Smrtící hra

Smrtící hra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517624/bmid_smrtici-hra-HTR-517624.jpg 3 5 2

JAKÉ MÁŠ ŠANCE, KDYŽ BOJUJEŠ O ŽIVOT PRO POTĚŠENÍ BOHÁČŮ? Čekals poklidný večer a místo toho jsi byl vržen na neznámý ostrov. Jsi nucen rvát se o přežití a je jen na tobě, jak si povedeš. Najdeš spojence, nebo budeš bojovat osamocený? Dá se v této smrtící hře na někoho spolehnout? Můžeš vůbec někomu věřit?

cziss
30.12.2023 5 z 5

Povedený a v rámci série nadstandardní GB. Líbila se mí zápletka i průběh. Boje a pravidla jsou spíš lehčí. Herní doba kratší, ale zase větší možnosti k opakování. Velmi se mi líbili ilustrace. Errata viz zajímavosti - je tedy škoda, že je jedno hned v herní listině.

Dave_Jame
22.09.2023 5 z 5

Začnu tím, že mě kniha mile překvapila.
Základní námět příběhu je nedobrovolný boj účastníků o přežití v nehostinném prostředí, zatímco někdo nebo něco účastníky tajně sleduje. Námět sice není nijak zvlášť originální, ale celkem se mi líbilo jeho zpracování.
Oceňuji zejména modernizaci herního systému, který bude dost povědomý těm, kteří nějakou tu knihu ze série četli. Kniha také přináší i několik nových prvků a obecně působí mnohem vyzráleji.
Na základě dojmů ze svého slepého dohrání se odvážím knihu hodnotit velice kladně. Je to spíš mechanický než výpravný příběh, ale dokáže navodit správnou atmosféru a je v něm několik zajímavých setkání. Není přehnaně obtížná, ale přesto má člověk pocit, že každá získaná výhoda se počítá a posouvá
ho dál.
Mé závěrečné hodnocení je možná trochu přehnaně pozitivní. Přesto si myslím že se jedná o jednu z nejlepších knih autora.

Václav Kroc
česká, 1973