Polární noc

Polární noc https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7739/golden-city-polarni-noc-7739.jpg 4 10 2

Golden City série

990320. To není číslo domu v Beverly Hills – pod touhle značkou teď vystupuje prezident H. Banks, momentálně jen jeden z mnoha vězňů polárního pracovního tábora. Zoufalý, opuštěný, zapomenutý – a ještě k tomu uprostřed Antarktidy. To nejsou moc dobré vyhlídky. A bude ještě hůř. Jediný, kdo si na něj po čase vzpomněl, jsou jeho protivníci, kteří za ním právě přijíždějí s jediným cílem. Zabít ho. Bude to dlouhá, polární noc.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art

Nuit Polaire , 2001

trudoš
24.12.2016 3 z 5

I když mě prostředí polární věznice nadchlo (přestože mi uniklo, proč tam musejí být zavření samí poslušní nevinní, dennodenně šikanováni padoušskými dozorci), dějově se série začíná čím dál víc rozplizávat. Podobně jsou na tom charaktery postav, které Daniel Pecqueur tvaruje dle aktuální potřeby. Co na tom jak se rozehrál minulý díl. Prostě se jede dle předem stanoveného scénáře a když je třeba někoho dostat na konkrétní místo, on jej tam příval událostí nakonec nějak dotlačí. Přirozené reakce a rozumné chování ať jdou třeba k čertu. Není to zas tak extrémně hrozné, ale v důsledku to jednoduše zamrzí.
Kresba Nicolase Malfina však nadále bezvadná a nevýrazný děj vytahuje na hranici lepšího průměru.

Kapis
10.01.2014 4 z 5

Nebylo to až tak špatné, trochu naivní celé, moc mě to nezaujalo. Mám rád "postkatatrofální prostředí" ale zde bylo ztvárněno tak pohádkově. Navíc je to u nás nedokončeno.

Daniel Pecqueur
francouzská, 1948