Akademie Evernight

Akademie Evernight https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40312/mid_akademie-evernight-df6-40312.jpg 4 452 61

Evernight série

Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne. Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská školní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla… a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Evernight , 2008

warca
28.03.2015 2 z 5

Jelikož jsem si nepřečetla, o čem to má být, tak mě vážně hodně překvapilo, když se na scéně objevili upíři. Podobných knížek jsem přečetla už hromady a tak mě tato nijak nezaujala. Ani by nevadilo, že to není nijak moc originální, ale kniha mě zkrátka nebavila.

sarah2851
27.03.2015

Moc se mi a kniha líbila. Není to ten klasický příběh o upírech :)

Samira
26.02.2015 5 z 5

Knížka si mě rozhodně získala, po recenzích jsem od ní tolik neočekávala a o to víc jsem byla mile překvapená. Styl vyprávění mě natolik zaujal, že jsem ani nepostřehla a byla na konci. Obrácené role byly opravdu osvěžující, postavy sympatické a škola celkově skýtá ještě spoustu tajemství, stejně jako Bianca. Moc se těším na další díl.

julliette
05.01.2015 3 z 5

Je to celkem normální příběh. Nic extra, ale vzchopím se na druhý díl :)

vikimi
01.12.2014 1 z 5

Začátek se mi docela ještě líbil, ale potom se mi znechutily všechny postavy. Hlavně Lucas. Asi 30 stránek před koncem už jsem nedokázala souvisle číst a jen jsem knihu prolistovala do konce, jen jsem se utvrdila v tom, jak moc mě to nebaví a jak moc mi to přišlo nereálné.
Nazvala bych to úletem, ale vím, jak je těžká nejen časově něco spáchat, proto jen řeknu, že zřejmě autorce nevyšel záměr! :/

Samaret
17.11.2014 2 z 5

jedna z těch slabších upířin. Docela utahané a přišlo mi to i zbytečně natažené. Prostě nic moc.

CraWer
02.11.2014 2 z 5

Takový průměr...
V některých částích mi styl psaní připomíná profesionála, ale někdy zase jako by to napsala patnáctiletá fangirl Twilight ságy.

58%

Zdery
01.07.2014

Pro Beni: Podívejte se o kousek výš na této stránce, kde je obrázek s obálkou knihy a její anotace. Pod ní je Série: Evernight. Klikněte na název série a objeví se Vám řazení knih v sérii. Je to tak u všech knih na tomto webu.

Beni
01.07.2014

Mohu se zeptat,jak jdou díly této série za sebou?

martina321
28.06.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Byla plná zvratů, nečekaných odhalení a nechyběla ani pořádná akce... A Lucas byl prostě aww :D

Bunburistka
15.02.2014 4 z 5

Musím říct, že mě tato série bavila. Námět knihy mě opravdu zaujal. Při čtení děj poměrně rychle ubíhal, a hlavní postavu Biancu jsem si opravdu oblíbila. Určitě si tuto sérii přečtu znovu a všem ji vřele doporučuji ! :)

Cat-Ance
14.02.2014 5 z 5

Knihu jsem dočetla až na druhý pokus ,protože jsem se poprvé lekla ,,Hodných´´ upírů.Udělala jsem dobře ,že jsem tomu dala po půl roce další šanci.Doporučuji.

angelbooks
28.01.2014 5 z 5

Kniha mě nadchla. Tolik zvratů a ti všichni Upíři a Lovci upírů...
Nemám tedy ráda moc zvratů v jedné knize ale tohle me opravdu bavilo četla jsem ji naráz a každou chvíli ( i ve škole přihodinách ) jsem více myslela jak to bude dál s timto příběhem. Jak to dopadne s Biancou a Lucasem. Ikdyž některé chvíle se mi zdáli moc ukvapené a největší zvrat pro mě bylo když se její rodiče dozvěděli tu historku o které ji Lucas vyprávěl na začátku příběhu, o jeho příbuzným a pak jim došlo kdo Lucas je. Opravdu doporučuji přečíst čte se krásně a jedním dechem rozhodně se u té knížky nemůžete nudit :)))).
5 hvězd + mé doporučení :).

TessDragon
23.09.2013 4 z 5

No jsem mile překvapena. Knížka mě okouzlila, hlavně vykreslením prostředí a k tomu ty zvraty, které jsem vůbec nečekala. Spravedlivě bych udělila 4,5 ale bohužel tu nejsou půl hvězdičky, tak se přikloním k těm 4, protože přiznejme si, že mi vztah Lucase a Biancy přišel dost ukvapený. A když jsem se dozvěděla, že jsou další 3 knížky, tak jsem kroutila hlavou, proč autorka nenechala jejich vztah trochu více rozvést, ale myslím, že vzhledem k těm zvratům to muselo jít trošku rychleji. Z postav jsem si naprosto zamilovala Balthazara, jasně Lucas je super, ale Balthazar je prostě zlatíčko :3 :D .Také Vic, Raquel, Biančini rodiče byli skvělí. Příběh mi skvěle ubíhal a já jsem nadšená, že jsem si ho mohla konečně přečíst a nelituji! Konečně tu byl trošku jiný náhled do světa upírů, a upřímně se mi to moc líbilo. Doufám jen, že další díly budou také tak úžasné.

AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Skvělá knížka!
Četla jsem ji strašně dávno, ale do dnes si pamatuji, o čem byla a takto by se mi do paměti měly uložit všechny knihy, pokud jsou opravdu dobré :)

Dandulka
09.07.2013 5 z 5

Skvěle napsané a moc se těším na pokračování! Láska mezi upírkou a lovcem upírů- takový námět tady ještě nebyl, a že jsem těch "upírek" přečetla už hezkou řádku!! :-)

Dith
17.06.2013 1 z 5

Kniha bez děje, ploché nevýrazné postavy. Na začátku jsem si řikala, že se to zlepší, ale nezlepší. Jednoduše to je nuda od začátku do konce.

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Pro mě je tato knížka úžasná upíry miluji, mám jen jednu výtku hlavní hrdinka by se mohla jmenovat jinak, jméno Bianka se mi nelíbí...

LOtwilightVE
25.02.2013 1 z 5

Po dlouhé době se mi stalo, že bych nepřečetla celou knížku a tahle si to zasloužila, protože něco tak nudného, téměř bez děje a s tak nesympatickou hlavní postavou, jsem ještě nikdy nečetla. Nechala jsem se unést obalem a popisem děje, ale to byla velká chyba. Divím se, že jsem vydržela číst aspoň do půlky, pak jsem to už vzdala. Myslela jsem, že to nějak vydržím a že by bylo dobré přečíst i další díly. Ale byla by to jenom ztráta času.

~.Lucy.~
10.02.2013 2 z 5

Prostě knížka která nezaujme ani neurazí .. Zase se budu opakovat, ale bylo to pro mě moc "sladké". Asi jsem divná :D Ale jinak fajn, 2*

upíři americká literatura romance

Claudia Gray (p)