Ta druhá žena

Ta druhá žena https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405234/bmid_ta-druha-zena-rqo-405234.jpg 4 85 29

Byla jeho nejstřeženějším tajemstvím… Kdesi v zapadlé vesničce v andaluských horách žije tajemná Francouzka, která sepisuje své paměti. O muži, do něhož se před dávnými lety zamilovala v Bejrútu, o dítěti, jež se z této lásky narodilo… Ta žena v sobě uchovává nejpřísněji střežené tajemství ruských tajných služeb. Jen ona zná velmi dobře – lépe než kdo jiný – totožnost krtka, kterého Kreml už dávno nasadil do MI6. Totožnost dítěte zrady, jak ho sama nazývá. Během pátrání se Gabriel Allon se svými spolupracovníky dostává až k nejzapeklitějšímu případu 20. století ve světě tajných služeb. K největší zradě a největšímu zrádci, jednomu z členů tzv. cambridgeské pětky, který dokázal dvacet let klamat své přátele a kolegy a pracoval pro Rusy. Kim Philby je sice už dávno mrtvý, ovšem jeho jidášská krev koluje v žilách dítěte zrady dál a má nakročeno k čím dál větší moci. Jestli jeho dědice může ve složité hře tajných služeb někdo odhalit, tak je to právě Gabriel Allon.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , HarperCollins Polska

The Other Woman , 2018

kn23
03.09.2019

U mna zatial najslbsi Allon,ale aj tak precitany naraz.z mojho pohladu mu arabi sedia viac ako rusi

derminator
03.07.2019 3 z 5

Knihu jsem četl sice hodně dlouho, ale není to z důvodu, že by se mě kniha nelíbila, ale že nebyl čas. Nyní už k samotné knize. Musím říci, že po hodně dlouhé době možná i vůbec poprvé se vyskytlo to, že je kniha oproti minulým poněkud slabší, ale i tak stojí za přečtení pokud máte autorovi romány rádi. Mě se kniha líbila asi tak na 65 %, z důvodu slabšího rozjezdu, ale závěr je strhující a dost dobrý. Těším se na další čtení o Allonovi.

13werka
25.06.2019 3 z 5

Byla jsem ráda za "odskok" od arabských teroristů, ale na druhou stranu jsem už od Silvy četla lepší příběhy. Zápletka mi přišla hodně překombinovaná.

lenka.g
22.04.2019 4 z 5

Když budu zcela upřímná, musím říct, že je to nejslabší kniha z této série. Ale i tak je pořád nadprůměrně dobrá, rozhodně se těším na další díl a Gabriela Allona nezavrhnu :)

Atanone
19.04.2019 4 z 5

Kvůli ČV jdu na Gabriela od konce.. tedy, doufám, že to konec nebude. Pro mě první kniha od tohoto autora a bavila mě.I přes svůj odpor k „sériovým“ knihám doufám, že se k autorovi vrátím.

Ladiva
11.04.2019 3 z 5

Je to zaujímavý príbeh, napínavý, aj sa dobre číta, ale je to už x-tá variácia tej istej témy. Autor je už touto témou akýsi unavený a hlavný hrdina s ním.

1amu
06.04.2019 2 z 5

Autor nám stárne a je to poznat i na této jeho poslední knize. Ještě, že si v závěrečné poznámce vytváří alibi. Prý to napsal pro pobavení. Hm...Myslel jsem si, že pro pobavení píší své scénáře a knížečky písálkové z "Holých vod" (blízko Los Angeles) a ejhle on to píše i pan Daniel Silva, hernajs !
Islámský stát je fuč, tak tam plácnu cara a jeho servilní poskoky. Ti jsou horší než islámští teroristé . A to jejich centrum, zvané SVR - to je horší než samotné peklo a Lucifer je srandista proti tajemnému, geniálnímu zloduchovi Sašovi. Dtto Usáma B.L.
A teď k "Ústavu" pod vedením Gabriela Allona. Ten by měl autora žalovat jak na něj a jeho nejbližší kolegy cílí tak, že když by se akční hoši z Mossadu objevili v USA, Velké Británii, Francii či jinde v civilizaci, pozná je každý puberťák, o policajtech ani nemluvě. Stačí zmínka: muž střední postavy s černými vlasy, již prošedivělý a ty jeho zelené oči. Nebo - vysoký chlap s bledou tváří (skoro jako mrtvola), či malý chlapík s rozcuchanými vlasy, tak nevýrazný, že si jej nikdo nevšimne. Příznivci Gabriela Allona ví o co a o koho jde.
Vše se motá okolo sovětského špiona Kima Philbyho - Brita, který byl vyměněn za ekvivalentní počet špionů amerických a britských a jeho vykutálené činnosti, dlážděné množstvím mrtvých.
Suma, sumárum : pokud si tuto knihu nepřečtete, nic se nestane. Je to škoda. Před skoro dvaceti lety k nám dorazil D.Silva s příběhy G.Allona, které se daly číst.

Lípa
30.03.2019 5 z 5

paráda

Ramiel
21.03.2019 3 z 5

Po minulé knize jsem se obával, že Daniel Silva už nemá o čem psát a že se začíná opakovat. Tento díl hodnotím kladně. Přece jen děj, kdy Gabriel Allon stojí proti jiným rozvědkám, je dle mého daleko záživnější, než když se honí "pouze" za teroristy. A co může být lepšího, než využít starou dobrou KGB? Jen možná nastal čas Gabrielovi přiřadit jinou roli než v terénu. Neumím si představit, že čelní představitel organizace dělá terénní operace.

Daniel Silva
americká, 1960