Člověk Gabriel

Člověk Gabriel https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156983/bmid_clovek-gabriel-f35-156983.jpg 5 436 157

Gabriel série

Vydali jsme se na cestu toho roku, kdy zima byla příliš krutá a jaro stále nepřicházelo. Kola našich barevných vozů se roztočila proti proudu řeky, která se úžila tím víc, čím blíže jsme byli velkému městu, ve kterém lidé mluvili rachotivou řečí a žil v něm císař vládnoucí velké říši. Roztočila se i kola mého života, který, doposud uzavřen v náruči mé rodiny a v divoké kráse našich koní, se začal ubírat směrem, kde víno teče proudem, silná slivovice odpočívá v chládku a kde ženy jsou voňavé a oblé jako čerstvě napadané meruňky. Jak jsem se dostal z místa, kde se Dunaj vlévá do širého moře, až pod buchlovské kopce? Z hlučného tepla mé velké rodiny do zámeckých stájí a domku ve vsi, kde se na mou snědou tvář dívají s nedůvěrou? Budu vám vyprávět příběh o snech, o černých hřívách a světlých vlasech, o přátelství, lásce, válce i větříku, který jeho nit zavane, kam se mu jen zachce. Bude to příběh o životě člověka. Dávno zaniklý svět kočovníků s pestrobarevnými vozy, tajemství přírodní magie a život slovácké vesnice pod buchlovskými kopci. To je krásný snový příběh autorky Kateřiny Dubské.... celý text

buschka
19.01.2015 3 z 5

Kniha plná moudrých myšlenek, ale styl psaní mi nesedl.

Alma-Nacida
03.11.2014 3 z 5

Kniha je zajímavá tématem, méně už zpracováním, hlavně od druhé knihy se mi jeví hlavní postavy až moc barvotiskové, idealizované.

evickakyticka
05.10.2014 5 z 5

Krásná kniha. Krásný příběh. Příroda a vnímání její krásy je mi také blízké, že jsem neměla potíž se ponořit do děje. Nářečí, starost o koně, přírodu a také buchlovské kopce mám velmi blízko. Také se mi líbila vyprávění staré ženy, ve kterých byla chytře skrytá symbolika a také sem tam moudro nad kterým se dá zamýšlet.

PS: Jó, kdyby takový byl aspoň každý druhý cikán....

J.books
10.09.2014 5 z 5

Naprosto nádherná kniha, pohladí po duši i na srdci :) krásnější knížku jsem dlouho nečetla

Pett
25.08.2014 5 z 5

Téměř pohádkový příběh plný emocí je jako pohlazení- naprosto mi sednul....krásně napsáno! Smála jsem se rázné a věčně nespokojené Meruňce, mračila se nad nespravedlností jeho světa a od začátku až do konce jsem si užívala té nádhery a svobody Gabriela, která mě pohltila :) Prostě paráda

Košišta
30.06.2014 5 z 5

Překvapivá, melancholická, obálka pro mě dokonale vystihuje atmosféru, začetla jsem se hned, příběh mě nadchnul a ráda se k ní zase někdy vrátím.

Popelllka
25.06.2014 5 z 5

Překrásná knížka, ke které se budu ráda vracet. Napsaná čtivě, citlivě a s láskou. Je to cítit z každé stránky i slůvka, které autorka v knize použila... Krásné a dobře vykreslené postavy, zajímavý a neotřelý námět i zpracování posouvají Člověka Gabriela na přední místo nejen v mé knihovničce, ale i v mém srdci...

MichelleS
11.04.2014 4 z 5

Krásná pohádka pro dospělé. Tuhle knížku budu mít vždycky spojenou s meruňkami, koňmi, svěžím větříkem, barvou zapadajícího slunce a podzimního listí... Netroufám si hodnotit, nakolik věrně jsou zobrazeny zvyky a pocity cikánského lidu před 100 lety. Gabriel pro mne zůstane především dobrým člověkem, citlivým k přírodě a schopným vnímat city a povahu lidí i zvířat a respektovat je. Zaujala mne rozmluva Gabriela, Hanse a starého vesnického faráře o Bohu a víře.

Ankavi
20.11.2013 5 z 5

Dávám pět hvězdiček a lituji, že jich nemohu dát šest. Nádherná kniha, příběh nechává čtenáře poznat zákoutí duše cikánů (v knize se nepoužívá výraz Romové ;-) ), jejich způsob přemýšlení, zvyky, o kterých jsem měla i neměla tušení. Kniha je psána velmi poeticky, zároveň však odhaluje předsudky a pojmenovává některé skutečnosti přímo, bez obalu.Je prostě nádherná, upřímná, lyrická, dojemná... Určitě ráda doporučím.

maruna
19.09.2013 5 z 5

Gabriel je jiný než ostatní členové jeho rodiny - straní se jich a raději si povídá s koňmi. Se svou milovanou Meruňkou od své rodiny odjíždí na dalekou cestu na Moravu k Buchlovu. Zde se odehrává jejich nelehký život s kupou dětí.
Nádherný je i obal knihy, třpyt listí na stromě, mě okouzlil.
Těším se i na další knihy Kateřiny Dubské.

ugisha
08.09.2013 5 z 5

Nádherná kniha, která se četla sama. Sonda do života jedné komunity, dozvěděla jsem se hodně o jejich zvycích a způsobu života. Ukázala, že nic není černobílé a nelze házet všechny do jednoho pytle. Možná trochu pohádková, ale o kolik by byl svět hezčí, kdyby se aspoň někteří chovali jako Gabriel...Jedna z nejhezčích knih, co jsem kdy četla. Doporučuju.

KikiZ
18.08.2013

Krásná, baladická kniha plná poezie. Četbu jsem si opravdu užívala. Mám moc ráda tyhle baladické, téměř pohádkové příběhy, doufam, že autorka Kateřina Dubská nás zase brzy potěší nějakou další podobnou knihou. Vůbec bych se nezlobila.

Raduska89
05.07.2013 5 z 5

Předčila mé očekávání. Nádherná kniha, kterou můžu jen doporučit.

Pa3k
12.06.2013 5 z 5

Pěkně napsaná kniha nabádající k zamyšlení, plná zajímavých momentů.

Ronny
05.06.2013 5 z 5

Moc se mi líbila, čtivá, plná moudrých myšlenek!

MartinaF
28.04.2013 5 z 5

Moc nádherná knížka plná básnických obratů, lyrického popisu. Dobře se četla a já ji jen můžu doporučit.

Sisi11
04.04.2013

Velmi se těším na tuto připravovanou knihu. Autorka nyní žije v Bílých Karpatech, tak očekávám, že kniha bude z podobného prostředí? Nechme se překvapit a užijme si pocit těšení se.