Poznaný ďábel...

Poznaný ďábel... https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4775/poznany-dabel-4775.jpg 4 23 6

Felix Castor série

1. díl

Felix Castor je exorcista na volné noze s působištěm v Londýně. V době, kdy nadpřirozený svět čím dál víc proniká do pozemské životní reality, je zvlášť žádaným odborníkem. Dobrý exorcista si může účtovat libovolné ceny a žít si na vysoké noze, ale je v tom háček: dříve nebo později může narazit na ducha, který bude silnější než on. A pak spadne klec.Castor si po dokončení případu, kdy mu šlo o život, už přes rok vybírá neplacenou dovolenou. Staré dluhy a nejen finančního rázu - jej však přimějí, aby se vrátil k životu, který vedl předtím, a aby se ujal k životu, který vedl předtím, a aby se ujal případu zdánlivě jednoduchého vymítání. Problém je v tom, že čím více se toho o duchovi z archivu dovídá, tím méně do sebe události zapadají, a tím hlouběji je vtahován do světa, o němž by raději nic nevěděl. To, co vypadalo jako snadná práce a rychle vydělané peníze, se mění v show s názvem Kdo chce jako první zabít Felixe Castora, v níž vystupují démoni, zmrtvýchvstalí a duchové, a ti všichni chtějí vyhrát první cenu.To by tak nevadilo; s nimi si Felix Castor umí poradit. Víc mu dávají zabrat živí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Netopejr , Triton

The Devil You Know , 2006

Kverulant
25.04.2019 4 z 5

Autor áčkových komiksů se nezapře ani v literární podobě. Kombinace démonů, duchů a napínavé noir detektivky je v jeho podání zábavnou jízdou. Už úvodní vystoupení Felixe na narozeninovém večírku rozmazleného fracka se zvrhne tím správným zlomyslným směrem, který mají čtenáři komiksů pro dospělé rádi. Od půlky se příběh začne vyvíjet opravdu zajímavě a finále se mi líbilo natolik, že přemýšlím, že se pokusím pokračování přečíst v originále - pro čtenáře hororových detektivek by byl hřích ignorovat svět a postavy, které autor v jedničce představil.

Renyem88
09.07.2018 5 z 5

Po deseti letech znovu přečteno. Felix je sympaťák, ty jeho připomínky mě fakt dostávaly. Lituju jen toho, že pokračování se do Česka nedostalo.. velká škoda.

Lenka.Vílka
06.04.2017 5 z 5

Nevědět, že čtu knihu od Careyho, napadne mě: Simon R. Green vydal novou knihu?! A taky mě napadne: Green se ve svém psaní hodně zlepšil! Já na duchařiny tohohle typu moc nejsem, ale Poznaný ďábel mě bavil. Jenom doporučuji vydržet táhly začátek, protože potom kniha stojí za to.

Pajuška59
30.08.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se musela hodně přemlouvat, abych tuto knihu neodložila, nakonec jsem ale vytrvala a knihu dočetla. Musím přiznat, že nakonec jsem byla mile překvapena a kniha mě zcela pohltila do děje. Pokud se zajmáte o duchařskou témetiku rozhodně tuto knihu doporučuji k přečtení.

trudoš
09.04.2016 5 z 5

Poznaný ďábel v sobě kloubí prvky drsné školy s noirovou fantastikou, v níž nikdo není bez viny. Hrdina románu přijme zdánlivě jednoduchý případ a ten mu nejenže přeroste přes hlavu, ale málem jej o ni i připraví. Výsledkem je hutný příběh z temných koutů moderní společnosti, o kterých sice víme, ale raději bychom nevěděli.
Nesporný talent Mikea Careye jsme měli možnost poznat už v komiksovém cyklu Lucifer, volně navazujícím na sandmanovské universum Neila Gaimana. Postavou soukromého očka Felixe Castora se však víc přiblížil k pekelně cynické sérii Hellblazer, ve které též nějaký čas působil jako scenárista. Práce s atmosférou je pro něj i zde v mnoha ohledech důležitější, než vycizelovanost postav a zápletky, což mu u mě protentokrát kupodivu i prošlo. A třeba ve srovnání se Simonem R. Greenem drží jeho svět víc pohromadě, oproti Jimu Butcherovi se zas nebojí přitvrdit na zlověstnosti. Lidská krutost a bezohlednost jsou vděčná témata a Carey je umí využít beze zbytku. Navíc s humorem.

ikshorm
28.01.2012 4 z 5

Prvních 100 stran seznamování s novým světem jsem nějak přetrpěl, asi proto, že jsem neměl co jiného číst. Ale pak se příběh pohnul zajímavým směrem, uzel problémů začal rozplétat a po poslední stránce jsem na webu zjišťoval, jestli existují pokračování. Anglicky zatím vyšlo 5 dílů, tak jsem si je objednal všechny najednou. Právě čtu 4. Zatím nejlépe bych hodnotil ten druhý (Vicious Circle), tím spíš mě mrzí, že nevyšel česky. Felix Castor a jeho "přátelé" jsou perfektně napsané a (tedy až na jejich metafyzickou podstatu) uvěřitelné postavy, které bohužel nejsou v prvním dílu dostatečně využité.