Gump & Co.

Forrest Gump je zpět! Pokračování slavného amerického románu, který byl i zfilmován, sleduje další osudy svého hlavního hrdiny. Tento roztomilý člověk, který pobláznil celý svět se vrací v dlouho očekávaném pokračování.. Například Larry King jej označil za "nejzábavnější román, který kdy četl." Forrerst je trochu starší, a svým jedinečným a zvláštním způsobem i moudřejší. Kniha začíná nečekaně, Forrest je úplně na mizině a zametá podlahu v New Orleans aby se mohl postarat o svého malého syna. Ovšem jak již víme - nikdy se nesmíří se svým osudem a zanedlouho je opět v centru dění....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36496/gump-co-36496.jpg 3.4229

Forrest Gump (2.)

Literatura světová, Humor, Novely
Vydáno:, Lucka

KillHurt

Skvělé. Nemohu porovnávat oba díly mezi sebou, protože první z nich jsem četl už dávno. Ono se nedá moc porovnávat ani s filmovým zpracováním. Knižní Forrest je o dost jiný než ten filmový. Přesto oba jsou skvělí. Druhý díl pokračuje ve štafetě a dostává Forresta do neuvěřitelných situací, které jsou o něco blíž k realitě a hlavní postavě se v nich moc nedaří. Velké plus dávám autorovi jak se zvládl vyrovnat s popularitou filmu a faktem, že za práva dostal jen pár dolarů. Kniha se čte jedním dechem a čtenář je zvědavý, kam osud pana Gumpa přivane dál. Další díl není třeba. Forrest došel štěstí.

Kačkaknihomol
13.08.2018

Jak už to tak u druhých dílů bývá, u prvního se mělo říct "A dost!" a pokračování dál nepsat. Bohužel, autor udělal tu osudnou chybu, a znovu napsal příběh s hlavním hrdinou Forrestem. Toto dílko je ale jen slabým odvarem toho prvního, geniálního.

Forrest je pořád Forrest, tím pádem se skopičin dočkáme habaděj. Některé jdou ale přeci jen tak trochu přes kopírák, jak jmenoval danny_21, ústřice jsou nápadně podobné krevetám, Vietnam zase Iránu a tak dál, a tak dál. Celkově mi připadá, že je z životních (ne)úspěchů Forresta Gumpa více cítit nucenost, než lehkost prvního dílu. Ani taková sranda už to nebyla.

Druhý díl se marně snaží docílit dokonalosti toho prvního, ale už to prostě není ono. Jednou a basta, tak by se k Forrestovi mělo přistupovat, protože pak už toho je prostě nějak moc.

pepa4081
12.08.2018

Pokračování velmi vtipné knihy. Forrest je každou chvíli ve vězení, ale jinak je to pořád on. Příběh opět obsahuje smutné a dojemné pasáže, čímž vybočuje ze škatulky: jenom sranda. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

MortRainey
26.07.2018

Pokračování Forrestova životního příběhu, tam kde skončila první kniha i film. Dobré, ale už ne tak okouzlící a originální jako "první část".

slawa.cap
06.07.2018

Trochu slabší, než první díl, ale pořád dobré a vtipné. Kniha si utahuje i ze svého filmu

speciale88
19.06.2018

Tak jak první díl. Super. Prostě Forrest.

Annkag
15.06.2018

Nebolo to ako prvý diel ale pobavilo ma to.Samozrejme ten humor tam už trošičku pokulhával ale čo už.
Čítat o neskutočných životných situáciach,stretnutiach,nápadoch a pádoch idiota,ktorého si vo filme zahral Tom Hanks bolo predza krásne odpočinkové čítanie....Chápete čo tým myslím?

Akademik93
26.04.2018

Slabší odvar jedničky. I když tam jsou srandovní momenty a furt je to ten starej blbej Forrest, už to prostě není ono.

Jury
15.12.2017

Byl to ulet ale fajn...bavilo vic jak prvni dil :)

Shindo
04.12.2017

Slabší odvar predošlej knihy, no aj tak pobavilo.

PavlušaBurešová
16.11.2017

Mě se kniha moc líbila.

ddkk
07.11.2017

Hm, tohle už je jen slabší odvar téhož...

danny_21
19.10.2017

Pokračování neuvěřitelných osudů obecního idijota Gumpa, které se víceméně nese v duchu prvního dílu a pokud přistoupíte na autorovu formu vyprávění a nadsázky celého příběhu, může Vás pobavit. Nicméně já čekal trochu víc, než jen trochu obměněný klon ( Vietnam vs Irán, vesmír vs metanové doly, wrestling vs burza a krevety vs ústřice ), možná trochu víc konfrontace obou Forrestů a míň nadsázky - 60 %

Klamm
06.08.2017

V prvním díle mě bavilo kamarádství Forresta s opičákem Sue a ted se k tomu ještě přidala svině Wanda. Kámoši k pohledání. Prostě vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.
Životní osudy tohoto drobečka, který měří 205cm a váží 120kg, jsou prostě neuvěřitelné. Je třeba to brát tak, že Groom se nechtěl se svým miláčkem rozloučit a tak ho ještě chvíli nechal smýkat se osudem. Nad výsledkem, který působí až křečovitě a fantaskně, se musí pro dobro věci přihouřit očko.
70%

P1tr
03.05.2017

Druhý knižní Forrest Gump se hodnotí poměrně těžce, neboť oproti geniálnímu prvnímu dílu jde o výrazný kvalitativní sešup dolů, nicméně i tak lze najít nemálo pozitiv. Princip vyprávění a sledu událostí následuje postupy předchůdce, ovšem tentokrát už není cítit taková jiskra, jako minule a většina situací působí mnohem více nuceně a vycucaně z prstu a chybí tak stará známá lehkost a uvědomělost. Na druhou stranu knize nelze upřít, že má stále jisté kouzlo a zvídavým fanouškům nabídne pokračování příběhů oblíbených postav. Tentokrát už se nehraje tolik na humornou strunu a kniha vyniká spíše svojí dojemností a hrou na city, což chvíli funguje a pak zase nikoliv. Gump a Co. to zkrátka mělo jako nástupce legendárního díla velice těžké a se svojí nelehkou rolí se nepopralo úplně nejlépe, ovšem pokud jste příznivci hlavního hrdiny, knížku si i tak přečtete s chutí a bez problémů jí dokončíte, jen tentokrát nebudete v průběhu čtení zažívat tak intenzivní radost a hřejivé pocity, nicméně i tak to stojí za vyzkoušení.

jamesek007
26.02.2017

Případ, kde je názorně vysvětleno, že výjimka potvrzuje pravidlo. Kniha filmu nemůže stříhat nehty, nemluvě o osahávání kotníků. Jen bych rád věděl, který génius dokázal z bláta vyhrabat diamant a svěřil ho do rukou filmařských brusičů, kteří z něho stvořili kámen nebývalé krásy.
Amerika našla svého hloupého Honzu, kterému i u nás tak rádi držíme palce.
(srovnání s Kdo chytá v žitě či O myších a lidech by se mělo trestat holí.)
zkopírováno z Forrest Gump

KatChiss
28.01.2017

Jsem vášnivá čtenářka, ale do čtení této knihy jsem se musela nutit. Příběh mi přišel až moc nereálný a přemrštěný. Forrest opravdu zkazil vše, na co sáhl a už mi to připadalo směšné. Zbývalo mi ještě asi 100 stránek, ale protože si chci čtení užívat, tak jsem knihu odložila nedočtenou a ani se k ní nechci vracet.

Vysky
23.11.2016

Lehké, nenáročné, zábavné čtení. Na knihu se člověk nemusí moc soustředit, proto je to ideální čtení například do školy, MHD apod..

pidalka777
16.09.2016

Stejně jako předchozí kniha mě velice bavila a dost jsem se nasmála

Radous
03.06.2016

Knihu jsem přečetl stejně jako předcházjící, tedy velmi rychle. Ač jsem se zase mnohokrát zasmál, myslím, že už příběh nedosahuje takové úrovně, jakou nasadil díl první. Ale i tak je to moc hezké, zvláště bych opět podtrhnul vynikající překlad.

lapagerie
27.04.2016

Dostala jsem oba díly jako dárek a přečetla jsem je. Jednou a dost. Druhý díl mi přišel ještě pitomější než první. Hňup - to pojmenování přesně vystihuje knižního Forresta.

Lucie85
30.03.2016odpad!

Po přečtení prvního, pro mne hrozného, dílu jsem věděla, do čeho jdu, ale jelikož ráda věci dotahuju do konce a když něco má druhý, případně další, díl, prostě do toho jdu. Jindy se samozřejmě na další díly nějakého díla těším, ale tady jsem věděla, že to bude průšvih. Na způsob, kterým je kniha napsaná, jsem si už zvykla, ale ten příběh, no opět mi Forrest brnkal na nervy. Za mne opět příšerně trapné a hloupé, ani trochu vtipné, ztráta času. Musím se poplácat na ramínku, že jsem knihu vůbec dočetla.

Ivy_9
05.02.2016

Hezké počtení, četla jsem hned po prvním dílu. Kdybych však měla říci, která kniha byla lepší, tak vybírám si však jedničku. Výhodou však je, jak už bylo zmíněno, že je poměrně krátká.

Fremr
03.12.2015

Solidní pokračování skvělé prvotiny, které pokračuje v šílené "krasojízdě" Forresta. Doporučuji všem, kterým se líbil první díl, nebudete zklamáni, i když ke konci knihy jsem již byl nasycen úspěchy a pády, které Forrest zažívá. Jsem rád, že to autor utnul v tom nejlepším momentě a díky tomu konec vyznívá nenuceně a lehce.

romikp
02.12.2015

Pobavila, ale už je to násilná snaha o pokračování původního Forrest Gump.

Jajulina
11.11.2015

Je to super knížka, ale přijde mi to už jako kafomlejnek.. Na pár výjimek je to pořád dokonala, jen místo krevet prodává ústřice. Ale teda dost se mi líbily story s malým Forrestem a to, jak se postupně vyvíjel jejich vztah otec-syn.

vlkodlaq
01.09.2015

Příjemné, relaxační a krátké. Svět forresta Gumpa je stále tak jiný a zajímavý, že i druhý díl rozhodně stojí za přečtení a i kdyby se třeba nelíbil, opakuji, je poměrně krátký.

Kačudovič
28.04.2015

Podle mě to bylo důstojné pokračování příběhu hlavního hrdiny, možná proto, že jsem od toho nic moc nečekal. Jsem zvědav, jak se s obsahem knihy "poprali" filmaři.

michaela2523
08.01.2015odpad!

Strašně mi vadil nespisovný jazyk. Vím, že vzhledem k tématu se hodil, nicméně mě se to díky tomu četlo špatně a nezáživně.

Ladys
28.09.2014

Četl jsem rovnou po prvním dílu a dobrý.
Jen mi není jasné, jak to, že v prvním dílu Forrest došel i ve své jednoduchosti k nějakému poznání, či záblesku životní moudrosti, nebo jak to mám nazvat a zde se klidně vykašle na svoje dítě. Bez mrknutí oka. Zvláštní zvrat.
A rozhodně bych netvrdil, jako hodně pisatelů, že film je lepší než první kniha. Mě ve filmu chyběl styl Forrestovi mluvy. A to ještě předpokládám, že knize dokázal ublížit překlad do češtiny, jak to prý často bývá

humor

Winston Groom