Genesis konflikt

Genesis konflikt
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400368/mid_genesis-konflikt-DV6-400368.png 4 6 6

Jsme dokonalým projektem, nebo senzačním shlukem náhod? Pozoruhodná kniha podávající vědeckou alternativu k evoluční teorii. Jejím autorem je vědec, který byl ještě před několika lety vášnivým zastáncem a propagátorem evoluce. Nyní máte možnost seznámit se s překvapivými přírodovědeckými objevy, týkajícími se původu a historie lidstva v celé šíři jejího vědeckého a duchovního kontextu. Ukazuje na kontrast mezi skutečnou vědou a nedoložitelnou teorií. Místo hesla „Přítomnost je klíčem k minulosti“, razí heslo: „Minulost je klíčem k budoucnosti“.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata Přírodní vědy
Vydáno: , Amazing Discoveries
Originální název:

The Genesis Conflict , 2002


více info...

Přidat komentář

Jirka77
05.01.2021 5 z 5

Evoluční teorie je dnes ražena, jako jediný správný názor. Boží slovo je devalvováno a zesměšňováno touto filosofií, která lidem podsouvá, že je vše dílem "slepé náhody". Tato krize identity vhání člověka do otroctví svých vášní a tužeb a lidé marně hledají smysl života. Autor, sám vědec a bývalý zarytý evolucionista,hájí v této knize Boží čest a poukazuje na achilovu patu evoluční teorie.

bzucino
28.01.2017 odpad!

Kniha obhajuje stvoření světa a odmítá vývoj vesmíru a existenci evoluce.
Celá "diskuse" se opírá o doslovné znění Bible. Jestliže je něco v Bibli napsáno, pak je to pravda. A jestliže Bible říká, že Bůh stvořil svět za 6 dní, pak je to pravda. Pak není třeba žádné diskuse, protože v Bibli je celá pravda.


Atuin
15.03.2014

Upřímně řečeno kniha se můž zdát plna rozporuplných záměrů a vynechaných cest. Na počátku se zdálo se že se bude zabývat jemnou motorikou problému který stanovila ale na konec se to maličko, maličko tendenčně pozmněnilo, což si myslím není autorovo změrem. Nebo by nemělo být. Protože na konci se mi přeci jen zdálo že se tam snaží vpáčit takříkajíc jak se dá smysl i přes nesmysl, protože úvadět ovoce evolučního světonázoru proti ovoci stvořitelského světonázoru mi přijde scestné, zejména uvede li, že evoluční teorie zavedla otroctví ( alespoň já jsem to z jisté části knihy tak pochopila). No od toho jsem se musela odklonit a brát knihu zlatou střední cestou....
Ovšem rozvrstvení všech otázek má až takové gentlemanské podání a není suché Uvádí dost obratně určité vědecké nevyjasněnosti.Takové nevyjasněnosti ovšem připouštějí sami evoluční biologové, genetici, paleontologové....a vědí o nich a jsou v podsttatě hnací silou jejich práce. ( neužívají slov tak to je, ale tak by to mohlo být)Dle mého však tady nikdy nebude stačit prostor pro otevřenou diskuzi, protože Příroda a Život je příliš otevřená kniha která začne mluvit jiným jazykem v okamžiku co se tím jazykem už slušně dohovoříme. Nezobecníme pojmy jako čas a život, není třeba hledat hetičnost. Ostatně pokud někdo četl Darwina či něco o něm je obecněji známo, že i on sám často dává zajímavé klíče.
Např. " Sám podotýkám, nebo bych měl podotknout, že boj (jako slovo) používám v širokém či přeneseném slova smyslu."
Přesto nehledejme v knize vyjádření a odpověď, na to je látka příliš kontrastní,moc živá,příliš neuchopitelná.Co je v knize opravdu jasně vidět jsou cesty. Kniha ani autor nechtějí být trnem v oku, tuší že obsáhnout něco takového co si zadal je nadliský úkol, ať vědecky nahlíženo či laicky, a autor není laik,ví že oslovit všechny na jakékoliv straně je nemožné a proto volí tento způsob kontaktu. Ono poznání na nás může vyvalit svoje očka kdekoliv a kdykoliv a nelze jednoznačně říct kde číhá (pokud číhá)

Pozn. Je to zajímavý titul, který stál za přečtení. Má celou řadu neodkladných diskutabilních myšlenek. Nezabývá se pouze jedním tématem, ale paralelně jich uvádí několik a je to sympatické vyjádření se k mnoha okolnostem. Konflikt ať už je mezi čímkoliv a čímkoliv se na stránkách vyjímá a právě proti tomu konfiktu stáví všichni své vlastní ostré úhly, každý s vlastní motivací a s vlastním názorem.