Generál jeho veličenstva

Generál jeho veličenstva https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38506/general-jeho-velicenstva-38506.jpg 4 146 25

Historický román s milostnou zápletkou od populární anglické autorky se odehrává v Cornwallu v první polovině 17. století, v neklidném období občanské války v Anglii. Průběh bojů mezi přívrženci krále a parlamentu popisuje mladá žena, kterou tragická nehoda připoutala na invalidní křeslo. Jako mladá, přísně vychovaná dívka se zamilovala do nevhodného muže a přes odpor rodiny si vymohla souhlas k sňatku. Krátce před svatbou došlo k jejímu zranění, po kterém zůstala do konce života ochrnutá. Její láska prochází mnoha zápletkami, ale stává se spolehlivější a zralejší. Hrdinka, která se přenesla přes vlastní tragédii, sleduje dění kolem sebe a účinně pomáhá v boji za udržení svobody Cornwallu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Sfinx – Bohumil Janda

The King's General , 1946

martine.m
23.09.2013 5 z 5

Tato knížka je první od Daphne, co jsem četla, a moc se mi líbil jak historický popis tak jazyk příběhu, díky kterému jsem se i dost bavila. Co se týče milostného příběhu, ten je jistě netradiční a určitě nenadchne ty příznivce pravých milostných příběhů.

sylvavel
17.11.2011 5 z 5

Po Úniku druhá nejlepší kniha od této spisovatelky. Když se mi dostala před lety poprvé do ruky, četla jsem celou noc, abych ji mohla druhý den vrátit.Dnes má své místo v mojí knihovně a čas od času se k ní vrátím.

mifie
08.02.2011

Tuto knížku jsem četla jako první od této spisovatelky a naprosto mě uchvátila :-D

nightlybird
13.11.2010 3 z 5

Knihy Daphne mám v podstatě v oblibě, tahle mne ale příliš nenadchla, odehrává se v historickém období, které mne nic moc nezajímá a navíc mám raději historické romány, kde je víc historie a míň bouřlivých citů. Řekl bych,že je to kniha spíš pro čtenářky, ty by to nepochybně pobavilo daleko víc než mne.

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Toto je též moje oblíbená. Díky ní jsem se začala orientovat v anglické historii. A navíc, hlavní hrdinka na vozíku. Úchvatně popsané, myslenkové pochody, děj, napětí. Už jsem se k ní vrátila dvakrát