Goldy

Goldy https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7741/bmid_goldy-kyz-7741.jpg 3 9 2

Golden City série

< 4. díl

Banksovi se sice podařilo prchnout z vězení, ale moc si nepomohl. Nepovedlo se mu totiž uniknout ze země věčného ledu a uvízl kdesi uprostřed zamrzlého jezera. Tam ho objeví dívka, která se až příliš podobá jeho dětské lásce Lee, která Banksovi říkávala Goldy. Bankse ale tahle záhada příliš netrápí. V hlavě má jediné: Dostat se zpátky a pomstít se všem, kdo ho připravili o místo v Golden City. Měli by pomalu začít psát závěť.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art

Goldy , 2002

trudoš
14.04.2017 2 z 5

V tomhle díle už dopadla kosa na kámen a já se začal nudit. Definitivně se mi potvrdilo, že i když je zápletka plná epizodních zvratů, celkově je tvořena dle vzoru nekonečných telenovel. Což by ani tak nevadilo, kdyby ústřední motiv nebyl v jádru prostý - chudí a utlačovaní bojují proti mocným a bohatým. A charaktery tvořené jednou větou, jež se upravují dle aktuální potřeby scenáristy, to bohužel nijak nevylepšují. Natahování samozřejmě beru jako nutné zlo úspěchu, ale abych se ve čtyřech albech dozvěděl lautr prd, to už mě příliš neba. Náznaky jsou fajn jen do té doby, než je významných mrknutí prostě moc. Připočtu-li k tomu přibývající množství postav, jejichž skutečný význam má smysl až v širším kontextu, vychází mi atraktivní série s líbivou kresbou, jíž pohřbil hlavně fakt, že u nás jednoduše přestala vycházet. Škoda nezúročeného potenciálu a především všech těch odhalení, která na nás teprve čekala. Bavilo to jen napůl, ale zlepšení klidně mohlo přijít už v dalším pokračování.

Kapis
10.01.2014 4 z 5

Nebylo to až tak špatné, trochu naivní celé, moc mě to nezaujalo. Mám rád "postkatatrofální prostředí" ale zde bylo ztvárněno tak pohádkově. Navíc je to u nás nedokončeno.

komiksy komiksy pro děti

Daniel Pecqueur