Ex na koštěti

Ex na koštěti https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497004/bmid_ex-na-kosteti-0TE-497004.jpg 4 169 59

Ex na koštěti série

Vivienne Jonesová se s nejhorším rozchodem svého života vyrovnává jako jakákoli jiná čarodějnice – vodkou, bublinkovou koupelí a sesláním kletby na bývalého přítele. To bylo před devíti lety. Nyní je Rhys Penhallow, potomek zakladatelů města a stále nesnesitelně pohledný lamač srdcí, zpět. Rhys se vrátil do malebného městečka Graves Glen, aby nabil magické dráhy a zúčastnil se každoročního podzimního festivalu. Na každém kroku jej však stíhá pohroma a Vivi postupně dochází, že její kletba nebyla tak neškodná, jak si celou dobu myslela. Když se pak kvůli kletbě zblázní magie v celém městě a objeví se zabijácké natahovací hračky, rozzuřený duch a mluvící kocour, Vivi a Rhys musí odložit nedořešenou minulost a společně nalézt způsob, jak kletbu zrušit a zachránit tak nejen město, ale i Rhysův život.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Red

The Ex Hex , 2021

Rosse
22.08.2023 5 z 5

Ex na koštěti se četla doslova sama. Dokonce jsem vzpomínkami zabrouzdala do dob, kdy jsem každý den koukala na Sabrinu mladou čarodějnici - kterou mi kniha připomněla. :-)

Kniha je soustředěna na témata jako jsou láska, magie, rodina a svým způsobem i sebepoznání a to, co je pro Vivienne vlastně důležité. Vivienne se snaží vyrovnat s tím, že se očividně ani po těch devíti letech z rozchodu nevzpamatovala a že ji to k Rhysovi pořád táhne.

Všechny postavy, které se v knize objevili mi padli do oka. Navíc styl psaní autorky byl poutavý i vtipný, takže věřím, že si své čtenáře najde a bude nacházet ještě dlouho. :-)

Pokud zrovna máte chuť na nějakou milou oddechovku věřím, že se vám bude Ex na koštěti líbit.

nela3812
21.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Tohle byla taková roztomilá čarodějnická pohádka pro dospělé. Neurazí, nenadchne. Námět je skvělý, ale zpracování je velmi povrchní a nikterak záživné. Některé pasáže však vtipné jsou a to i pro takové suchary, jako jsem já. Pokud si z knihy něco odnese, pak to pravděpodobně bude několik dobrých vtípků.

Příběh příjemně plyne a graduje opravdu velmi mírně v případech, kdy hlavním hrdinům nejdou věci podle plánu. Vezmu-li v úvahu, že hrozí smrt jednoho z nich a zničení města, mají až nadmíru času na to, aby se odehrávali milostným hrátkám. A pokud jim na sobě opravdu záleží tak moc jak tvrdí, nijak zvlášť se o záchranu nezajímají. Teprve, když jim začne docházet čas, se proberou z milostného deliria a začnou jednat?

Autorka pravděpodobně chtěla napsat knihu pro dospělé čtenáře, kde bude špetka magie. Udělala by lépe, kdyby zůstala u kletby našeho hlavního hrdiny a zbytečně do toho nemotala konec světa (ehm města). Vtipná čarodějná romance by bohatě stačila všem nenáročným scénářům. Trochu sexu, nějaká ta nepovedená kouzla a tadá: krásná a jednoduchá romantika je na světě.

Hlavní hrdiny za celý příběh vůbec nepoznáme. Jediné, co se dozvídáme je, že už se před 9 lety vlastně šíleně milovali. Také víme, co který z nich dělá a jak vypadá, ale tím to hasne. Do jejich charisma či minulosti se téměř nedostaneme. Opakovaně se vracíme pouze k jejich prvnímu společnému dni a pak k tomu poslednímu. Nic mezitím, nic předtím, ani nic potom.

Je to vtipné, čtivé. Milostné scény jsou napsané s citem, ale tím to končí. Hodnotím: 2,5/5

kopeceli
20.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Jednoduchý příběh, který bych hodnotila jako vhodný pro ženy - ale tak od 18 let vzhledem k erotické lince a tak asi do prvního porodu. Od půlky, kdy spolu začnou spát a děj se stává velmi klišoidním, stále nabírá na nudnosti a končí naprosto zářně a rychle - stoprocentní Harlequin - mě to nebavilo. Ale mladší ročníky se nudit nemusí a rozhodně je kniha vhodná k romantickému odpočinku.

BarkaS
18.08.2023 3 z 5

Docela mě bavila ta čarodějná linka, humor taky přiměřenej, prostě Rachel Hawkins, jak ji známe. Ani jednomu se ale bohužel nedostalo víc prostoru, a to na úkor sexuálních výjevů, bez kterých bych se a) klidně obešla a b) kterým ale naprosto chyběla atmosféra, chemie i koule. Jednu hvězdičku přidávám za velmi realistického mluvícího kocoura, kterej mohl naopak klidně dostat prostoru víc.

Erlif
30.07.2023 3 z 5

Ach jo, že já se nechala zlákat... kniha slibovala čarodejnice, romantiku a humor...
No mám pocit, že asi splnila jen tu romantiku?
Co se týče čarodějnic, asi jsem čekala víc čarování, víc akce, víc čehokoliv... vypadalo to na zajímavou zápletku, ale vlastně se z toho nevyklubalo nic... asi by tahle knížka měla mít méně sexu a myslím, že by se dokonale zařadila do oddělení pro dospívající dívky. No humor - párkrát jsem se zasmála... Ale prostě mi to celé přišlo nemastné neslané a lehce povrchní... kniha mě opravdu neupoutala a nejspíš za pár měsíců nebudu ani vědět, o čem to bylo... ale je to škoda, protože když jsem kdysi četla sérii autorky "Hex Hall" byla jsem opravdu nadšená i slza ukápla... ale tohle bylo opravdu peklo...

Do další knihy se určitě pouštět nebudu.

_Lucie_97
19.07.2023 2 z 5

Hezká knížka, ale za mě velmi tuctový příběh zasazeny do kouzelnického prostředí.

tereza9371
05.07.2023 3 z 5

Jako malá jsem milovala Sabrinu a Čarodějky a tahle kniha mi tu dobu připomněla.

Vodka a kouzla se nikdy nemíchají. Pravidlo, na které se Vivienne vykašlala. Chyba, které se musí po devíti letech postavit.
Přestože mi byli Rhys s Vivienne většinu času sympatičtí, postrádala jsem vyspělost úměrnou jejich věku. Celkově byli vykresleni tak nějak povrchově.

První polovina byla sice lepší, ale i tak se mi celá kniha četla hezky. Humor, i když místy jednodušší a "na sílu" byl také fajn. Povedený je i námět, zpracování už tolik ne.
Zklamala mě nedořešená minulost, situace postrádající logiku i místy nesmyslné chování (nejen) hlavních postav. Občas jsem vlastně nechápala ani tu magii, což může být tím, že tenhle typ knih čtu málokdy.

Nemůžu říct, že by se mi kniha vyloženě nelíbila a možná si jí někdy znovu přečtu. Jisté ale je, že mezi své oblíbené knihy ji nezařadím.

IG: vesnicka_knihomolka

Theresis
21.06.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, zalíbil se mi název i obal (nesoudím knihu podle obalu, ale stejně mě to občas napadne :D) Kniha samotná byla hezky napsaná, takový lehký román s přidáním kouzel. Dějová linka lehce předvídatelná, ale vůbec mi to nevadilo. Kniha mě bavila od začátku do konce.

kusma
13.05.2023

Na straně 150 jsem to vzdala. Nerada nedočítám knihy, ale tady to prostě nešlo. Nebavilo mě to. Ani rychločtení nepomohlo. Za mne tato kniha určitě ne.
Konkrétně: divné postavy, kterým prostě nevěřím, vtipný námět nevtipně pojatý, stále opakování již řečeného, špatně napsané, nesedlo to mému vkusu.
Jako nedočtené knize nedávám hvězdičky.

Klenotka
10.05.2023 2 z 5

Dočteno spíš z pocitu, že rozečtená kniha se neodkládá. To spojení magie a humoru je sice fajn nápad, ale provedení už horší. Ono ani toho humoru tam nebylo zase tolik, dost se to opakovalo, hrdinčino vzdychání nad tím, jaké má on vlasy, ruce, oblečení atd., se za chvíli dost omrzelo. Z toho důvodu úplně nečtu erotické romány, protože je to víceméně jen o tom, jak tam hrdinka má chlapa za dokonalého, je neuvěřitelně přitažlivý, chyby přehlíží....a celkově tam jsou mužské postavy jen maso na špejli. Na to, že tady městu hrozí zkáza, a jemu smrt, se dějem víceméně prosouloží, a na konci něco udělají.
Nejvtipnější pasáže byly se setřenicí Gwyn, a jejím kocourem.

majavcelicka
12.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Námět super, ale to zpracování už pokulhávalo. Když se pak vysvětlovalo jednotlivé propojení magie absolutně jsem netušila, která bije. Nejvíc mě asi bavila pasáž s chycením ducha z knihovny.

tabaluga
06.04.2023 3 z 5

Přečetla jsem knihu docela rychle, ale můj šálek kávy to úplně nebyl. Chování postav nebylo úplně logické, vlastně ani pořádně nechápu, proč hlavním hrdinům trvalo devět let než se znovu potkali, když ta jejich láska byla tak opravdová. Proč se Rhys tedy neoženil se ženou, které byl zaslíbený. Nebyl zde ani pořádně vysvětlen vztah mezi Rhysem a jeho otcem, no možná to všechno bude v dalších dílech, které se nejspíš teprve chystají. Já popravdě nevím, ale jestli stojím o to, je ještě číst.

janca6129
28.03.2023 3 z 5

Váhám mezi 2 a 3 hvězdami. Knížka nebyla vyloženě špatná. Autorka má příjemný styl psaní, stejně tak humor. Nápad fajn, spousta zábavných situací, jen zpracování poněkud pokulhává.

Magie i hlavní zápletka, jak se zbavit kletby, až moc často ustupovala do pozadí na úkor nadrženíplných dialogů ústřední dvojice. Chemie mezi nimi fungovala na začátku, pak se kamsi vytratila, a erotické scény byly suché jako stepní běžec. Chyběl náboj, důvěrnější romantika, uvěřitelnost.

Celkově to připomínalo spíš rozdělanou knihu než vydanou. Autorka zapracovala dost myšlenek a situací, které ale nedotáhla do konce. Zejména zmíněné Rhysovo zaslíbení, které bylo důvodem rozpadu tříměsíční známosti s Vivian (dle všeho založené na hromadě sexu). S kým? Proč to nedopadlo?...

Rhysův otec byl naprosto zbytečnou postavou, která přijela udělat akorát "bu, bu, bu," ostatní i ty hlavní působily spíš povrchový dojmem.

Přesto se to četlo poměrně hezky.

roso.mak
26.03.2023 2 z 5

Myslím, že by z toho byla hezká novela. Téhle knize by prospělo, kdyby ji byla obsahově asi polovina. Napad hezký, trochu erotiky a romantiky, proč ne? Ale trochu. Na můj vkus se tam příliš málo kouzlilo na úkor vztahových keců a ten konec byl takový uspěchaný.

sgjoli
26.03.2023

Knihu jsem zkoušela číst v originále ve snaze udržovat si angličtinu. A byť v češtině romantické příběhy zase tolik nevyhledávám, v angličtině mi bůh ví proč tolik nevadí je číst. Nicméně, v tomto případě to na mne nefungovalo. Knihu jsem odložila nedočtenou, bez hvězdového ohodnocení.
Angličtina sama o sobě nebyla nijak zvlášť těžká, dalo se to, styl psaní docela srozumitelný. Nicméně mi neseděly hlavní postavy - resp. to, že mezi Vivienne a Rhysem, kolem nichž se točí hlavní romantická zápletka, mi přišla chemie naprosto nulová - vůbec mi k sobě nešli jako pár, nijak to mezi nimi ani nezajiskřilo a cokoliv, co mezi nimi probíhalo, se mi zdálo na sílu. A to mne prostě nebere. Ani v reálném životě, ani v literatuře. Ve výsledku jsem tak došla k tomu, že se při čtení vlastně hrozně nudím a nic mi to nedává.
Knihu tedy již znova vyhledávat nebudu ani v českém překladu a můj anglický výtisk holt poputuje o dům dál...

SBH
12.03.2023 1 z 5

(SPOILER) Tohle bylo utrpení.
Na začátku Vivian prokleje Rhyse kvůli jeho zasnoubení (nebo zaslíbení) jiné ženě. Pak se ale záležitost neřeší a Rhys je nadále svobodný a bez závazků. Proč vlastně došlo k tomu prokletí?
Asi nejstrašnější věcí byla neustálá nadrženost ústřední dvojice. Namísto řešení mega magického průšvihu se hrdinové potáceli v jednom víru setrvalého chtíče. Ještě ke všemu jsem jim nevěřila ani pozdravení, a to jsem vyhlášená citlivka. Nějakou vášeň? Lásku? Ani omylem. Ulepená a dýchavičná erotika nemá totiž s láskou nic společného. Ještě víc mi lezlo na nervy sebeobelhávání hrdinky, její setrvalé: ono to není tak, jak to ve skutečnosti je, a ne, a ne, a ne! Navzdory silným prohlášením v závěru ani jeden o druhém nic nevěděli a rozhodně se nezamilovali do osobnosti toho druhého.
V souvislosti s touto závadou mě netáhla ani linie s kletbou, ačkoli ta měla zadání nastavené poměrně zajímavě.
Jenže rušení kletby, souboj s duchem a další čarodějnické záležitosti postavy řešily s předvídavostí a důvtipem čtyřletého dítěte. Nad všemi podezřelými věcmi (zčernání magických čar, obživnutím plastových lebek či žádostí Amandy) se zvesela mává rukou (viz sebeobelhávání), jako kdyby se nedělo nic důležitého. Při podobném problému bych jako první oslovila právě magické oddělení univerzity. Přístup její představitelky (koukejte to rychle vyřešit a moc mě tím neobtěžujte) je ještě pochopitelný (inu pedagog), ale reakce Rhyse nikoli. Vždyť to byl světák, šarmantní a úspěšný podnikatel, ten měl situaci rozhodně zvládnout. Stejně jako v romantické složce ani zde jsem netrpěla obavami, jak si Viv poradí. Nakonec potíže, které odradily i mnohem zkušenější a mocnější čaroděje (Elaine či Simona), vyřešila v tanečním rytmu levou zadní a pak odhopkala inu za dalším sexem. Důvěryhodnost v prachu.
Pak už mi lezly na nervy drobné detaily, které v důsledku hodně poškodí uvěřitelnost příběhu. O úvodním zasnoubení a jeho případném zrušení nebo co byla řeč. Tedy přesněji řečeno v knize nebyla. A dál. Viv se zaraduje, že ráno neučí, aby o odstavec dál vyšlo najevo, že vlastně učí. Celou dobu myslí jenom na sex s Rhysem, ale když k němu dojde, chlubí se, že má sepranou podprdu a děravé spoďáry. Jako fakt?
Mohla bych nadávat do aleluja, jsem strašně zklamaná. Ne, nelíbilo, ani trošku.

EvelineGray
06.03.2023 4 z 5

Roztomilá a vtipná halloweenská náladovka :) Nejsou tu nečekané zvraty, ani extra originální zápletky, svět je vystavěn hezky, ale v podstatě nevysvětlen a některé události, které se zdají zásadní, úplně vyšumí, navíc jsem tu našla jednu nebo dvě faktické chyby, ale v konečném efektu jsem se u toho fakt pobavila a nechalo to ve mě příjemný pocit, asi jako když koukám na Gilmorky :)

MirrorIsis
26.02.2023 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se jedná o téma, o kterém ráda čtu a pěkně vymyšlený název, jsem si knihu koupila. Ale nevím, jestli se k ní někdy vrátím, protože byla taková "nedopečená", určitě by se tam dala spousta věcí dopilovat.

mikika
13.02.2023 5 z 5

sice je to směs naprosto neoriginálních nápadů, ale výsledný koktejl je vtipný, čarodějný, mile praštěný románek, u kterého se nepřetržitě usmíváte.

ciaram
12.02.2023 3 z 5

Tož takhle.
Chci pochválit autora názvu a anotace, protože přesně vystihuje atmosféru celé knihy. Romantika, humor a sex na prvním místě v kulisách kletby a čarování. Propracovaný svět nehledejte. Klapající lebky, svíčky a čarodějnická klišé ano. Neurazí, nenadchne. Hodně povrchní - spíš taková rozpracovaná povídka. Nic, co by čtenáře překvapilo.