. Někdy se prezentovala tak a pak se nakonec chovala jinak. Okamžiky to bylo matoucí a nutilo mě to přehodnocovat na ni svůj názor. Musím však říct, že nebylo nic, čím by se mi znelíbila a vadila mi. Ta holka měla kliku. :D
Druhý hlavní hrdina John se mi líbil, neměla jsem proti němu nic. Oblíbila jsem si ho a dejme tomu, byl to takový moderní a velmi normální princ na bílém koni i s něčím navíc. Nevídané.
Byla pravda, že "zápletka", kdo je vlastně tím tajemným pisatelem byla jasná již od začátku, takže se žádné překvapení nekonalo. Byla to trochu škoda. V příběhu se opakovala smyčka, která navozovala, jak čas plyne. Bylo to ve velké míře než zbytek, který by si rozhodně zasloužil víc rozepsat. Přeci jenom některé věci nebyli nijak rozvedeny, dořešeny a člověka by i zajímali. Jinými slovy to, co by si to zasloužilo, to nedostalo prostor. Natož samotný závěr. Mám dojem, že byl trošek odfláknutý. Možná jsem čekala víc, větší drama mezi hlavními hrdiny nebo nějaké wow překvapení.
Někdy mi taky přišlo zvláštní v českém prostředí ty anglická jména, (i když dneska je to už asi normální). Přeci jenom zní divně "ahoj, já jsem Ivana, Mirka, Jirka..." a "čau, já zas Jessica, John." No, ti nevím. Musím taky zmínit, že autorčiny obě knihy mají dost podobného. Včetně "neobvyklých" sportovních prvků, což ale zní dost zajímavě.
Děj knihy byl jednoduchý - velké kolečko na vysoké a krátká mimořádka, praxe v lázních. Bavilo mě to hned z několika důvodů, ale nejspíš to mohlo být prostě lepší, promyšlenější. Našla bych tam mouchy, ale zase na druhou stranu autorce tleskám. Snaha se rozhodně nezapře a já ji musím ocenit.
Prostě proč ne. Jedná se o jednorázovku jednoduchého a oddechového typu s romantickou zápletkou. Leč některé momenty jsou až moc klišé a opět nešťastně unáhlené. Nedalo se tomu pak úplně věřit. A to především ze strany Jess. Téma si každý můžeme pochopit po svém, někdy je to nebezpečné a otravné, někdy zábavné a návykové. Drtivá většina toto zažila. Příběh není vůbec špatný včetně postav, ale pravdou je, že by se na něm prostě dalo zapracovat lépe. Samozřejmě je vždycky otázkou z jakého úhlu se na něj čtenář bude dívat. Nemám asi problém doporučit, i když to má své rezervy, mouchy a nedokonalosti, ale hodnotím fakt krásnými 4*. :)

Wimmerka
29.01.2022 4 z 5

Hacker byla skvělá jednohubka. Prostředí vysoké školy, zábava i romantika a trochu netradiční situace. Od začátku bylo tedy celkem jasné, jak to dopadne, ale to mi vůbec u takových knížek nevadí. Co mi naopak vadilo byl uspěchaný konec. Nic, nic, všechno hezky pomalu a najednou bum a konec. Chybělo mi nějaké dovyřešení vztahů, nebo otázka proč to hacker vlastně dělal a skrýval se tak dlouho?

erika3886
21.01.2022 4 z 5

Krásné, oddechové, romantické čtení. Už od začátku je jasné jak to dopadne, ale i přesto se mi kniha líbila. Mohu jen doporučit a to i první autorčinu knihu Knihomolka.

lost.in.books
01.01.2022 4 z 5

Kniha se už od začátku četla dobře a rychle, byla napsána ne zbytečně komplikovaným jazykem , díky kterému jsem neměla problém se do ní ihned začíst. A čtivost knize nechyběla od začátku do konce knihy.
__
Kniha byla psána z prostředí vysoké školy a lázní, takže ne tak obvyklá místa, na která jsem v knihách zvyklá- a o to více mě to bavilo. Místa byla v knize popisována tak, že si člověk vždy krásně představil , jak asi dané místo vypadá - ne zbytečně komplikovaně a přesto výstižně.
__
Co se postav týče, tak jsem si jich oblíbila hned několik a byly moc pěkně vykreslené- každá byla úplně jiná a měla tak svá specifika. Některým jsem měla chuť vlepit facku a některé jsem si oblíbila ihned po prvních přečtených stránkách. Moji favorité byli hlavní hrdinka celého příběhu - Jessica a John, do kterého jsem se zamilovala a klidně bych takového chlapa brala i v reálném životě . Takže za postavy také velké plus!
__
Co se děje týče, tak byl místy překvapivý, moc se mi líbila hlavní zápletka s hackerem - sice jsem ji částečně odhadla, ale i tak byla zápletka taková neokoukaná a originální, zatím jsem nic podobného v knize neviděla.
__
Pokud chcete nějakou originální letní oddechovku s originálním námětem, tak Vám Hackera mohu doporučit.

ANDY28
06.12.2021 3 z 5