Fimfárum

Fimfárum https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79795/fimfarum-79795.jpg 5 1839 222

Parafráze na známé české i světové pohádkové motivy, aktualizované a zdůrazňující vítězství dobra nad zlem a podávající lidovou moudrost vtipnými slovními hříčkami a humornou fantastičností.

Kate.S
02.02.2013 4 z 5

Fimfárum se mi vždy líbilo. I loutkové zpracování.

Livien
04.11.2012 5 z 5

Jsem starší a starší a přesto nikdy nepřestanu stejně ráda číst opakovaně pohádky Jana Wericha ve Fimfáru. Proč? Protože tyto jednoduché, krásné příběhy dokole vystihují náš svět, společnost a vlastnosti lidí jako je chamtivost, lakota a zloba, které je provázejí od počátku věků. Co je ovšem skutečně nejlepší - u věcí, nad kterými by nejeden člověk zaplakal, se díky panu Werichovi opravdu od srdce směju. Díky za něj, díky za Fimfárum. :)

Selinute
31.10.2012 5 z 5

Moderní pohádky které chytnou za srdíčko. Lakomá Barka je jedinečná.

Skallarix
25.09.2012 4 z 5

Originální a jedinečné pohádky, které vykouzlí úsměvy na tvářích jak dětí, tak i dospělých.

makke
16.08.2012 5 z 5

Fimfárum je sice kniha pohádek, ale myslím, že skutečnou hloubku příběhů ocení hlavně dospělí. Obdivuji Werichovy slovní obraty, jeho texty ukazují krásu českého jazyka v plné síle. Nesnáším pojem "povinná četba", ale Wericha by si asi měl přečíst každý :O)

princesse
11.06.2012 5 z 5

Fimfárum - geniální. I loutkové zpracování je perfektní.

Dandulka
21.05.2012 5 z 5

Werichovy kouzelné pohádky ... O lakomé Barce, Královna koloběžka První, Fimfárum. Mám ji moc ráda, Werich si uměl hrát se slovíčky a to já mám ráda.

Willie
21.04.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila, Werichovy pohádky jsou zkrátka kategorie sama, jsou originální i poučné, líbí se malým dětem před spaním, ti starší v nich také najdou něco pro sebe. :) Je to prostě krásný :)

dennie3
15.04.2012 5 z 5

Podle Lakomé Barky jsme dokonce hráli hru na dramaťáku. Vlastně tam jsem ke knize FIMFÁRUM přišla. Miluju Werichovo styl psaní, a k tomu tu pořádnou dávku humoru.:)

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Dostali jsme to se ségrou od babčy jako děti jsme to milovali tu knihu,zas někdy přečtu znova:o)

prochajda14
02.01.2012

Nejvíce se mi líbila Lakomá barka a Fimfárum.

Wolf_1
30.12.2011 5 z 5

Werich tím dodal pohádkám nový rozměr.

jprst
15.12.2011 5 z 5

Mí potomci umějí vyprávět spoustu pohádek, ale z Fimfára umějí celé pasáže téměř do slova citovat. Čím to asi je?

sarekaslukova
11.12.2011 5 z 5

Hezké nejvíc se mi libylo o LAKOMÝ BARCE.

Džizetka
06.12.2011 4 z 5

Nádherné a naprosto originální.Každé dítě by tohle mělo znát a každý dospělý by si měl tento zážitek vychutnávat jako dítě i v 50ti

RouZuše =P
29.11.2011 5 z 5

čekala sem že to bude kravina! ae nakonec to je fakt dobrá knížka! můžu jí doporučit! =))

Jara 56
26.10.2011 5 z 5

Krásně napsané, nádherně udělané i filmy podle těchto pohádek.

SUPERPAJA1
19.10.2011 5 z 5

Poprvé jsme jí četly s babičkou, když jsem byla nemocná a vím, že sem se dusila smíchy u Lakomé Barky.

Hancza
10.09.2011 5 z 5

Werichovy pohádky se nedají s ničím srovnat - jsou to naprosté originály :) Asi nejraději mám "Až opadá listí z dubu"

andy.vindy
29.08.2011 5 z 5

Originální pohádky, které může napsat jen Jan Werich. Skvělé počteníčko.