Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1139 1139

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

Ossinky
16.05.2020 3 z 5

Za mě ano bavili mě to.

lixina
16.05.2020 2 z 5

Na to že má kniha zlaté hodnocení nic moc příběh

plamínek21
16.05.2020 1 z 5

Tak tady se zase někdo rozhodl, že z červené slátaniny udělá thriller, který vás přiková k židli. Startujeme: do ospalého přímořského městečka se stěhuje mladá svobodná maminka, aby ochránila svého synka Alfieho (je míšenec) před šikanou, které se mu dostalo v Londýně. Maminka je poněkud senzitivní a nevyzrálá osoba, chová se v tomto gardu, ale naštěstí je tu princ Michael, který to vybalancuje. Potom spousta zbytečných a ploše vylíčených postav, ve kterých trochu tápete a hlavně nevíte, zda má nějaký smysl, že tam jsou či slouží jen jako křoví. Pak je tu samozřejmě fáma, kterou pustí do světa naše nešťastnice, okořeníme temným Nietzschem, aby to bylo jako hlubokomyslnější (nepovedlo se) a nad vším necháme vznášet se "vraždící monstrum". Mno.... a pak už jsem jen narychlo dolistovala ke zdárnému konci, ale musím říct, že poslední stránka mne opravdu dostala - to jsem nevěděla jestli se mám smát či ze zoufalství brečet :-(

jeny-v
15.05.2020 4 z 5

Po přečtení knihy a hlavně komentářů musím přiznat, že opravdu začátek byl takový "vlažný až nezáživný". Postupem ovšem začíná děj gradovat a čtenáře vtahuje do děsivého příběhu, který vypráví svobodná matka Johanna, která se vrátila do malého městečka Flinstead se svým synem Alfiem, aby utekla z hlučného Londýna a byla blíže ke své matce. Dostává se do "hlídací skupiny" asi pěti žen, aby pomohla synovi najít si kamarády a je členkou čtenářského klubu společně s Barbarou, Liz, Madie, Karen a Jenny. Zde také dojde k vypuštění "fámy", že se na tomto místě ukrývá Sally McGowanová - kdysi dětská vražedkyně. Tím se spouští celá řada nedorozumění, obviňovaní, drbů a spekulací. Johanna s pomocí přítele Michaela dochází k překvapivému odhalení. Doporučuji vydržet a dočíst :-)

Acinore
14.05.2020 3 z 5

Odpočinkové čtení.. Líp bych to neřekla. Člověk se těší, moc u toho nepřemýšlí a ve finále je mu i jedno jak to dopadlo, protože to prostě tak příjemně plynulo... dobrou noc :)

Akireee
14.05.2020 3 z 5

Dávám 3 hvězdičky a to jen díky posledním asi 50 stránkám. Námět dobrý a myslím, že se z toho dalo vytěžit více.

ckamusa
13.05.2020 3 z 5

Kniha mě že začátku moc nebavila, musela jsem se prokousat spoustou jmen a kolikrát jsem ani nevěděla, kdo je kdo. Hlavní hrdinka mi občas přišla otravná, jak podezírala snad všechny ve městě. Stále jsem čekala, kdy se začne něco pořádného dít. Zajímavý děj a gradace napětí přišli až v poslední třetině knihy. Zápletka byla zajímavá, ale jinak takové pohodové někdy až nudné čtení.

reňa30
10.05.2020 4 z 5

Bylo to prostě dobré!!!
Závěr se dal sice předpokládat, ale velmi čtivé a svižné.

SimonaP
09.05.2020 3 z 5

Knížka se četla dobře, konec napínavý.

Bookaholik
08.05.2020 2 z 5

Neurazi, nenadchne... Takova odpocinkova kniha, z tematu by se dalo vytezit mnohem vic!

emilieselden
07.05.2020 5 z 5

Skvělý napínavý psychologický thriller. Nedalo se od něj odtrhnout.

Lenka_S
07.05.2020 4 z 5

I když není hlavní hrdinka žádná drbna, pomůže rozšířit po svém rodném městečku fámu o tom, že mezi nimi žije dětská vražedkyně s novou identitou. Krátce na to se jí začnou dít zvláštní věci a Joanna začíná podezírat snad každého... . Tahle kniha je napsána velmi čtivě a postupně gradující děj má velmi překvapivé vyvrcholení.

Luci83
06.05.2020 5 z 5

Čtivě napsaná knížka. Inspiraci autorka nejspíš hledala v dětské vražedkyni Mary Bell, nějaká podoba příběhu by tam byla... Jinak knížka se mi moc líbila, zajímavě podaná. Stojí z přečtení.

monci6485
06.05.2020 5 z 5

No jak se říká: "Na každém šprochu pravdy trochu". Ženské jsou opravdu hrozné drbny. Občas by se měl člověk zamyslet nad tím, co vypouští z úst, co taková fáma může způsobit..
Je to skvělý thriller a poslední stránka je taková třešnička na dortu.

Sabča92
04.05.2020 4 z 5

Kniha má spoustu krátkých kapitol, a i přesto, že první polovina je spíše společenským románem, kdy se toho tolik neděje, vám rychle uteče mezi prsty. Druhá polovina mě nesmírně bavila a konečně přišla nějaká akce a napětí. Všechno šlo ráz na ráz a podezření lítalo z jedné postavy na druhé. Kniha zaujme spíše ženské publikum, jelikož je plná fám a drbů.
Celkové rozuzlení mě velmi překvapilo ale zároveň do sebe i hezky zapadlo. A poslední strana mi vyrazila dech. Právě za toto rozuzlení si autorka zasloužila další hvězdu ku prospěchu.

Merynkaw
04.05.2020 3 z 5

Taková oddychovka, nic extra napínavého a závěr se dal předpokládat.

Renatecka
03.05.2020 4 z 5

Zvládnuto během 1 dne, kniha je velmi čtivá, ale říkám si, jestli těch "ultrazvratů" a vypjatých situací nebylo až příliš, z mého pohledu to knize trošku uškodilo. V poslední době se ale bestsellery tohoto typu snad snaží předhonit jeden druhý. Ale jinak celkem dobré čtení.

Arytmie
02.05.2020

Zklamání, bohužel.

PéEm
01.05.2020 3 z 5

Docela fajn čtení, napínavé, dal se podezřívat skoro každý. Konec mě ani nepřekvapil, ani nešokoval, nakonec jsem to i čekala.

Weruschka
30.04.2020 1 z 5

Tak tohle me fakt nebavilo, od poloviny jsem preskakovala stranky jen abych vedela jak to dopadne. Nechapu ze to ma nalepku bestseller.