Gravitace

Gravitace https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202715/bmid_gravitace-zfW-202715.jpg 4 213 213

Lékařka-astronautka Emma Watsonová provádí na mezinárodní kosmické stanici vědecké biologické experimenty. Během nich pronikne do blízkosti pokusných zvířat podivná buňka a ve vesmírné laboratoři se začnou dít nevysvětlitelné věci. Myši hynou, jeden člen posádky umírá, v prostorách stanice poletují želatinové kuličky. Vyslaný raketoplán vrací část kosmonautů na Zemi, ti však podléhají nepřekonatelným zdravotním potížím. Lidstvo je ohroženo záhadným organismem: nikdo ze stanice už nesmí zpět. Emmin manžel se však nevzdává... Druhé vydání.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gravity , 1999

Belisima
10.09.2018 5 z 5

Kdyby se to neodehrávalo ve vesmíru, tak bych to ani nečetla, nemám moc v oblibě knížky z lékařského prostředí. Ale tuto knížku jsem si vážně užila. Akorát mě po dočtení bolelo všechno, nevím jestli proto, že jsem to přečetla v jednom kuse bez pohnutí a občas jsem zapomínala dýchat, nebo proto že mě knížka nakazila nemocí... Každopádně strhující a napínavé čtení, po Marťanovi konečně něco co mě uchvátilo i když Marťana to nepřekoná.

Lenny33
22.07.2018 4 z 5

Od první stránky jsem se ponořila do čtení a kniha je po celý děj akční, se stále novými zvraty a odhaleními.

wlado
18.07.2018 3 z 5

Vedecký sci-fi triler, v ktorom autorka musela získať množstvo informácií nielen z lekárskeho prostredia ale aj z kozmonautiky. Kniha sa dobre číta, no miestami má čitateľ pocit, že číta lekársku správu. Tento fakt sa však u podobných kníh ťažko obchádza. Čo mi však viacej prekážalo bolo miestami naivné myslenie a jednanie hlavných aktérov na kozmickej stanici ISS.

Tirisa
27.06.2018 5 z 5

Skvělá knížka, která mě opravdu bavila a čtení jsem si užila. Paní Gerritsenová se pomalu ale jistě stává mojí oblíbenou spisovatelkou.

novecento
16.04.2018 4 z 5

Jak křehký je lidský život, jak snadné je rozšíření světové epidemie a co vše je nutné k záchraně lidských životů. Tess Gerritsenová nás tentokrát zavádí na mezinárodní vesmírnou stanici ISS. Poznáte, že osudy kosmonautu jsou závislé nejen na řídícím středisku NASA, ale že v kritických situacích o jejich životech rozhodují především president a nejvyšší složky armády USA. V knize najdete napětí a mnoho zajímavých informací. Uvědomíte si, jak málo stačí a náš organizmus podlehne, tak jako mnohokrát v minulosti všudy přítomným vírům a bakteriím (morové epidemie, španělská chřipka, Ebola, HIV..). Je to zajímavě napsaná kniha s velice aktuálním námětem příběhu. Jen ten typický americký závěr, že člověk zvítězí nad přírodou a zvládne vzniklé epidemie se nemusí vždy podařit.

Marekh
13.03.2018 4 z 5

Celkově se mi kniha líbila. Poměrně dlouho jsem knihu četl, je docela obsáhlá, ale četla se poměrně dobře.

Námět knihy je zajímavý včetně původu nákazy. Oceňuji odbornost v textu. Líbily se mi i popisy simulace letu a popis, kdy astronauti se reálně pohybovali vesmírem. V knize se setkáme také s námětem lásky. Popisy operace a pitvy u člověka nemusí některých čtenářům být příjemný.

Citát z knihy, které mne oslovil:

... někdy je práce ten nejlepší lék, jak udržet žal na uzdě.

Nevzdal bych to, kdyby šlo o někoho, koho miluju. Nikdy. Nikdy, pokud by zbývala ta nejmenší naděje, že ji mohu zachránit.

sgjoli
04.03.2018 5 z 5

Po přečtení knihy Zahrada kostí jsem věděla, že se k dílu Tess Gerritsen určitě vrátím. A jsem ráda, že jsem sáhla zrovna po Gravitaci. Zajímavý děj, skvělá hutná atmosféra, vše zasazené do netypického, ale lákavého prostředí kosmické stanice.
Knihu jsem si moc užila. Je to napínavé, akční, skvěle napsané - čtivé. Skvělý zážitek. :-)

harena
03.10.2017 4 z 5

Byla jsem napjatá, jak se moje oblíbená spisovatelka zhostí zcela jiného žánru, než jaký dosud psala - nebo lépe řečeno než jsem četla - a bylo to super. Děj je zasazen do kosmické stanice, která je zamořena neznámým organismem. Napínavé, ale i poučné čtení a výborný autorčin jazyk dělají z knihy velmi povedený sci-fi thriller.

Danago
09.08.2017 4 z 5

Tess Gerritsenovou mám moc ráda a čtu vše , co napsala a většinou jsem nadšená. Knížka Gravitace se odehrává v prostředí Mezinárodní kosmické stanice ISS, na které se začíná šířit záhadná nemoc. Astronauti začínají jeden po druhém umírat a je ohroženo i celé lidstvo. Námět je velice dobrý anotace mě upoutala, ale samotné zpracování už tolik ne. Tess je výborná spisovatelka, a i s touto knížkou se skvěle vypořádala, ale toto téma mi nesedlo. Je zde příliš odborných termínů bez kterých já bych se i minula. Toto asi bude čtení víc pro muže. Já jsem se trochu ztrácela, i když jsem knihu samozřejmě dočetla.

Layss
26.05.2017 4 z 5

Ha, cestovat 3,5 hodiny ve vlaku bez knížky? To nejde! Vlítla jsem tedy ještě před cestou do knihkupectví a zrak mi spadl na tuto knihu. Po přečtení zadního přebalu jsem byla rozhodnutá, že ji beru a navíc jsem využila akce 1+1 a zkusila jsem i další knihu této pro mě neznámé autorky. Samotná gravitace mě bavila, autorku obdivuji, že byla schopná nashromáždit takové množství údajů o situacích, které se ve vesmíru dějí a jsou těžko představitelné. Děj byl napínavý až do konce, knihu klidně doporučuji.

Sporty.86
19.04.2017 5 z 5

Poutavé čtení z pro člověka nepřirozeného prostředí =) autorka má asi lehké sadistické sklony =)))

SilvieSisinka
18.03.2017 3 z 5

Mám ráda Tess,ale bohužel moc mě kniha nezaujala.Začátek nuda,snad jen konec mě bavil.Možná to bude tím že nemám ráda sci-fi.

karavela
12.02.2017 2 z 5

I když se Gravitace odehrává v atraktivním prostředí a Tess Gerritsen miluji,tak tato kniha mě vůbec nechytla.

buccifalek
12.01.2017 5 z 5

Krásné a napínavé počteníčko.

aneleh18
24.10.2016 5 z 5

Pokaždé, když píšu komentář ke knize Tess, tak obdivuji její schopnost napsat příběh z neuvěřitelné škály témat a prostředí. Baví mne sledovat, kam se tematicky vydá příště. Ale že umístí děj do vesmíru na mezinárodní stanici ISS, to mne tedy dostala. Hluboce smekám před pečlivou prací, kdy se nutně musela poměrně podrobně seznámit s tímto prostředím a ještě do něho umístit čtenářsky poutavý příběh. Pro mne to znamená jediné - jdu zabrousit do bazaru Databáze knih a kupuji další dílko Tess Gerritsen.

kneslova
04.09.2016 5 z 5

Mám ráda tuto autorku a po přečtení Gravitace můžu říct, že o čem se rozhodne psát, tak píše perfektně. Za mne strhující a napínavé, nešlo to odložit...

Prey
10.08.2016 3 z 5

Knížka mi byla doporučena, že je stylově podobná mému oblíbenému Crichtonovi. No... Tematicky ano, je to Kmen Andromeda, ve kterém musela nerdovská školometská sevřená autenticita ustoupit současné americké filmové hrdinské pompéznosti a romantické limonádě. Ale to neznamená, že by to nebylo technické, napínavé a temné. Několikrát jsem si vzpomněl na Vetřelce. Čte se to skvěle, prostředí Mezinárodní vesmírné stanice je atraktivní a zaujalo mě, že autorka ho popisovala teprve v době jejího vzniku. Pro fandy sci-fi velmi dobrý titul, ale renesančně vzdělaný puntičkářský Crichton to není, proto nemůžu jít s osobním hodnocením výš. Jo a oceánu tam mohlo být víc, než jen úvodní kapitola! (Čteno v překladu Jaroslava Reka.)

povermaster
20.07.2016 5 z 5

Perfektní sci-fi, kniha chytla a nepustila až do konce! Jasných 5 hvězd!

Jack Bauer
09.07.2016 5 z 5

Vynikající sci-fi s postupně gradujícím napětím, nádherně vizuálně napsané jen je místy znát, že to psala ženská ruka. Vhodnější název místo Gravitace by byl Mikrogravitace, jelikož v knize se o ní neustále zmiňuje. A pokud tohle někdy zfilmují nepletlo by se to s filmem Gravitace. Pár krásných záběrů ze stanice ISS:

muchomurka
01.07.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, dobře vybrané prostředí, napínavý příběh. Sice se to rozjíždělo těžkopádněji, spousta postav tomu také nepomáhala, a konec byl šup šup a hotovo, ale i tak jsem knihou nadšená - pořád jsem musela číst, abych už konečně věděla, jak to dopadne. Co je to za tvora a hlavně, zda Jack zachrání Emmu a dostanou se zpátky na Zemi.
(Spoiler) Jediné, co mě trochu mrzelo, bylo, že autorka ze začátku celkem svižně nechala zahynout spoustu postav (třeba celou Emminu posádku, Luthera ad.). :( A proč Haning vlastně neřekl ostatním, že mu trocha té látky při otevření vytekla? Hned by věděli, kde pátrat a to, proč myšky začaly umírat. Ano, byl v hlubokém zármutku, ale pořád to byl kosmonaut vytrénovaný pro různé nepředvídatelné situace, takže ho to úplně neomlouvá.
A velmi jsem si oblíbila Jacka, to byl správný chlap, jsem ráda, že s Emmou šli do sebe. :)

kosmonauti, astronauti

Tess Gerritsen