Gravitace

Gravitace https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202715/bmid_gravitace-zfW-202715.jpg 4 213 213

Lékařka-astronautka Emma Watsonová provádí na mezinárodní kosmické stanici vědecké biologické experimenty. Během nich pronikne do blízkosti pokusných zvířat podivná buňka a ve vesmírné laboratoři se začnou dít nevysvětlitelné věci. Myši hynou, jeden člen posádky umírá, v prostorách stanice poletují želatinové kuličky. Vyslaný raketoplán vrací část kosmonautů na Zemi, ti však podléhají nepřekonatelným zdravotním potížím. Lidstvo je ohroženo záhadným organismem: nikdo ze stanice už nesmí zpět. Emmin manžel se však nevzdává... Druhé vydání.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gravity , 1999

MAXA71
17.03.2016 4 z 5

Iný dejovy prejav ako som u autorky zvyknutá, ale aj tak veľmi dobré čítanie. Pútavé.

Meebo87
07.03.2016 5 z 5

přečteno v originálu a hodně se mi líbila

Jančislava
17.12.2015 3 z 5

Mě se kniha až tak nelíbila. Tess mám ráda, ale jak už jsem dříve psala, její samostatné knihy ( krom Zahrady kostí ) mě moc nebaví. Gravitace mi přišla směsí červené knihovny a literatury pro mládež, což je skoro to samé. Děj byl dost předvídatelný a trochu naivní. Je pravda, že mě to místy chytlo a měla jsem potřebu číst dál. Stanice ISS byla hezky popsaná a procedury kterýmy musí astronauti projít. Proto dávám 3 hvězdy, no 3,5 bych dala doopravdy.

Azala
29.11.2015 5 z 5

super napínák, doporučuji

Mycak
07.10.2015 5 z 5

Kniha mě úplně strhla. Donutila mě hledat si další informace k tématu. Knihy Tess zbožňuju, ale tahle je pro mě top.

cendar
29.07.2015 5 z 5

Velice povedené, popis všeho byl uvěřitelný a stylem mi to připomínalo knížky od Crichtona.

LEN.ny
08.07.2015 5 z 5

Když nepočítám sérii Rizzoli & Isles, tak spolu se Zahradou kostí podle mne nejlepší kniha od Tess. Zajímavé téma i zpracování, kniha rozhodně nenudí a ke konci, který už do značné míry již tušíte, se nelze od příběhu odtrhnout. Zaujme detailní popis kosmické stanice, stejně jako nemoci astronautů. Vede až k zamyšlení o nekonečnosti a lidské neznalosti vesmíru. Shrnutím velmi povedená kniha.

nikol2178
01.05.2015 4 z 5

Kniha byla hodně zajímavá, ale v jednu chvíli mi přišlo, že se děj moc neposouvá dopředu, tak jsem knihu na nějakou dobu odložila, a když jsem se k ní vrátila, tak jsem ji přečetla přímo na jeden zátah! Knihu si už asi znovu nepřečtu, ale doporučuji ji ostatním, kdo mají rádi Sci-fi, můj šálek kávy to úplně není, ale užila jsem si to :)

mulderka
29.01.2015 4 z 5

Právě jsem dočetla a musím uznat, že takový nervák jsem tedy nečekala. Příjemně mě překvapily hodně drsné popisy situací - na to, že autorka je žena, dokonce ani ten konec nebyl tak přeslazeně romantický ;-) A před odbornou úrovní můžu jenom smeknout...Určitě si od TG přečtu i další knížky!

orinka3
02.01.2015 1 z 5

Kdo má tento typ literatury rád, bude spokojený. Dobře se to čte, nenudí, postavy jsou životné - jen mi malounko vadí, že je to takové typicky americké, pokud mi rozumíte. Zavedené schema, rutinovaně nahozené mezilidské vztahy, očekávání katastrofy, do toho Houston s presidentem:) - prostě jako bych se dívala na béčkový katastrofický film made in USA.

Jia
25.08.2014 5 z 5

Vynikající thriller, napínavý, ale i poučný, výborně vymyšlený, moc se mi líbil.
Možná malá připomínka - podrobné popisy průběhu onemocnění astronautů jsou jen pro silné žaludky.
Pět hodně velkých hvězd (stylově, když je to za vesmírné téma :-)

Jakeneg
19.08.2014 5 z 5

Úžasné čtení, už dlouho jsem se nazačetl do sci-fi jako byla tato kniha. Vřele doporučuji. Osobně jsem se i hodně poučil o ISS a různých kosmických výpravách vysílané na naši oběžnou dráhu. Kniha vás vtáhne a nepustí. Místy se díky představám na oběžné draze dostáváte i do pocitu strachu a beznaděje.

Dousabel
10.08.2014 5 z 5

Super, super, super. Předem musím říct, že sci-fi není rozhodně mým šálkem čaje, ale T.G. mám hrozně ráda, tak jsem si řekla, že to zkusím. A rozhodně teda nelituji! Klobouk dolů, že se do pustila do něčeho takového. Chytne prakticky od první stránky a už nepustí. Možná byl konec trochu přitažený za vlasy, ale ono to k tomu tak nějak patřilo. A kdybych mohla, dala bych 6. hvězdu za, ať už odborné medicínské věci nebo z kosmonautiky, každopádně jí to muselo dát hroznou práci.

katerina8681
29.07.2014 4 z 5

dobré a bláznivé sci-fi :D , vážně super!!!

missa85
13.06.2014 5 z 5

Jedním slovem: SUPER .... člověka to opravdu vtáhne do děje tak, že lítá v kosmu a bojí se, že se z knížky nakazí taky :-D

šipek
09.06.2014 4 z 5

Tak jsem dočetl tuto knihu a docela mě mile překvapila, jelikož toto téma není můj oblíbený žánr. Jelikož Tess G. je má oblíbená autorka , tak jsem si jí přečetl a nelituji. Dokonce jsem zjistil, že jsem viděl film.

mechulka
17.01.2014 5 z 5

opět vynikající.

astroweb
12.06.2013 5 z 5

Zpočátku jsem knihu odsouval jakoby vymyšlenost,ale potom jsem se začetl víc a víc. Napínavé, vynikající autorčin jazyk,hluboce lidské.

MarsiL
24.10.2012 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Tess G. píše opravdu úžasně.

Izu
28.03.2012 4 z 5

Hodně zajímavá knížka o vesmíru a astronautech.Bylo to hodně napínavé,až na ten konec,který myslím ale nebyl zas tak sladky :)

kosmonauti, astronauti

Tess Gerritsen