Potřeba zabíjet

Potřeba zabíjet https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29510/potreba-zabijet-29510.jpg 4 98 21

Frank Quinn série

Ulicemi New Yorku dnem i nocí obchází tajemný vrah a číhá na svou kořist. Vybírá si atraktivní, avšak osamělé mladé ženy, okouzluje je galantním chováním a večery plnými vášně, po nichž nastává okamžik krutého vystřízlivění. Nic netušící krásky se ochotně utápějí v náruči horkokrevného svůdce, který nabízí veškerá myslitelná potěšení – na závěr i děsivou smrt. Vrahovo řádění nabírá na intenzitě a zmasakrovaných obětí přibývá. Policie proto povolává Quinna, ostříleného detektiva ve výslužbě, aby vraha dopadl. Začíná nelítostný hon na obávaného lovce žen, který se však kdykoli může zvrhnout v hon na Quinna samotného. Vstoupil vrahovi do rozehrané hry s pečlivě promyšlenými pravidly – a taková troufalost se neodpouští. V urputném boji kdo s koho nakonec zvítězí ten schopnější, chladnokrevnější a rychlejší. Kdo to však bude? Brutální vrah s vyšinutou myslí, anebo penzionovaný detektiv, který se po letech vrací do služby?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Urge to Kill , 2009

Žanek_Hantec
24.03.2024 5 z 5

Jaká matka, taká Katka a jaké fotr takové jeho vodlitek. Víc neprolátnu. Jako dycky betelná bichla, náčelník kromě lapání špinavců opět neváhá sóběžně cvičně kropit hrobku nějakýmu kocórovi. Tentokrát zvolil mařku, kerá kóme nad tema, kerý majó lečo v budce...

monte
30.12.2023 3 z 5

Mírné zklamání, začátek byl slabý a nezáživný, konec dobrý

petraj30
01.07.2021 4 z 5

I když to bylo velice napínavé a ten konec hodně překvapivý, tak mě to nenadchlo tolik, jako minulé díly. Je to tím, jak už je tu psáno, že romány Lutze jsou naprosto totožné, jen se od sebe liší ve způsobu vraždy. Návrat do minulosti, současnost a překvapivé odhalení vraha, samozřejmě nesmím zapomenout na vedlejší dějové linky, které na konci nehrají téměř žádnou roli (škoda)
Doporučuji číst knihy s větším časovým rozestupem. Alespoň tuto sérii.
Série mě moc baví, ale dám si na chvíli pauzu

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

Autor mě stále baví, další skvělé napsána kniha. Chvílemi až moc do podrobných detailů až mi šel mráz po zádech.

zdendula31
27.02.2020 4 z 5

Průměr..

YenMaja
28.01.2020 5 z 5

Moje první kniha od tohoto mistra. Hned jsem musela nakoupit další knihy. Tým vyšetřovatelů v čele s Frankem Quinnem a tvrdohlavou Pearl by sám o sobě vystačil na vtipnou a pohodovou knihu. Vrah má tak zvrácený a jedinečný modus operandi, že jsem se těšila, až zas někoho zapíchne. :-D Nápadité, vkusné, víc takových knih.

moudivlacek
26.03.2019 5 z 5

A mě kniha bavila. Našla jsem si v tom své. Tušila jsem vraha, přesto jsem na závěr byla trochu překvapená. Každopádně Quinn je prostě jednička a je naprosto lidský, má svoje mouchy a chyby, není to prostě ten superman, který vše zvládne. A Perl - to je snad kapitolka sama o sobě. I když se na Quinna kvůli něčemu zlobí, je profesionálka každým coulem. Kdybych si měla nechat od někoho hlídat záda, je to tahle dvojice.
Ráda si přečtu další díl.

dominika2585
28.11.2018 3 z 5

První kniha ze série, která mě příliš nezaujala. Ze začátku mi chvíli trvalo zorientovat se v postavách. Vedlejší dějová linka s Lavern by tam podle mého vůbec nemusela být. V Lutzových knihách mi chybí trochu detailnější popis průběhu vyšetřování. Přijde mi, že naši detektivové pachatele vždycky odhalí z ničeho nic.

Jankulik
01.08.2018 3 z 5

No ... přišlo mi to trochu zmatené a překombinované :-).
Nemohu dát více jak 3*

renefer
19.04.2018 3 z 5

Mě tento spisovatel moc neoslovil, průměrná detektivka, ve srovnání třeba s Deaverem.

Synysterka
18.03.2018

Moje první seznámení s Lutzem a byla jsem nadšená. Frank Quin se mi dostal pod kůži, můj oblíbený detektiv.

KaiShun
22.09.2017 4 z 5

Slabší 4 , konec mě překvapil ale pár slabých Kapitol úplně zbytečných a to doslova. Škoda že Lutz jede furt to samé , takže čtu sérii podle toho jak se mi dostane pod ruku a né podle toho jak jde

Kerberos
25.06.2017 4 z 5

Dobrá detektivka,jen nedoporučuji číst víc autorových knih za sebou.Dost se opakuje.

Ajuszka
06.06.2017 1 z 5

Ach jo,první jeho kniha u které jsem musela dat 1*.. Přečetla jsem sto stran a byla jsem nucena knihu odložit.Tahle me teda nenadchla,ale jdu dat sanci další:)

hvezdyn
01.03.2017 2 z 5

Také mám takový pocit, že motivy a zápletky se u Johna Lutze opakují. Toto e už třetí kniha s pdobným motivem.

Aymira
19.11.2016 3 z 5

Všechny série se snažím vždy číst od začátku a nejinak je tomu i u Johna Lutze. Právě proto když bych měla jeho knihy porovnat, tak mi všechny přijdou na jedno brdo. Quinn a Pearl se rozešli, aby se na konci knihy dali dohromady. Vrah je v průběhu čtení znám, protože vždy se příběh prolíná s vyprávěním o jeho dětství před desítkami let. Zločiny nejsou nijak detailně popsané. Velké množství postav, které se vždy stanou další obětí sériového vraha.

Co se týká tohoto příběhu samotného, musím uznat, že na konci na mě čekalo menší překvapení. Dějová linie kolem Lavern byla zajímavá a celou dobu jsem přemýšlela, jak má do příběhu zapadnout. Víc promyšlen mohl být děj se Zoe... ale to už by to Lutz možná překombinoval. Každopádně se hezky vrhnu na další díl série.

Jajulle
22.11.2013 4 z 5

U Johnových knih je to vždycky stejné. Stejné téma, stejný děj, stejný konec. Akorát vraždy se trochu liší. I přesto jeho knihy upoutají a jsou napínavé až do konce. Potřeba zabíjet hodnotím jako lepší průměr, trošku jsem se ztrácela v postavách, ale hlavně že Quinn měl přehled.

Patapuf
09.10.2013 4 z 5

Dalo by se říci, že je to stejné jako v každé jeho jiné knize, ale přesto dokáže upoutat a dobře se čte.....

Vlasta610
13.03.2013 5 z 5

Kniha splnila mé očekávávní, četla se sama, doporučuji si ji přečíst.

petka-2007
31.01.2013 4 z 5

Velmi dobře napsané, mělo to nápad, jen jsem se na začátku trochu ztrácela ve jménech.

John Lutz
americká, 1939 - 2021