Grécky zázrak

Gréci, považovaní za priekopníkov európskych dejín, sa k svojim objavom, prvenstvám a vymoženostiam dopracovali, v mnohých prípadoch doslova prebojovali. Po stáročia sa hovorilo o „gréckom zázraku“ a myslelo sa tým historické prvenstvo a vymoženosti, pre ktoré si zasluhuje náš obdiv. Ten zázrak je v tom, ako to tento národ dokázal. Prostredníctvom tejto knihy sa môžete o tom presvedčiť. Môžete sa stať pútnikmi, ktorí prejdú po cestách, ktorými prešli Gréci. Vstúpite na bojiská vojsk a do chrámov ich bohov, do hájov filozofov a do dielní umelcov. Vyberiete sa po stopách ich veľkých i všedných dní v dobe európskej mladosti, ktorá sa volá antika. Grécke dejiny a výtvory videné z perspektívy nášho veku nám umožňujú lepšie chápať mnohé, čo prišlo po nich....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32526/grecky-zazrak-32526.jpg 4.646
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Perfekt (Bratislava)

braunerova
28.02.2016

Mám vydání z roku 1972. Vysoce odborný text, který sám o sobě se nečte nijak lehce, nacpal vydavatel bleším písmem na 500 stran formátu A5. Pro mě nečitelné a tudíž ani nehodnotím.

bulat
26.10.2015

považujem za vrcholnú knihu pána Zamarovského

Richie1
09.03.2015

Při druhém čtení jsem si knihu více "vychutnával" a nakonec jsem i zvednul hodnocení na plných 5 hvězdiček. Zamarovský mě opět přesvědčil, že o historii umí psát velmi poutavě. Dějiny starověkého Řecka jsou dějinami národa, který vytvořil skutečný civilizační zázrak. Natolik se pozdvihnul nad úroveň ostatních národů, že je to až k neuvěření. Kniha nás provede počátkem historie Řeků až k jejich porážce od Římanů a jejich začlenění do římské říše. Kromě politických dějin Zamarovský věnuje mnoho prostoru i kulturnímu vzepětí Řeků (stavitelství, sochařství, malířství, literatura, dramatická tvorba ...). Rovněž se mnoho dozvíme o řeckých filosofech, kteří předběhli svou dobu snad o tisíciletí.
Starověcí Řekové byli úžasný národ a jejich historie je fascinující - Zamarovský svou knihou nadchne každého zájemce o tuto historii.