Fenomén Trump - Poslední vzpoura bílých mužů

Fenomén Trump - Poslední vzpoura bílých mužů https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310495/bmid_fenomen-trump-posledni-vzpoura-bily-HBu-310495.jpg 3 22 5

Zpráva o proměně světa Kniha Fenomén Trump s podtitulem Poslední vzpoura bílých mužů přináší překvapivý pohled na současný svět, v němž vše navzájem souvisí: problém uprchlíků v Evropě, masivní rozvoj sociálních sítí, mocenský ústup dosavadních elit, feminismus i nástup politiků jako je Donald Trump nebo Miloš Zeman. Kniha zdaleka není jen o Trumpovi nebo Americe a činí tak mimořádně atraktivní formou příběhů. Autor knihy, spisovatel a komentátor Tomáš Klvaňa (1967) žil řadu let ve Spojených státech, kde působil na tamních univerzitách. Nyní přednáší jako hostující profesor na prestižní New York University a připívá do řady českých, západoevropských i amerických periodik.... celý text

rencovav
19.12.2020 4 z 5

Nevím, jestli bych tuto knihu mohla číst, pokud bych s autorem nesouhlasila. Trump zde totiž není hodnocen příliš kladně, ale zato mi přijde, že většinou dost objektivně. Uvidíme, co nám jeho prezidentování přinese...

jurasekh
27.02.2020 4 z 5

Tomáše Klvaňu znám osobně, takkže jsem byl zvědav na jeho argumentaci. Musím říct, že kniha se mi líbila. Ačkoliv nejsem znalostmi z přímé zkušenosti z USA tolik vybaven, jako je autor, z jeho vývody i závěry souhlasím.

monikaKU
08.05.2018 4 z 5

Je to hlupák, narcista, klamár a samolúby idiot...s prístupom k jadrovým zbraniam.

bejan
29.01.2017 2 z 5

Autor popisuje a kritizuje současné zhrubnutí demokratické diskuze, což přičítá médiím a hlavně sociálním sítím, ale na mnoha místech jeho textu jsem měl pocit, že sám ustupuje ze zásad slušné diskuze a kritiky, protože celá řada jeho informací a postřehů by se dala nazvat jako klasické drby. Nebo jako dobře vybrané podpásovky, které mají ilustrovat neschopnost a nebezpečnost lidí se (světo)názory, se kterými Tomáš Klvaňa nesouhlasí. Pokud vás zaujme provokativní titul knihy, pak vězte, že o tomto postulátu se nic nedozvíte. Až na posledních třech stranách se k této myšlence autor dostává, avšak ta není výsledkem pečlivě vystavěné argumentační kostry, spíš jde o jakýsi přílepek na konci.

Proč američané zvolili Donalda Trumpa prezidentem USA se však v knize nic nedozvíte.

Zajímavé pasáže knihy se týkají proměny americké konzervativní politiky, proměny médií a diktatury politické korektnosti v akademických sférách.

1811
24.11.2016

Na knihu jsem se těšila a byla jsem zklamaná.Rádoby intelektuální pasáže musí člověk přeskakovat.Kniha není čtivá.

osobnosti politologické eseje

Tomáš Klvaňa
česká, 1966
2016  65%Fenomén Trump - Poslední vzpoura bílých mužů
2011  62%Marina
2017  53%Možná přijde i diktátor. Proč už zase ztrácíme svobodu a nikomu to nevadí
2023  75%Kuba: Stručné dějiny konce

Kniha Fenomén Trump - Poslední vzpoura bílých mužů je v