Falešný pohřeb

Falešný pohřeb https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454962/mid_falesny-pohreb-fsx-454962.jpeg 4 81 23

Falešný román série

< 3. díl

Uběhlo několik let od Emina úspěšného sňatku pro peníze. Ema se stále chystá prorazit ve světě literatury, ale na prvním místě je výchova jejího mistrovského díla – syna Adámka. Život v zlaté klícce vily Svíčkových jí kalí jen existence sexy švagra Filipa, přesto jí docela zaskočí, když problémová černá ovce rodiny záhadně skoná na Jamajce. Jenže když dorazí ze zahraničí urna s popelem, malý Adámek začne vídat strýčka, na Svíčkovic sídle se najednou dějí podivné věci a Ema tuší, že tady něco nehraje. Věci naberou rychlý spád a než se Ema naděje, musí se vyrovnávat s rozvodem, zvykat si na osamělý život ve vyhnanství malého domku a opět si obstarat svou vlastní obživu. Je konec bezuzdnému utrácení, tedy měl by být, ale nikdy nezaškodí kvalitně zužitkovat alimenty... Nicméně z Emy materialistky se traumatickou ztrátou hlavního přísunu peněz stává minimalistka a její život se najednou ubírá úplně jiným směrem.... celý text

Dragoness
23.03.2024 2 z 5

Byly tam zajímavé momenty, ale hlavní hrdinka je mi hrozně nesympatická a vadí mi, že pořád lže.

gabriela8704
14.12.2023 3 z 5

Tak toto byl slabší díl. Moc emočně propletene a už jsem se tak nesmála. Škoda, že tento díl tak predimenzovala spíše románem, do pohřbu ok, odhalení a pak nějaký vtipný závěr by udělalo více. Styl psaní se k tomu až tak nehodí. (rozvod, těhotenství a ještě vztah s bratrem už to bylo moc) Souhrn 2. díl je nejlepší.

Petulance
17.08.2023 odpad!

Neuvěřitelně předvídatelná slátanina, hlavní hrdinka nesympatická, nepraktická a úplně pitomá. Autorka se nechala inspirovat tím nejtrapnějším co nabízejí americké rádoby komedie, déčkové detektivky a venezuelské telenovely. Nešlo to ani dočíst

Buchtičkajani
07.06.2022 3 z 5

Nemohla jsem se začít, později se knížka už trochu rozjela. No po přečtení prvních a druhé knihy jsem ssi čekala víc.

Pavla79
24.04.2022 3 z 5

Stále ztřeštěná Ema a i třetí díl se mi líbil..

lucakuca
22.04.2022 3 z 5

U jedničky jsem se nahlas bavila, u dvojky se lehce usmívala a u trojky sem tam zvedla koutky...
Fajn čtení.

dagsvob
19.02.2022 5 z 5

Tenhle díl je nejlepší

Parwana
30.01.2022 odpad!

Začala jsem číst tuto knihu ze zvědavostu, zd amá cenu jít do dvou předchozích dílů a následně završit touto knihou celou sérii, ale odložila jsem po několika stranách. Nesedl mi styl psaní autorky a ani mi to nepřišlo vtipné, jak inzerovala obálka.

lucie3633
02.11.2021 3 z 5

Z této série jsem přečetla pouze Falešný pohřeb a hrdinka mi přišla sympatická. Pokud hledáte něco nenáročného, u čeho se zasmějete, klidně bych vám knížku doporučila. Situace, do kterých se hrdinka dostane... Jako by to byla nějaká bláznivá karma. :D
Jen se nenechte odradit začátkem, je trošku línější, ale postupně se to rozjede.

kikies
12.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Paradoxně se mi oproti ostatním tento díl líbil asi nejvíc. Zřejmě to bude tím, že zde má Ema asi nejčastěji "slabší", relativně rozumné chvilky. Ty pubertální okamžiky bych klidně ještě víc zredukovala, už si vážně zasloužila dospět. Ale dítě bych jí pořád ještě nesvěřila, ani její vlastní.... natož dvě! :D

kalinkacz
13.03.2021 4 z 5

Na tuhle novinku jsme se vážně těšila! Styl psaní je čtivý, děj utíká a já u knih této autorky mohu stoprocentně vypnout a nemyslet na nic pracovního... Opravdu milé a vtipné čtení - a to se u knih moc nahlas nesměju, ale Magdalena to u mě dokázala už potřetí... Navíc ta obálka! Nebudu tvrdit, že se jedná o nějakou vysokou literaturu, ale pokud hledáte něco oddechového, tak tato série je to pravé ořechové... Falešný pohřeb je určitě nejslabším dílem série, ale pořád moc fajn čtení...

Verpax
07.03.2021 4 z 5

Stále stejná legrace. Na začátku jsem si říkala, že to začíná být trochu nudné, ale zbylé dvě třetiny knihy už stálý za to. Takže zábava.

markoj05
04.03.2021 5 z 5

Zase skvělá oddechovka.

Ivuska.09
14.02.2021 3 z 5

Musím souhlasit s ostatními komentáři: začátek knihy byl slabý. Události na prvních stránkách mi přišly hodně bláznivé a říkala jsem si, že tohle snad ani nedočtu. Nicméně celkově román nemá špatné hodnocení, tak jsem si řekla, že vydržím. A cca od první čtvrtiny se mi příběh líbil. Nakonec jsem si čtení užila, zasmála se a zhltla zbývající část vyprávění (cca 3/4 románu) na jeden zátah. Pokud máte rádi nenáročné příběhy, tak se vám patálie Emy určitě budou líbit.

Luci83
13.01.2021 3 z 5

První dvě kapitoly byly náročné, nedokázala jsem se pořádně začíst, ale potom se to rozjelo a knížka je plná velmi vtipných momentů, spousta věcí se sice dala snadno předvídat, ale vážně jsem se nasmála. Nejvíc mě pobavila schiza Emy a Natálie. Filip mile překvapil. Pěkná oddychovka, ačkoliv musím poznamenat, že první díl byl nejlepší. V knížce je také dost chyb, ale není to nic, co by mě odradilo od čtení.

Feliska764
08.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Začátek byl slabší, ale když se děj dostal do současnosti, nemohla jsem se odtrhnout. Škoda, ze zápletka (ta pověstná poslední kapka) byla předvídatelná a Ema je prostě nepoučitelná... Konec mě trochu zklamal.

deedulka
27.12.2020 3 z 5

Začátek byl hodně slabý. Navíc už asi nějak nemám pochopení pro ty dětinské pubertální vylomeniny, alkoholismus a drogy. Pasáže s Natálií mi proto taaak lezly na nervy. Jinak mi přišlo škoda přeskočit cca 7 let děje a oproti předchozímu dílu se ocitnout o 7 let později. Tak nějak jsem očekávala, že navážeme tam, kde jsme skončili. Nu ale zvykla jsem si. Druhá část knihy už se mi líbila víc, až na opakující se Eminy výmluvy a odsouvání rozhodnutí. Konec knihy jsem si užívala a jen litovala, že v takovém stylu nebyla napsaná celá.

happy-smile
20.12.2020 4 z 5

Začátek mě až tak moc nebavil, ale pak to začalo být vtipné. Některé Eminy příhody jsou opravdu ve stylu "to nevymyslíš", ale i tak jí to člověk prostě věří. Takže pokud se vám líbily předchozí díly, tak určitě směle do toho.

Falda
20.11.2020 4 z 5

Tento díl byl asi nejslabší, ale i přes to se to velmi dobře četlo a klidně bych zvládla ještě další díl. Ema byla trochu na počuni, s tím jejím vybíráním. A Filip opravdu překvapil... no, zajímavé. Každopádně bavila!

Dragounova96
17.11.2020 1 z 5

Hodně jsem se přemáhala, abych knihu dočetla do konce.

humor pro ženy

Magdalena Mintová