Smrť džokejky

Smrť džokejky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154388/smrt-dzokejky-154388.jpg 4 76 20

Po Hazardnej hre prichádza syn legendárneho Dicka Francisa so svojím druhým románom z anglického dostihového sveta. Keď televízny moderátor Mark Shillingford komentuje dostihy, v ktorých jazdí aj jeho sestra - dvojča Clare, zmocní sa ho podozrenie, že preteky boli zmanipulované. Clare, najúspešnejšia britská džokejka, totiž skončí v pretekoch až druhá, hoci mohla s prehľadom vyhrať. Večer Mark žiada od sestry vysvetlenie, no pohádajú sa a Clare v hneve odíde. O niekoľko hodín je mŕtva - vypadne z balkóna londýnskeho hotela. Na rozdiel od polície však Mark neverí, že spáchala samovraždu, a rozhodne sa vypátrať pravdu na vlastnú päsť...... celý text

Planin
07.01.2024 4 z 5

Rekl bych, ze se otci plne vyrovna, dost technickych podrobnosti o vysilani

janina66
11.11.2023 5 z 5

Je to už 11let, kdy kniha vyšla a já ji četla poprvé.
Teď jsem si ji přečetla znovu, protože jsem si jen pamatovala to, jak Markova sestra dvojče spadne z balkonu hotelu. Byla jsem velmi překvapená, kdo za vším stál.
Je to jedna z těch podařených knih od Felixe F.

Luigi1
27.04.2023 5 z 5

Je to správná detektivka

veronika9761
19.07.2021 4 z 5

Sympaticka francisovka, kde jen drobnosti naznacuji, ze ji nenapsal Dick, ale jeho syn Felix.

vlkcz
15.04.2021 4 z 5

Tenhle typ detektivky mi sedí. Žádná zbytečná brutalita, sympatický hlavní hrdina, trochu romantiky i nezbytná tragika. Všechno namíchané ve správném poměru.

pingu1
01.03.2019 4 z 5

Další detektivka od Francise mladšího do mé sbírky :-) Četla se dost dobře, ale pořád mu trošinku do pana Dicka chybí :-)

Francoa
02.11.2018 5 z 5

Příběh se četl velmi dobře, nenudil jsem se ani chvilku.I když hlavní aktér nebyl žádný superman, tak byl sympaťák.Zvratů bylo hodně, tak že jsem byl spokojený a přečetl jsem docela rychle.Určitě si od Felixe dám další příběh.

MiroslavKutík
30.01.2018 4 z 5

Má první kniha od Felixe France ale myslím že si přečtu i další v nejbližší době.
Už od poloviny knihy jsem měl typ na vraha ale vedle a závěr knihy hodně překvapil..

Evik30
25.07.2016

I když "starý" Francis to není, "mladý" ho zdárně dohání. Ještě pár let psaní a bude na úrovni svého otce. I když na druhou stranu dalo se to dobře číst. Příběh byl uvěřitelný a plný překvapení. Prostředí dostihových stájí je prostě druh detektivního žánru který bych mohla číst pořád dokola. I když sem tam proložit něčím jiným!! :o)) Byl to trošinku jiný styl než klasická "francisovka", ale člověk si časem zvykne na všechno . . .

Disease
17.06.2016 4 z 5

Zatím nejlepší, co jsem od Francise Juniora četl. Hlavní hrdina je sice trochu jouda (spát s cizí manželkou v jejím vlastním domě...), ale sympaťák. Pachatele jsem měl vytipovaného velmi brzy a bylo to úplně vedle :-D

rubit
16.02.2016 3 z 5

I když mám knihy F. Francise ráda a je velmi dobrým pokračovatelem svého otce, tato kniha mě tentorkáte moc nezaujala. Takový průměr. Sice dobře vyprávěná, styl je francisovský, ale příběh prostě slabší, v některých místech mě to nudilo. Prostě průměr, proto 3 hvězdičky.

Pet007
23.06.2015 3 z 5

Celkem dobrá kniha, ale Dick Francis je prostě Dick Francis.

Hella
25.12.2014 3 z 5

Za mě - průměr. Na "dickovky" zatím Felix nemá... příliš málo akce a napětí a trochu moc omáčky kolem. Jasně - vše se má a musí točit kolem koní, ale mělo by to být psané s lehkostí a pro diváka přitažlivě. Kdežto zde jsem se chvílemi přistihovala, že přeskakuji celé pasáže popisovaných dostihů.

marwinmh
11.07.2014 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je tím záhadným pachatelem.

studentice
23.04.2014 4 z 5

Pro me byla tahle knizka prijemnym prekvapenim. Felix Francis jde ve slepejich sveho otce a dari se mu. Vytkla bych pouze zbytecne nasili a nevhodne vyjadreni smutku, ale jinak se mi knizka velmi libila:)

Pavelpi
04.01.2014 5 z 5

Je vidět,že autor spolupracoval se svým otcem.Řekl bych,že po napsání dalších knih se dostane na jeho úroveň,i když nelze očekávat,že to bude stejné.Každý je svůj a tak mohu než čekat na další knihu a pak hodnotit.

gilt
17.10.2013

POZOR - v češtině Spřízněni krví!!! Abyste si nekoupili obě knížky a zjistili, že jsou stejné.

orlica
16.08.2013 5 z 5

že jablko nepadlo ďaleko od stromu je v prípade francisa juniora trefné. dokonala zápletka a rozuzlenie kde keď aj má čitateľ podozrenie že vie zistí že nevie:)

gilt
14.05.2013

Strašně mě ta knížka zklamala. Moc popisování okolí a málo napínavý příběh. Jsem od Francise zvyklá na napínavý a dechberoucí příběh. Beru to jen jako další knihu do sbírky.

jaja64646460
07.11.2012 5 z 5

Opět mohu jen chválit. Moc pěkné. Už chci další......