Vykradači vraků

Vykradači vraků https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7736/golden-city-vykradaci-vraku-7736.jpg 4 10 2

Golden City série

V prvním díle se setkáváme s hlavními hrdiny, ještě vlastně dětmi, které si vydělávají tím, že vykrádají vraky letadel či lodí, jež ztroskotají nedaleko od nich. Jednoho dne se do moře zřítí soukromé letadlo s ženou prezidenta Golden City Harrisona Bankse na palubě. Honička s dětmi i osudem může začít…

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art

Pilleurs d´épaves , 1999

trudoš
17.06.2016 4 z 5

Jako rozjezd příjemné, i když mi otevřený konec hnul žlučí, ale to čistě jen proto, že nemám rád storky utnuté v tom nejzajímavějším. Ale minimálně to dá člověku na srozuměnou, co čekat do příště a že tenhle cyklus nebude sérií uzavřených epizod.
Scénář jinak postaven v duchu špionážních záměn, kdy se prohazují role hrdinů i padouchů a nikdo netuší, co komu nadělí další otočení stránky. Přesto se Danielu Pecqueurovi nepodařilo vykročit ze stínu slavnějších příběhů, takže kromě několika nápadů ohledně kulis postkatastrofické budoucnosti, do vyprávění příliš inovací nepřinesl. Na druhou stranu, to s čím pracuje, funguje, a to je to co na mě platí. Kresba Nicolase Malfina i přes jistou kýčovitost bezvadná, jen mě lehce iritovaly nulové rozdíly mezi bohatými a chudými. Ty mají být totiž dle textu propastné, přitom vypadají obě skupiny podobně, snad jen, že se jedna na rozdíl od druhé lépe obléká. Víc špíny by spodině jedině prospělo, takhle to působí jak z pohádky od Walta Disneyho.

Kapis
10.01.2014 4 z 5

Nebylo to až tak špatné, trochu naivní celé, moc mě to nezaujalo. Mám rád "postkatatrofální prostředí" ale zde bylo ztvárněno tak pohádkově. Navíc je to u nás nedokončeno.

Daniel Pecqueur
francouzská, 1948