Leviatan se probouzí

Leviatan se probouzí https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175637/bmid_leviatan-se-probouzi-hl5-175637.jpg 4 461 96

Expanze série

Vítejte v budoucnosti. Lidstvo osídlilo sluneční soustavu, ale ke hvězdám stále nedosáhne. Rádo ale sahá po násilí a křehká rovnováha mezi pozemskou vládou, revolucionáři z vnějších planet a paranoidními korporacemi se může kdykoliv změnit ve válečné peklo. Jim Holden těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to stáli, spadne jim do klína tajemství, pro které je kdosi ochoten zabíjet – nemilosrdně a v nepředstavitelném měřítku. Detektiv Miller hledá mezi miliardami dalších lidí jednu jedinou dívku, která má to štěstí, že její rodiče jsou dost bohatí na to, aby si to mohli dovolit. Když ho stopa zavede k Jimovi Holdenovi a Scopuli, začínají zdánlivě nesouvisející dílky skládanky zapadat do sebe. Venku v Pásu vládnou odlišná pravidla a jedna malá loď může změnit vesmír.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton

Leviathan Wakes , 2011

Ronkar
28.04.2016 3 z 5

Tajemně pojatý začátek a detektivní prostředek super, ale postupně mě to přestávalo bavit. Obzvlášť s béčkově laděnou linkou, která na čtenáře vybafne jako z jiného žánru (rozuměj zombie). Jakmile se začalo odhalovat původně načrtnuté tajemství, ztratilo to pro mě jiskru a moc zajímavého nezbylo. Zasadit děj do světa, kdy civilizace osídlí jen naši Sluneční soustavu mi přišlo fajn, ale stejně je zde pramálo originality, kterou bych u sci-fi tohoto žánru čekal. Na druhou stranu oceňuji popisy fungování vesmírné společnosti, slušný spád. Nikoli akci - ta mě kupodivu dost nudila. Možná protože byla zdlouhavá a moc popisná. Postava detektiva Millera je navíc napsaná perfektně! Je to nadprůměr, ale z oslavných řečí kamarádů, jsem čekal že to bude lepší. Možná si přečtu i pokračování, ale zatím dám přednost něčemu, co mě strhne více. Seriál se mi líbí.

hoopoo
20.02.2016 5 z 5

Pěkná kvalitní space-opera jak má být. Pěkný příběh, kde jsou hlavními postavami trochu chlastající pojicejní detektiv Miller a Holden, takový ten pravý odpadlík, který si jede podle svých správných pravidel. Děj pěkně odsýpá a najednou byl konec knížky. No tak hurá splašit další díl.

józi.odkudkam
06.02.2016 4 z 5

Hlavními postavami probouzejivšího se Leviatana jsou chlastající detektiv, a když se nám ten zrovna s kocovinou nepotácí na scéně, tak aspoň jeho protipól kapitán "Limo Joe" Holden z lichokopytné veselohry jak malovaný. Naštěstí jsem, páč vlastně byli oba docela fajn chlapíci, všecko velkomožně přešel a po nějakých padesáti stranách zjistil, že si Leviatana docela nepokrytě užívám (jak by taky ne, když už na takhle malé ploše autor stihl někoho vyhodit přechodovou komorou bez skafandru, sniperkou pacifikovat dav, šesti atomovkami rozprášit hvězdný koráb a ve strojovně lodě s rozteklým reaktorem zas najít bublající zmutovanou pastu ze které trčí lidské hlavy sténající "pomoooc").
Leviatan je na svou oddechovost hrdá oddechovka s odsýpajícím dějem po níž jsem vždy bez stopy po přemáhání s chutí sáhnul. Když jako bonus přihodím kvalitně vybičovaný závěr, nestoudně vykrádající motivy nejlepší hry historie, totiž System shocku 2, tak tu z toho 4 slušné**** na pohodu vykouzlím.

Flexi
09.01.2016 4 z 5

kvalitní a zároveň zábavné čtení, space opera se vším, co si jen může čtenář přát, když nehledá etické či filozofické úvahy

Žemlák
15.10.2015 4 z 5

Hezky psané a napínavé. Celkem zajímavé téma. Užil jsem si celou knihu.

trudoš
10.07.2015 4 z 5

Moderní a přitom stará dobrá space opera. Snad jen, že autoři už od začátku dávají najevo, že tohle bude běh na dlouhou trať. Takže ačkoliv je ústřední dějová linka uzavřená, konflikt v pozadí se teprve rozjíždí. Samotná osnova mi trochu připomínala scénář počítačové hry, kdy jsou postupně odhalována různá tajemství a průběžně se zvyšuje náročnost levelů, aby v závěru vše vyvrcholilo ve velkolepém akčním finále.
Duo Daniel Abraham a Ty Franck (skrývající se pod pseudonymem) jsou spisovatelskými profesionály každým coulem. Přes technické vychytávky dokážou být srozumitelní a gradaci příběhu fikaně mixují z hororových scén, vojenské akce a politických intrik. A i když se jim děj chvílemi kouše na nepodstatných problémech, logika jednání sem tam pokulhává a emoce hrdinů občas působí nuceně, v rámci celého dobrodružství jsou to nepodstatné detaily. Pravdou ovšem je, že mi tomu všemu chyběl osobitý šmrnc, který by z románu dělal originál. Přestože se krásně třpytí, přírodní diamant to není.

Petr101
05.05.2015 5 z 5

Po dlouhé době jsem se pustil do vesmírné sci-fi a díky zdejšímu hodnocení padla volba na trilogii Expanze. Po přečtení Leviatana mohu konstatovat, že jsem udělal dobře. Přesně tento žánr v oblasti sci-fi mě baví nejvíc. Dávám maximum bodů a pouštím se do druhého dílu.

kulivoko
14.02.2015 5 z 5

Za me, jedno z nejlepsich scifi, co jsem kdy cetl. Okamzite jdu cist dalsi knihy v serii.

lukas3452
12.02.2015 4 z 5

Že by autor byl fanouškem Starcraft?

Flatcher
01.02.2015 3 z 5

Začátek je úžasný - perfektní hard SF, kosmické lety atd. Byl jsem nadšen že se Trifid pustil do něčeho takového. Pak ovšem přišly zvracivý zombící, nudné akční scény a moje nadšení dost ochladlo.

SONP
11.06.2014 4 z 5

S ostatními názory je možno bezezbytku souhlasit. Atmosféra je něčím mezi Marlowem, filmem Outland z 80.let a Reynoldsovských space oper (včetně divného organismu, který do sebe nechává vrůstat lidská těla). Za mě jen výtka k přílišné délce knihy a tím způsobeného extrémně pomalého tempa, zejména v druhé polovině. Nebýt toho, je to dokonalá space opera!

ferda
11.05.2014 4 z 5

Ikdyž jsem z kraje váhal, protože mi to nedávalo moc smysl, tak jsem to dočítal jedním dechem . Špica sci-fi počteníčko.

Slartibarkfast
17.03.2014 5 z 5

Velmi čtivé dílo, které vás naprosto pohltí a podmaní si svým rozmanitým příběhem. S hlavními hrdiny nelze jinak než sympatizovat a prožít s nimi celou jejich strastiplnou cestu. Tuhle knihu jsem zhltl za méně než dva dny a neskutečně se těším na další pokračování. 90%

witko
11.02.2014 5 z 5

Vynikající, strhující čtení. Kdo má rád space opery, ať neváhá a přečte si ji. Mě osobně trochu vadil rozměr knihy, při čtení se mi špatně držela, buď místo rukou mám přední nohy nebo jsem si příliš zvyknul na čtečku.

maryluky
06.12.2013 5 z 5

Celkem souhlas. Dobrý scifi počtení.

finka
23.11.2013 5 z 5

Co je na knize originální a nad čím srdce scifisty zaplesá? Rozhodně nad velmi detailními popisy (ach!) působení gravitace. Dozvíme se, že při polovině gé si ještě můžeme vypít kávu – v mikrogravitaci to nejde, co s tělem dělá velké přetížení, proč je uměním pohybovat se a bojovat v nulové gravitaci a jaký je vlastně pobyt ve vakuu.
Leviatan se čte velmi dobře, napětí spolehlivě udržuje střídání kapitol z pohledu Holdena nebo Millera a to většinou v tom nejnapínavějším okamžiku. Je zkrátka vším, na co jsme tak dlouho čekali – směsicí poutavého příběhu, vyladěných technických detailů, silných hlavních hrdinů a patřičně dramatické akce.

vesmír space opera kosmické lodě zfilmováno – TV seriál

2013  86%Leviatan se probouzí
2014  84%Abaddonova brána
2014  88%Kalibánova válka
2017  88%Hry Nemesis
2015  82%O poklad Ciboly

Kniha Leviatan se probouzí je v