Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1139 1139

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

AnettO
27.06.2020 4 z 5

Knížka se skvěle čte, téma je originální a děj napínavý. Jak už někdo psal, některé situace jsou lehce přehnané, každopádně kniha splnila očekávání! :)

Janča089
25.06.2020 3 z 5

Pozitivně hodnotím originální příběh. Četlo se dobře, stránky ubíhaly, ale nějak jsem se nedokázala do toho vcítit, u něčeho bych možná měla trochu pochybnosti, zda to už není překombinované.
Konec (poslední věta) zajímavý!

RADOST
25.06.2020 3 z 5

Kniha o stigmatech, kterých se nezbavíte. Vznikají nevinně, takřka náhodou - ale ulpí jak lepidlo, roztékající se do všech směrů. Nelze se zbavit dávných provinění, není účinné obrany proti fámám a pomluvám. Zajímavá témata, bohužel zpracovaná podprůměrně, zdlouhavě, naivně a nepřesvědčivě. Zklamání.

Anyzz
23.06.2020 4 z 5

Místy trochu přitažené za vlasy, ale jinak velmi čtivá knížka s perfektním námětem. Slupnuta jako malina za jeden víkend. Jsem zvědavá, s čím se Lesley Kara vytasí příště.

Maus
21.06.2020 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale čekala jsem od ní více...

Arlienen
18.06.2020 4 z 5

Bylo to napínavé od začátku až do poslední stránky, která končila s otevřeným koncem.

knihoženkaS.
17.06.2020 5 z 5

Jde opravdu o lehčí thriller - takové čtení pro ženy (už jenom kvůli zápletce), ale jsem moc ráda, že i přes hodnocení, které zde jsou, jsem si knihu přečetla. Já jsem se teda zamilovala. Absolutně jsem závěr nečekala, pořád někoho obviňujete. Kdo nakonec Sally byl, jsem netušila a zrovna tuto osobu jsem "nepodezírala" ani jednou. Poslední věta knihy už v komentářích byla zmiňovaná a mě teda dorazila! Jako otevřený konec mi to nepřišlo, jen to teda zamotalo vše, co jsem si předtím myslela. A po dočtení jsem si řekla jen "WOW". Moc doporučuji!!

michaela3618
16.06.2020 5 z 5

Ctiva knizka i kdyz ze zacatku mi trosicku delalo problem se zacist. Pro me mela zajimavy zaver. Vubec jsem takovy konec necekala a ksem rada, ze me prekvapil.

idkmaybejacob
11.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha, postavy skvěle popsané. I když již předem jsem věděl, kudy vítr vane, závěr mě i tak zaskočil a do hlavní postavy jsem se skvěle vcítit.

burg
10.06.2020 3 z 5

Čtenářská výzva 2020. Na pomezí 3-4*. Čtivý, fajnově se rozvíjející a napínavý příběh o jednom nevinném drbu.. Na druhou stranu těch náhodiček (hlavně ve finále) bylo na mě už moc a taky jsem měl z příběhu pocit, že program na ochranu svědků je dobrý tak na to, aby svou oběť (či pachatele) našel každý zainteresovaný v dané kauze. Škoda.

tereza8418
10.06.2020 4 z 5

Ze zacatku jsem si rikala,ze si autorka precetla Sedmilharky a rekla si,ze to zvladne napsat taky... ???? Ale okolo poloviny me kniha celkem mile prekvapila,cetla se velmi dobre,na 5* to sice asi neni,ale i tak ji doporucuji.

Jana_Ka
09.06.2020 5 z 5

Chytne a nepustí. Plná zvratů, čte se sama. Přes spoustu negativních recenzí ji komukoliv doporučím.

mamzila
08.06.2020 4 z 5

Dámy, nerozšiřujte klepy! Mohlo by se vám to nepříjemně vymstít.
Snadno uvěřitelný příběh - ano takto drby fungují a pak se nestačíme divit.
Velmi zdařilá prvotina.

KateTheBlogger
06.06.2020 5 z 5

Thrillery obvykle nečtu, ale na knihu jsem narazila náhodou a zaujala mě popisem,tak jsem si řekla proč ne. A jsem ráda že jsem ji přečetla. Vlastně jsem ji spíš zhltla. Za mne skvělá knížka, která Vám nedá spát, protože budete pořád dumat kdo to je a konec? Paráda!

laurs
06.06.2020 4 z 5

Podobné knihy jsou zkrátka moje guilty pleasure. Ač ono konečné odhalení není příliš šokující, jsem velmi ráda, jak se nakonec rozhodla autorka s ním naložit především na úplně poslední stránce, kde dala obrovský prostor čtenáři si celou knihu vyložit nějak po svém. A já zkrátka nebudu příběh hodnotit zle nebo po něm plivat jen proto, že se nejedná o hodnotnou literaturu. Téma je podle mě hodně zajímavé, neobvyklé a ne tak často autory zpracovávané. Určitě doporučuji každému, kdo zkrátka jen rád čte.

Ver1982
05.06.2020 4 z 5

První třetinu jsem se trápila a četla jsem jen proto, abych to měla za sebou. Pak se to docela rozjelo a od poloviny jsem věděla, jak to skončí. Na konci jsem však zjistila, že jsem vlastně nic nevěděla. Žádný extra zážitek z knihy nemám, ale na to, že to byla první kniha autorky a za pro mě nečekaný konec, hodnotím jako lehčí nadprůměr.

EvieS
05.06.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, knížka se mi líbila ale od odhalení vražedkyně mi to pak už přišlo zbytečně natahované.

Hella
04.06.2020 2 z 5

Čekala jsem víc. Na můj vkus byla Joanna namouduši slepice. Navíc od půlky knihy už tak tušíte, jak to dopadne.

HaHa11
04.06.2020 4 z 5

Na prvotinu skvělé, a moc dobré i tak. Námět zajímavý a netradiční, jeho zpracování na patřičné úrovni, celkově čtivé, v podstatě není nic zásadního, co bych vytkla. Kniha mě vtáhla do děje, spekulovala jsem, kdo je ona dětská vražedkyně, či zda vůbec se v poklidném městečku nachází. Závěr?! Trochu krutý, možná nečekaný, ale líbil se mi. Další autorčinu knížku si určitě nenechám ujít.

SambaRumba
03.06.2020 3 z 5

Líbilo se mi to. Až na tu závěrečnou béčkovou scénu a občasné trapné zdůrazňování očividného.