Fimfárum

Fimfárum https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79795/fimfarum-79795.jpg 5 1839 222

Parafráze na známé české i světové pohádkové motivy, aktualizované a zdůrazňující vítězství dobra nad zlem a podávající lidovou moudrost vtipnými slovními hříčkami a humornou fantastičností.

DCKH
03.12.2015 5 z 5

Jé ted se mi připomělo skvostné dětství v Praze

Makropulos
06.11.2015 5 z 5

Fimfárum je SKVOST!

MarekG
31.08.2015 4 z 5

Opravdu okouzlující a zábavná kniha.

alef
20.08.2015 5 z 5

Jsem naprosto okouzlená Werichovým naprosto osobitým a nepřehlédnutelným způsobem psaní ... jeho upřímností až "drzostí" s jakou kritizuje a "posmívá se" lidským neduhům, jeho lidskostí a především jeho pozitivní energií, kterou v každé větě předává. Pro Wericha je tou nejvyšší hodnotou, kterou nám může předat - smích - proto jsou jeho příběhy (pohádky) vtipné, zábavné, vlídné, dobře končící ... prostě kouzelné :-).
Fantazie pana Wericha mě naprosto fascinuje a jeho inteligentní humor je mi "kořením života" :-).

Spajdy
17.08.2015 5 z 5

Tenhle poklad jsem si jako malý nechával předčítat, a když jsem se naučil obstojně číst, tak jsem každou pohádku musel přečíst ještě několikrát sám. Sice jsem těm pohádkám tehdy nerozuměl, ale vyvolávaly ve mně spoustu krásných pocitů, a později jsem i zjistil proč. Werich byl opravdu génius, tolik moudrosti v jedné knížce, to se jen tak nevidí. ^^

woodward
15.08.2015 5 z 5

Jsou to pohádky a pohádky bývají určeny dětem. Jenže do jedné z nich pan Werich napsal:

Dělat jako blázen a do úmoru jen proto, abych se dopracoval zaslouženého odpočinku v pohodlí, to není chytré; ovšem nechtít mít pohodlí k odpočinku a nepracovat tudíž vůbec, to rovněž není chytré. A být pořád jenom chytrý a chtít všechno vědět a mít všechno, to je vlastně hloupost. Největší hloupost pak jest chtít být hloupý. To je ovšem divná hloupost, protože vědět, co chtít, to je vůbec největší chytrost. Čili, ono se stalo uměním už jenom být živ po svém.

Bylo by fajn, kdyby děti tohle přečetly a pochopily. Jenže pokud vůbec něco přečtou, zrovna tohle nejspíš přeskočí. Ach jo...

Tygřička
18.06.2015 5 z 5

Kniha plná nádherných pohádek, a musím přiznat že i jejich filmové zpracování se mi hodně líbí, ty loutky jsou tak ošklivé až je to krásné... Každá z těch pohádek má něco do sebe, ale můj favorit je pohádka Lakomá Barka, jak knižní, tak filmová.

Jejda
02.06.2015 5 z 5

Moudrost, vtip a krása slova!

wooloong
22.03.2015 5 z 5

Tohle prostě nemá chybu.

svickop
21.03.2015 5 z 5

Werichova čeština... když už Vám ani tohle neřekne, jak úžasná je ta naše řeč a proč ji zachovat pro budoucí, tak už nevím....

MarkétaLore
02.03.2015 5 z 5

V těch pár pohádkách od Wericha jsem našla 100x víc moudrosti než ve dvou různých vydáních Bible pro děti, a že jsem je četla celé od začátku do konce. Doporučuji malinkým dětem, dětem, školákům, vysokoškolákům, pracujícím, dělníkům i inteligenci, aktivním důchodcům i těm neaktivním.

Tonička

02.01.2015

hezká

raadyo
20.12.2014 5 z 5

Jan Werich byl naprosto geniální a jeho pohádky naprosto úžasné ♥

medvěd
08.12.2014 5 z 5

každý rok si ji čtu v prosinci, pokud možno co den to jedna pohádka.Úžasně vtipné, moudré a "hláškojdní" . ".... království bez tradic je horší než republika s tradicema " :-) .

valda
08.11.2014 5 z 5

Soubor pohádek Jana Wericha. Na jednu stranu je vidět, že Werich pohádky zná, a má je rád. Takže v jeho pohádkách nechybí tři bratři, král, dobro vítězí nad zlem apod. Zároveň ale Fimfárum musí každého překvapit, protože pohádky jsou např. hodně aktuální, takže v nich nechybí moderní technika, postavy se často chovají přesně jako reální lidé kolem vás. Taky jsou některé pohádky hodně brutální, nechybí v nich taková témata jako vražda apod. Nebo v nich postavy zažívají situace, které pro mladé děti jsou nejspíš těžko pochopitelné, jako je alkoholismus. Souhlasím ale s např. panem Tolkienem, který říkal, že pohádky pro děti mají mít přesah, protože se tak děti mohou rozvíjet. Taky se tím, že se ve Werichových pohádkách řeší různá moderní témata, stávají tyto pohádky zábavnými i pro dospělé. Myslím že Fimfárum by se mělo ordinovat všem dětem, protože obsahuje spoustu výchovných ponaučení, zabývá se lidskými hodnotami, které já považuji za nejdůležitější, a zároveň tohle všechno Werich dokázal podat moderní cool formou, takže nevěřím, že by se u nich nějaké dítě nudilo.
Není taky divu, že se podle Fimfára natočil skvělý film Tři veterání nebo trilogie animovaných filmů. I když v posledních dvou dílech mi už poselství, které chtěl Jan Werich předat trochu chybělo.

vlkodlaq
06.11.2014 5 z 5

Dodnes nejoblíbenější pohádky. Když pak udělali zfilmované loutkové Fimfárum, skoro až slza ukápla a já nadšením zapomínal ujídat čokoládu. Skvělé, vtipné, poučné a úžasně zábavné.

karel0684
04.10.2014 5 z 5

Výborně, smekám Pane Werichu.

Enmea
21.09.2014 3 z 5