Ex na koštěti

Ex na koštěti https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497004/bmid_ex-na-kosteti-0TE-497004.jpg 4 170 59

Ex na koštěti série

Vivienne Jonesová se s nejhorším rozchodem svého života vyrovnává jako jakákoli jiná čarodějnice – vodkou, bublinkovou koupelí a sesláním kletby na bývalého přítele. To bylo před devíti lety. Nyní je Rhys Penhallow, potomek zakladatelů města a stále nesnesitelně pohledný lamač srdcí, zpět. Rhys se vrátil do malebného městečka Graves Glen, aby nabil magické dráhy a zúčastnil se každoročního podzimního festivalu. Na každém kroku jej však stíhá pohroma a Vivi postupně dochází, že její kletba nebyla tak neškodná, jak si celou dobu myslela. Když se pak kvůli kletbě zblázní magie v celém městě a objeví se zabijácké natahovací hračky, rozzuřený duch a mluvící kocour, Vivi a Rhys musí odložit nedořešenou minulost a společně nalézt způsob, jak kletbu zrušit a zachránit tak nejen město, ale i Rhysův život.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Red

The Ex Hex , 2021

iveta3689
07.02.2023 3 z 5

Čte se dobře, asi je vhodná pro nenáročné čtenáře. Předvídatelná, zapomenutelná.

Komaeda
31.01.2023 3 z 5

Oddechové. Hodně mluví o sexu, to není pro děti

maja8148
29.01.2023 3 z 5

Tak, v první řadě nechápu, proč je to zařazeno mezi knihami pro mládež, potažmo YA, kdyby to bylo NA, tak ještě možná, ale YA?

No a teď přímo ke knize :). Upřímně nevím, co si o ní myslet. Čte se strašně dobře, vše pěkně ubíhá, postavy se chovají většinou racionálně a lidsky, dokonce se nebojí ani využít tam sem nadávku, ale nepřehání to s nimi a dokonce se u knihy dost nasmějete. Jenže...

Jenže, od půlky už to začne trochu skřípat. Méně se nasmějete, což je celkem pochopitelné. Hlavní hrdinové místy už přestávají racionálně uvažovat, ale ještě to není tak hrozné. Ale celá kniha přestává mít šmrnc a tempo a začínají vyskakovat napovrch její mouchy, a tři z nich mi hodně vadili (nepočítám věčně chybějící, nebo naopak přebývající uvozovky a občas trochu krkolomě přeložené věty).

A o jaké tři mouchy se jedná?
První z nich a ta které jsem si všímala už od počátku je ta, že sice je v knize popisováno sexuální napětí mezi Vivi A Rhysem, ale já jej tam vůbec necítila, chyběla mi tam mezi nimi ta chemie. A to i dokonce v jejich intimních chvilkách.
Druhá je ta, že netuším, jak v tomto světě vlastně ta magie funguje. Jako ano vím, došlo mi, že je to mix Sabriny mladé čarodějky a HP, ale k čemu jsou ty proudy? A co by se stalo, kdyby nebyly obnoveny? A co přesně mají v tom městě na starosti? Toto jsou za mě důležité věci, vzhledem k tomu, že se vlastně celá katastrofa a všechno to haló tam se děje kvůli nim, ale nikdo nám to nevysvětlí ani jednou větou a my tedy jen víme, že tam jsou, že se musí udržovat, ale kde se tam vzali, co tam dělají a další věci nevíme. Co by se stalo, kdyby tam Rhys vůbec nepřijel a na nějaké proudy se vykašlal?
No a třetí moucha moucha, která je tam taky asi od začátku, ale všimla jsem si ji zhruba od půlky je ta, že mi spousta věcí přijde nedotáhnutých - častokrát mám pocit, že jsem byla o něco ochuzena o nějaké dovysvětlení (viz proudy), dokončení myšlenky, kolikrát mi přišla i kapitola nebo dokonce věta nedokončená, jak kdyby tam občas někdo něco z té knihy vyškrtl, jako by to tam původně bylo, ale někdo se nudil a tak občas prostě vzal černý fix a kus textu jím odstranil. A tato třetí moucha mi vadila nejvíce, protože mám pocit, že díky ní nebyla vysvětlena magie a vztah hlavních hrdinů na začátku neměl dost prostoru zajiskřit (ale hlavně že kocour se naučil říkat "Debile").

A já vážně díky tomu nevim, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Jako nápad je dobrý, děj vlastně taky, ale to zpracování mi to kazí :/.

Janeyx21
25.01.2023 4 z 5

Zábavné, čarovné i romantické. Ex na koštěti je hezký oddechový příběh s milým happyendem, který se dobře četl a potěšil mé romantické holčíčí já :-).

TerkaM
20.01.2023 4 z 5

Bylo to čtivé, moc hezky se to četlo, místy mi to připadalo Sabrinu mladou čarodějnici právě tím, jak byla kniha a potažmo hlavní hrdinka praštěná a celkem nezkušená čarodějka. :-) Tuhle knihu jsem si užila víc, než Ex v éteru, ale hodnotím čtyřmi hvězdičkami, protože bohužel pro ni, četla jsem ji po Evelyn Hugo a trochu ji to znevýhodnilo...

hana1039
18.01.2023 4 z 5

Fakt pohádka pro dospělé a nebýt toho trochu sexu,tak i pro děti :-) magii v knihách miluju,je to jiný,, svět,,a někdy si říkám, že by nebylo špatné ji použít i v dnešní době... :-))))

knizni.taurus
18.01.2023 4 z 5

Rom-com s magickými prvky.
Nabídněte mi romantiku s hlavními hrdiny čaroději a já se na 100% chytnu na háček. Už od dětství jsem lehce závislá na čarodějném světě, a tak není divu, že tahle romantická komedie zabalená do čarodějné kletby mě bavila.
Ačkoliv je kniha o lidech s věkem kolem třicítky, tak si myslím, že by mohla bavit i mladší čtenáře. Příběh mi přišel tak na přelomu young adult a new adult. Hlavní hrdinka Vivi je na svůj věk docela ztřeštěná, občas lpí na prkotinách, ale je i vtipná a milá. Rhys je sympaťák, který je strašně rozkošný, když nemá o něčem ani páru a bere vše s nadhledem, což mi přišlo boží. :)) V knize máte příběh vyprávěný z pohledu Vivi i Rhyse, což hodně cením při každé romantické knize, kdy se nemusím pídit po tom, co si ten druhý myslí.
Je to napsané svižně, není zde zbytečně moc hluchých míst, čemuž napomáhá i délka knihy pod 300 stran. O různé akční a ztřeštěné scény tady není nouze. Shrnula bych to jako 272 stran čarodějného chaosu o druhé šanci a záchraně města.
Myslím, že je to ideální čtení na podzim, popřípadě rovnou na Halloween. Komu sedí čarodějné prostředí, tomu se podle mě bude líbit. :)
Knihu jsem dostala jako recenzní výtisk o KD :)

Fifth Element
16.01.2023 5 z 5

Za mě skvělé, magie, kouzla, vtip, sarkasmus, Láska s velkým..., co víc si můžu přát! :)

Jenom pořád nechápu, když čtu ty komentáře, co každéj má s tím, že se téměř ve třiceti ještě dokážou chovat jako puberťaci a nechovají se tak, aby zapadli do škatulky dospělý? Mě to přijde naprosto normální a jestli to některé dámy i dnes neumí alespoň v soukromí nebo se svými blízkými, je mi z nich opravdu smutno.. Plus proč by každá fantasy musela být nutně YA, jenom proto, že chování hrdinů neodpovídá představám čtenářek?
Mě se toto dílo velmi líbilo a mezi adult se fakt už nějakou dobu neřadím..

@pribehyodjany
05.01.2023 4 z 5

Příjemná a vtipná romantická komedie. Několikrát jsem se zasmála i nahlas, Vivi a Rhyse jsem si zamilovala. Čekala jsem trochu víc kouzel a magie, nakonec to byla víc romantická knížka než fantasy, ale nevadilo mi to. Knihu určitě doporučuju, pokud hledáte povedenou oddechovku.

Ivuska.09
02.01.2023 3 z 5

Ex na koštěti – taková pohádka pro dospělé čtenářky. Čarodějky, čarodějové, magie, kouzla... Mě příběh bavil.

Lucyk01
29.12.2022 4 z 5

Ze začátku knihy jsem netušila do čeho jdu. Jediné, co jsem věděla bylo, že je to o čarodějkách, magii a prokletí. A byla jsem mile překvapená. Kniha se četla sama, i když je psaná v er-formě. Každou kapitolu se střídají pohledy - Vivi a Rhys. Styl psaní autorky mi sedl, píše poutavě.

Hlavní postava mi byla sympatická, i když na její věk (28) se trošku chovala jako náctileté. A Rhys byl popsaný jako pohledný sukničkář a lamač dívčích srdcí. A mě si už od samého začátku získal. Já bohužel jsem na tyto podobné typy. Milovala jsem jeho pohled. A ta chemie mezi Vivi a Rhysem byla až hmatatelná.

Děj byl zajímavý, originální. Ale přišlo mi, že třeba 100 stránek se tam ten zásadní problém vůbec neřešil, jako by se na něj zapomnělo. A ke konci bylo hodně věcí, které byly nevyřešené, takže jsem se obávala, aby kniha neskončila urychleně. Naštěstí se to nekonalo, i když ten konec se mi zdál hodně natřískaný.

V jedné scéně jsem se i bála, protože já jsem totální srab, ale byly tam i vtipné pasáže, u kterých jsem se ze srdce zasmála. Samozřejmě nechyběla ani ta romantická část, pikantní sexuální část.

Za mě pohodové čtení, které i pobaví i rozžhaví, taková jednohubka. Má to svoje mouchy, určitě rereading neplánuji, ale ráda si přečtu i další díly, které v sérii vyjdou.

Jaymay
27.12.2022 3 z 5

Čekala jsem víc fantasy s prvky romantiky a namísto toho jsem dostala soft červenou knihovnu s prvky kouzel. Kniha je poměrně krátká, nenáročná na četbu. Velký plus má za to, že všechny postavy, kterých je poměrně málo, jsou vcelku sympatické.

Arianne
17.12.2022 4 z 5

Milé, jednoduché, kouzelné. Možná by se víc hodila na podzim, ale při uspěchaném adventu tato pohádka taky přišla vhod.

valika0302
15.12.2022 4 z 5

V prvom rade by som rada vyzdvihla originálnosť prostredia, ktoré bolo úplne čarovné (v obraznom aj v reálnom zmysle slova) a ešte som na nič podobné v knihách nenatrafila. Máme tu miesto, kde kúzelníci žijú vo svete spolu so smrteľníkmi, ktorí o tom, že čarodejníctvo existuje ani len netušia.

Bližšie sa nám približuje univerzita, na ktorej sa vyučuje duálne, teda sú tam programy, ktoré sú pre smrteľníkov a programy pre čarodejov. Na nej vyučuje aj hlavná hrdinka Vivien, ktorá aj keď je čarodejkou, rozhodla sa, že bude vyučovať obyčajných ľudí.

Príbeh sa nám prv začína, keď sú hlavní hrdinovia ešte mladí deväťnásťroční puberťáci, ktorí si užívajú spoločný čas popri štúdiu. Teda, aspoň do doby, kým sa jej Rhys (hlavný hrdina, ktorý pochádza z významného rodu čarodejov) neprizná, že dovolil otcovi, aby mu našiel nevestu. To Vivien zlomí, rozíde sa s ním a doma pod vplyvom alkoholu a sesternice zošlú na Rhysa kliatbu.

Po ôsmych rokoch sa ich životné cesty opäť spoja, keď je Rhys vyslaný na slávnostné dobytie magickej dráhy. Po príchode do mesta zisťuje, že skutočne je prekliaty. Preto sa spolu s Vivien spoja, aby sa snažili zvrátiť činy minulosti.

Kniha sa mi veľmi páčila a odporúčam ju. No nezaradila by som ju do románov, ako to zaradilo vydavateľstvo. Áno je tam romantická linka (a veľmi dobrá), ale je tam aj veľa humoru (najmä vedľajšie postavy ako napríklad sesternica Gwynn) a zároveň to obsahuje aj štipku fantasy (celé to je prepletené mágiou). Podľa môjho názoru je tiež príbeh skôr pre young adult milovníkov, pretože aj napriek tomu, že hlavní hrdinovia mali okolo 28 rokov, niekedy sa správali na oveľa menej. Kniha by mohla byť zároveň vydaná trošku skôr, myslím si, že by som si trošilinku viac užila to čaro mágie cez halloween, ale nevadí, stále je ešte na takúto knihu sezóna.

Knihomolka97
13.12.2022 4 z 5

Začátek je krapet pomalejší, chvíli trvá, než se příběh rozjede, ale pak je to jízda.
Čekala jsem vtipnou, svěží komedii a tu jsem taky dostala. Navíc okořeněnou magií, trochou akce, špetky napětí a dobrodružstvím.
Moc se mi líbila atmosféra a prostředí - úplně ideální čtivo na podzimní halloweenské období.
Vivienne i její sestřenici Gwen (o které je mimochodem další díl) jsem si oblíbila. Jasně, jejich chování občas bylo dětinské, ale zlomené srdce je zlomené srdce.
A Rhys? Čekala jsem pitomce a dostala čarodějnického božana, který si mě získal hned ze začátku.
Romantická linka je perfektní díky skvělé chemii a jiskření mezi hrdiny, které se stupňuje. Nechybí tudíž i žhavé scény. Líbily se mi i části ve vzpomínkách a pobavila mě mluvící kočka. :D

Tenebris_Draco
11.12.2022 5 z 5

Upřímně jsem měla v plánu číst knihy s vánoční tématikou, jenže když jsem tuto knihu dostala do ruky, neodolala jsem. Což je moc dobře.
Kniha je plná humoru, lásky, sexy Rhyse a sem tam i ehmmm scének. Co víc by člověk po oddechovce a jednohubce chtěl?
Jsou zde i kouzla, kapku méně než jsem předpokládala, ale to naštěstí zachraňoval Rhys a sarkasmus, který mě nesmírně bavil v dialogu mezi postavami.
Každopádně poučení z knihy zní:
Vodka a kouzla se nikdy nemíchají.
A i sexy charismatický muž může najít spřízněnou duši v čarodějnici, která ho zaklela.

Moniska2410
08.12.2022 5 z 5

Mezi hlavními hrdiny Vivienne a Rhysem to jiskří od první až do poslední stránky.
„Moje srdce ti patří od chvíle, kdy jsem tě poprvý uviděl na tom zatraceným kopci, a štve mě, že jsem bez tebe promarnil devět let, ale už nepromarním ani o vteřinu víc,,.️️️

Občas mi přišla Vivi jak střeštěná puberťačka, ale myslím, že to prostě ona je. Rhyse sem si představila jako charizmatického chlapa, za kterým se ženy v jednom kuse otáčí.

Jak už anotace napovídá, jde o zastavení kletby přivolané na Rhyse, ale není to tak jednoduché jak se ze začátku zdálo. Vyplouvá na povrch dávné tajemství Rhysova předka, do kterého je svým způsobem zapletena i Vivi.
Pomoc jim musí i sestřenice Gwyn a teta Elaine.

Nechci prozrazovat moc, ať vám nezkazím požitek ze čtení......jen maličkost..........Vodka a kouzla se nikdy nemíchají.

Je to taková nenáročná oddechovka, jen tam mohlo být na můj vkus víc kouzlení.
Je to psané z pohledu Vivienne a Rhyse.
Prolog byl skvělej, hlavně zaklínání Rhyse .

Pokud máte rádi čarodějky a věci okolo nich, neměla by vás tato kniha minout.

Upřímně kdo bych nechtěl umět čarovat, ať už si třeba zajistit místo v restauraci nebo projet hladce ucpaným městem.

murielkaa
04.12.2022

tato kniha je nenáročná oddechovka, která je zároveň i vtipná a hodí se k počasí deště a padání listí :)

kniha vyšla 30.11, takže už po Halloween, ale i tak byla atmosféra skvělá.

zkráceně v knize jde o to, že se Rhys a vivi rozejdou a protože jsou oba čarodějové, vivi ryse zakleje, když se opije se svojí sestřenicí. Rhys to zjistí až po několika letech, když se do města vrátí.

občas mi přišlo, že autorka mích dva žánry a to Young adult a new adult.
Take se ani postavy oba nechovali na svůj vek a rozhodne bych jim netipla, ze uz jsou dávno dospělí, páč se často chovali na 16 :)

jako oddechovku mohu doporučit, ale nečekejte od toho nejlepší knihu, co jste kdy četli

kristy.books
04.12.2022 4 z 5

Ex na koštěti je nenáročná, vtipná oddychovka, ktorá sa dobre hodí k tomuto jesennému obdobiu (keby som ju čítala začiatkom mesiaca, počas Halloweenu, dokázala by som si navodiť ešte lepšiu atmosféru). Vďaka tomuto príbehu som sa na chvíľu vrátila do obdobia svojho dospievania, keď som "fičala" na seriáloch o čarodejniciach (Sabrina, Čarodejnice a podobne). Príbehy z prostredia čarodejníc nečítam až tak často, takže to bolo pre mňa príjemné spestrenie. K úplnej spokojnosti mi tu čosi chýbalo, no aj tak môžem povedať, že sa mi príbeh páčil a jeho čítanie som si užila.

Vivi a Rhys boli sympatické postavy, hoci sa musím priznať, že keby som nevedela, že majú pred tridsiatkou, tipovala by som, že sú to čerství dvadsiatnici. Až tak mi ich správanie zasa nevadilo, nerušilo ma to pri čítaní, ale keby im autorka nadelila o pár rokov menej, asi by to pôsobilo prirodzenejšie. Na druhej strane však chápem, prečo sa správali tak, ako sa správali - Rhysa ovplyvnil vzťah s otcom, pre ktorého nebolo nič, čo Rhys urobil, dobré; Vivi zasa určité zaseknutie medzi "normálnym" a magickým vzťahom. Toto ich robilo zraniteľnými, a preto občas pôsobili mladšie.

Romantická linka bola veľmi milá, ten typ, keď sa musíte celý čas prihlúplo usmievať. Keďže je to príbeh o druhej šanci, nejaké city spred 9 rokov medzi Vivi a Rhysom pretrvali a od začiatku sme cítili ich vzájomnú príťažlivosť, ale ich vzťah sa vyvíjal postupne (za čo som vďačná, keďže mám radšej pomalší vývoj romantiky). Ale nebojte sa, nechýbajú aj nejaké pikantné scény.

V príbehu dostal dostatok priestoru aj magický svet. Môžete sa tešiť na čarodejnice, kliatby, vyvolávanie a chytanie ducha, rozpadnutý strašidelný dom, čierneho kocúra a podobne. Obe zložky (romantika i mágia) boli v príbehu dobre vyvážené.

Príbeh je písaný vtipným štýlom, bolo tu naozaj viacero vtipných momentov, ktoré ma rozosmiali. Priznávam, že zo začiatku mi humor prišiel miestami trochu nútený, ale potom som si ho už užívala. V tomto smere som si obľúbila Vivinu sesternicu, ktorá mala vždy po ruke nejakú dobrú hlášku. Príbeh sa mi čítal ľahko a rýchlo, kapitoly neboli veľmi dlhé, striedali sa tu pohľady oboch postáv, takže mi stránky rýchlo ubiehali pod prstami.