Vnitřní hlas

Vnitřní hlas https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399510/bmid_vnitrni-hlas-XwO-399510.jpg 4 590 590

Frost Easton série

Sériový vrah omylem propuštěný na svobodu se stává noční můrou pro San Francisco – a smrtící výzvou pro detektiva Frosta Eastona. Před čtyřmi lety byl Rudy Cutter odsouzen za své činy na doživotí. Aby ho dostali za mříže, někdo záměrně falšoval spisy. Po odhalení této machinace je Rudy, vrah Frostovy sestry, znovu volný. Frost to však hodlá co nejrychleji napravit. Spojence nachází v Eden Shayové, která píše o Cutterovi knihu. A která se obává jeho pomsty. Sehrát vítěznou partii s vrahem, jenž se chystá znovu udeřit, však není jednoduché. Ne, když Frost zároveň čelí vlastním démonům. Ne, když je ta hra tak osobní. A ne, když vrahův následující tah je na hony vzdálen tomu, co Easton očekává.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Voice Inside , 2018

Calibra
08.02.2020 3 z 5

Nikdy nereju do toho jak autor napsal danou knihu, ale u Vnitřního hlasu jsem byla naštvaná. Pro mě to byla "zbytečná kniha. Asi SPOILER: Frost Easton je tak čestný, že nechá propustit z vězení masového vraha, který zavraždil jeho vlastní sestru a spoustu dalších žen, ale celou dobu myslí na to, jak by chtěl bratrovu přítelkyni. Už u prvního dílu jsem cítila naivitu a věřila, že u druhého to bude lepší. Pro mě ne teda a nevím jestli budu chtít zkoušet další díly i když slozité čtení to není.

iveta3689
08.02.2020 3 z 5

Zajímavý námět, neobvyklé je to, že pachatele celou dobu známe. Není to ale tak atraktivní, jako když ho můžeme odhadovat. Takže to bych za výhodu nepovažovala. Kniha je celkem čtivá, ale nějakou dobu po dočtení asi nebudu vědět, o co šlo.

Vlčice7
31.01.2020 5 z 5

Začátek se lehce táhl, ale jinak super jako první kniha.

vera4669
24.01.2020 4 z 5

Pomalý rozjezd, nějak mě to nebavilo.. Místy na můj vkus moc barvitých popisů okolí, ale pak se kniha rozjela a konec byl zajímavý, jedna hvězda je navíc pouze díky super kocourovi

Bezkyne9
18.01.2020 5 z 5

Svizna, emocionalni a dukladne promyslena jizda :) ... kvalitni thriller v nejlepsim slova smyslu. Neodlozitelna. S velice sympatickym introvertnim vysetrovatelem, ktery se neboji rozhodovat, jedna razne, uprimne a lidsky. A navic bydli u sveho kocoura Schecka, to je jasna laska :D ... Dej je velmi akcni a mireny na city a ja si to vedome uzila do posledni stranky :) Brzy cicham dalsi dil, tento mohu vrele doporucit :)

Booky84
06.01.2020 5 z 5

Úžasná detektivka. Kniha má spád a skvěle se čte.

Kekik
04.01.2020 5 z 5

Z 99% naprostá dokonalost. To zbývající procento patří Shackovi.
Jsem veliká milovnice zvířat a o to více mě mrzí, že nemohu ke kocourkovi Shackovi najít cestu. U prvního dílu jsem napsala, že takhle se kočka nechová. Vnitřní hlas mě přesvědčil o pravdě. Zvláště ta finální kočičí scéna mě úplně odrovnala v negativním smyslu. Co se týče příběhu, námětu, stylu spaní, čtivosti, atd, dala bych knize 100 bodů ze 100.
Sérii se sympaťákem Frostem řadím k nejlepším detektivkám, které jsem četla. Ještě kdyby tak ten kocour byl kocourem.
Když si ho ale odmyslím, je kniha do detailů perfektní. Autor má vše promyšlené a i když se zdá, že jsou karty odhaleny již na začátku, opak je pravdou. Vrah rozehraje hru, při které vodí policii za nos. A to velmi zdařile. Pokaždé je o krok napřed. Mám ráda příběhy, kdy je vrah vychytralý, zvláště když si s vyšetřovali pohrává. Vždy se těším na finále, kdy spadne klec.
DOPORUČUJI !!!

Hella
25.12.2019 5 z 5

Výtečné! Jedna výtka by tedy byla, ale ani ta není až tak zásadní, abych ubrala z maximálního hodnocení: To na konci je opravdu práce kocoura? Ehm, tak nějak to působí, jakoby to byl tygr!

mzss1
21.12.2019 4 z 5

O ždibec slabší než předchozí autorův počin Noční pták. Nemá to žádnou zásadní velkou pointu a tempo je o dost pomalejší, přesto si nemohu nijak výrazněji stěžovat. V téhle knize je hlavním středobodem NAPĚTÍ, nepředvídatelné dějové posuny a charaktery postav. Postavu Frosta jsem si zde víc oblíbil.. Nočnímu Ptákovi se to rovnat nemůže, přesto jsem spokojený a těším se do budoucna na další přečtení ... 75%.

sabca
09.12.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře. Napínavá, bez hluchých míst a zajímavý konec. Doporučuji

roman9276
29.11.2019 4 z 5

Nočního ptáka jsem četl už před časem a docela mi utkvěl v paměti, tak jsem byl zvědavej na další Frostův případ. Zápletka dobře vykonstruovaná, konečný rozuzlení se mi líbilo, ačkoli únos jedný z postav jsem prostě čekal od tý doby, co nám byla představena, což mě zase opět zklamalo, nemám rád tyhle čekaný „strašidelný“ situace. A dál ve mně hlodá, že kromě Frosta nikdo vlastně nic nevyšetřuje a on si jen tak mýrnix týrnix vyšetřuje na vlastní pěst. Frost mě tou svojí svatouškovkostí dost štve, ale příběh dobře napsanej, bylo to napínavý a čtivý a samozřejmě vás zajímá, jestli vyřeší, jak to bylo s jeho mrtvou sestrou. Ale hlavně ty vole milujete jeho kocoura a po tomhle díle ho mám ještě radši.

anája
18.11.2019 5 z 5

Opravdu perfektní psychothriller napínavý a svižný.Postava detektiva Frosta byla moc sympatická a těším se na další knihu tohoto autora.

ilčidlo
14.11.2019 5 z 5

Napínavá a čtivá kniha, já ji doporučuji. Mně nejvíc získal kocourek Schack.

sagasir
31.10.2019 5 z 5

Každý máme ten svůj vnitřní hlas

Každý v sobě máme takový ten svůj vnitřní hlas, který nám napovídá co dělat v určitých situacích a ani Frost není výjimkou. Jeho vnitřní hlas mu jasně říká, že Cutter je přes všechny pochybnosti vrahem jeho sestry, ale i dalších a má se tak vrátit za mříže. Jenže co s tím, když někteří povolaní tomu nevěří? Zatímco si tak skutečný vrah užívá znovu nabité svobody, tak Frost se snaží znovu dokázat prokazatelně jeho vinu. Autorova kniha Noční pták kde se nám postava Eastona představila poprvé pro mě byla velice milým překvapením a ani Vnitřní hlas za ní nijak nezaostavá. Opět tu máme skvěle vyprofilované postavy a kocoura hlavního hrdiny si snad zamilujete ještě více. K prostředí nějaké výtky také nemám. Zápletka je uvěřitelná, dobře zpracovaná a ukončená. Děj je pak napínavý tak akorát. Kniha jako taková se lehce čte a příběh rychle utíká do zdárného konce. Nechybí ani občasný pocit překvapení a možná se nám tu i klube menší milostná zápletka pro hlavního hrdinu. Rozsahově zase žádná změna a Vnitřní hlas má 335 stran. Jak to tedy celé dopadne? Bude muset Easton chodit po městě s vědomím, že po stejných chodnících chodí i vrah jeho sestry a nebo ho opět a už nadobro usvědčí.

Možná u nás stále neobjevený autor nám tak opět představil další skvělé pokračování se skvělou hlavní postavou a snad ještě lepší jeho kocourem. Takže pokud vám váš vnitřní hlas říká ať si toto pokračování koupíte, tak si ho rozhodně kupte. Ne nadarmo tento příběh na zadním obalu knihy někdo doporučuje slovy, že ˵Tenhle chlapík to prostě s příběhy umí. “ Za mě pak opět plných 100 %.

preciousek
20.10.2019 5 z 5

Právě dočteno a moc se mi kniha líbila, víc jak Noční pták... ???? Už se těším na další díl ze série Frosta, kterého jsem si i s jeho kocourem oblibila... Jen by mě asi zajímali, jak Frostovi může sedět na rameni ???? doma mám kočku a nějak si to nedovedu představit....

ArwenAragorn
13.10.2019 4 z 5

Obálka krásná, thriller čtivý a nenáročný. Pohnutky vraha jsou dostatečně vysvětleny, jen konec mi připadal dost neuvěřitelný. Frost je na mě příliš dokonalý, ale jeho svéráz kocour Schack je úchvatný. Autor píše velice dobře, takže se nedivím, že kniha má hodně příznivců. I já k nim patřím, i když nějaké to PÁNI na závěr se zrovna nekonalo.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sen Frosta:
Na zápěstí mu zbývaly ještě jedny hodinky. Od stropu visel ještě jeden nůž. Ale další oběť nebyla. V pokoji nikdo nestál. Mělo být po všem, ale on věděl, že tomu tak není. U ucha se mu ozval šeptající hlas. Byl v místnosti sám s oběťmi, ale měl v hlavě hlas Rudyho Cuttera: Myslíte si, že už jste viděl všechno, ale hrůza může být vždycky horší.

harena
05.10.2019 4 z 5

Velké plus tohoto dílu je, že je dobře čtivý a napínavý. Pan Freeman mě lehce vtáhl do děje, až jsem společně s jeho šéfovou Frosta přesvědčovala, že hranice, které jsou dané, by se v určitých případech překračovat mohly. Já bych se na jeho místě těžko vyrovnávala s tím, co jsem způsobila. Brian Freeman psát prostě umí, psaní mu jde od ruky a lehce se čte. Určitě patří k těm lepším thrillerům. Nejoblíbenější postava - kocour.

Nuttelka
21.09.2019 5 z 5

Opět super Frost Easton, řadím mezi oblíbené detektivy. I když hned od začátku víme, kdo je vrah, tak stejně na konci nás čeká ještě něco navíc a pro mě i překvapujícího, bylo mi Frosta opravdu líto.
A strašně mu přeji jeho krásnou neznámou... Moc se těším na další knihu s Frostem.

gordon13
15.09.2019 4 z 5

Velice čtivý thriller se sympatickým "zásadovým" detektivem řešícím důsledky svého morálního činu...o stupínek horší než první díl, nejoblíbenější postava - Shack:-)

Greenfingers
13.09.2019 3 z 5

Knihu řadím mezi lepší průměr. Nijak nevybočuje z řady současných thrillerů o sériových vrazích. Nelze jí upřít čtivost a napínavou zápletku, avšak s tím závěrem to autor tak trochu "přestřelil".

napětí sérioví vrazi San Francisco

Brian Freeman