Eva tropí hlouposti

Eva tropí hlouposti https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6453/bmid_eva-tropi-hlouposti-j7W-6453.jpg 5 206 47

Eva je mladá dívka, která se právě vrátila z penzionátu - a od prvního dne překvapuje okolí ukázkami svého nezkrotného temperamentu. Michal má svou mladší sestru opravdu rád, ale... její ztřeštěné kousky ho přivádějí k šílenství. Existují lidé, kteří mají sestru a mohou žít v sladkém klidu, neobávajíce se jejích nástrah. Pokud však takoví lidé jsou, Michal k nim rozhodně nepatří. Oba sourozenci bezmezně milují tetu Pa, dobrosrdečnou starou dámu, která nezkazí žádnou legraci. Proto se Eva rozhodne dát tetě Pa k narozeninám originální dárek: návod na pěstování Záhorské růže. Tuto výjimečnou květinu vyšlechtil továrník Záhorský, který se svou rodinou bydlí ve vedlejším sídle. Co všechno bude muset Eva překonat, aby mohla tetu Pa překvapit? A do jakých situací se při tom dostane její bratr? Oddechový román s komickou zápletkou, podle kterého byl natočen jeden z nejúspěšnějších filmů čtyřicátých let s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavní roli. Děj se rozvíjí na základě komických záměn osob. A tak jsou nepravá sekretářka, nepravý hrabě a nepravý tajemník vystaveni zmatkům, než mohou po vyjasnění dospět k happy endu dvě mladé zamilované dvojice.... celý text

Vesmich
06.06.2021 5 z 5

Jakmile člověk potřebuje povzbudit v těžké chvíli (a nejspíš nejen tehdy), těžko říct, jestli volit Evu od Vavřincové, anebo Poláčkův Hostinec u kamenného stolu. I filmová zpracování jsou v obou případech parádním koncertem. Bohatý jazyk, anglický humor a nikde žádné příkoří, které by se nedalo vyřešit, nikde žádné mráčky na obloze, které by značily nějakou hnusnou změnu. Čirá krása. Všichni jsou krásní a mladí a ztřeštění a svobodní a ti co ne, tak jsou zase přiměřeně odpudiví a srandovní. Evu čtu poprvé, dosud jsem si vystačila s filmovým zpracováním a také jsem Natašu Gollovou měla celou dobu před očima. Knihkupectví jsou zahlcena kdečím, ale Fan Vavřincovou ne. Škoda.

Le Chat
20.05.2021 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky filmu a dobře jsem udělala. Tuto velmi příjemnou oddechovku jsem si opravdu užila. Eva, Michal, teta Pa - všichni mi byli sympatičtí a u jejich příběhu jsem se dobře bavila.

Terka_v25
06.04.2021 5 z 5

Milé čtení - jednohubka na nedělní odpoledne. V několika jemných detailech se liší od filmového zpracování, ale opravdu jen nepatrně. Je to příjemně ztřeštěný příběh. Potěšil mne uličník Terry a "amatérský detektiv" sluha Jan. Vtipné bylo také sourozenecké hašteření mezi Evou a Michalem. A o roztomilé tetě Pa, která plete punčochy, jenž nikdo nechce nosit, ani nemluvě :)

petulik330
12.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla základní škole, kdy jsem ji dostala po té co se rušila tamnějším knihovna.
Eva mi byla velice sympaticka svým nezkrotným duchem. U této knihy jsem si uvědomila, že všechny generace jsou stejne. Pokaždé skouzime, kam až můžeme zajít.
Musím uznat, že i filmové spravování se velice povedl.

Allys
29.07.2020 5 z 5

Krásny oddychový príbeh prečítaný za jeden deň. Kniha je vtipná, zápletky sú super. Páči sa mi autorkin láskavý humor, je priam neuveriteľné v akom mladom veku dokázala napísať taký úžasný príbeh plný vtipných zámen a absurdných situácií. Film je taktiež super, ale keďže bez knihy by nebol možno vôbec, určite knihu hodnotím vyššie :-)

m_martina
22.05.2020 5 z 5

Tuto útlou knížečku jsem slupla za jedno odpoledne a dobře jsem se pobavila. I Nataša Gollová a Ondřich Nový ve filmu byli výborní.

85098211
17.05.2020 5 z 5

Na vylepšení nálady je tato kniha ideální! Čte se v podstatě sama a bonmoty pronesené Evou, jejím bratrem Michalem nebo tetou Pa už dnes patří ke klasice. Knihu jsem již kdysi dávno četla a nyní jsem si ji zopakovala. A film patří k mým nejoblíbenějším s Natašou Gollovou. O čem kniha je, psát nebudu, to by bylo nošení dříví do lesa ;-). Pokud se tedy chcete pobavit a zpříjemnit si den, je tato kniha tím pravým lékem :-) a já ji určitě doporučuji!

alekis
12.04.2020 5 z 5

Pokud člověk pomine, že postavy v knize říkají neustále "ha!", "haló!" a občas také "ghm...", je to moc roztomilé dílko. Vlastně celkem jednoduchý, nechci říct až slaboduchý příběh, popisující dva, tři dny života několika lidiček, má svoje neuvěřitelné kouzlo! Kouzlo. To je to pravé slovo. Šťastná ruka Fan Vavřincové dala vzniknout romanci, podle níž vznikla jedna z nejlepších českých veseloher...
Vím, k čemu tuto hříčku přirovnám. Je jako strašně dobrý bonbón... Jako višeň v čokoládě, ta nejlepší, co se rozplývá na jazyku, přičemž se dokonalá chuť likéru promísí s čokoládou a je to prostě rozkoš... Pak človíček dočte, spolkne poslední zbytečky té báječné sladkosti... a za pár minut je po prožitku. Vyprchá... Možná někdy... při příštím čtení, pokud na ně dojde, bude chutnat stejně :-).

encyklopedie
12.04.2020 5 z 5

.....dávno, dávno tomu již je, co jsem tuto knihu četl ... to je určitě v době, kdy jsme s Mamutíkem lovili v Předmostí mamuty.... avšak tenhle brak se uchoval hluboko v paměti /možná díky Nataše a Raulovi z filmu/....a protože já jsem milovník braků .....zase a opět 100% po dlouhé době...............
Tohle a pár dalších zfilmovaných knih /Těžký život dobrodruha, Zinková cesta - 13 revír a třeba tady ta Eva .....uchovávám pro další čtenářskou a filmovou generaci....

Sněžková
13.01.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem našla v knihoboudě a delší dobu jsem přemýšlela, zda se mi chce nebo nechce ji číst. Ale musím říci, že jsem se při ní královsky bavila. Film znám a mám ho ráda, tak proč nepřečíst i knihu? Nadhled tety Pa je okouzlující v podání psaném i hraném a musím říci, že Fredy (ve filmu Zdeněk) mě okouzlil tak, že bych nevěděla, zda mu dát políček nebo pusu. A nebo spíš korunu. Myslím, že to bude jedna z těch knížek, které se asi do knihobudky hned tak nevrátí.

Amneris
09.12.2019 4 z 5

Musím říct, že v tomto případě se mi film líbil mnohem více než kniha. Ale i přes to jde o úžasnou knihu, u které se člověk skvěle pobaví.

Medunkavera
26.05.2019 5 z 5

Tuhle knížku mi také dala maminka. Jako svůj největší skvost. Mám to vydání z roku 1944.
Uvědomuji si, že jsem tuhle knihu - jako malá holka - četla několikrát.
Vlastně pak . . už jsem žádnou knihu nečetla dvakrát..

Moc se mi líbil film. Nataša Gollová tam byla úchvatná. Nejvíc se mi líbilo, když ke své tetičce lezla oknem a ta neustále štrikovala a Eva - celá zasněná a zamilovaná - jí rozmotávala ty klubíčka..

katallinka
17.05.2019 5 z 5

Už od malička miluji film a nyní musím konstatovat, že knížka je možná ještě o kousek lepší, i když uznavam, že jsem si po celou dobu představovala Natašu Gollovou jako Evu.

Praevka
29.10.2018 5 z 5

Krásné, krátké, osvěžující.

RMarkéta
27.03.2018 5 z 5

Laskavému humoru, který nám tu předložila tato geniální spisovatelka se vždycky ráda
zasměju. Pohlazení po duši to skutečně je. Zápletka je vlastně velmi prostá, ale to, co se z ní vyvine, je mazec. Knížku mám tak ohmatanou, že je izolačkou slepená skrz a na skrz a drží jen díky ní. Film patří mezi moje srdcovky. Nataša Gollová byla se svou ztřeštěností naprosto roztomilá a kouzelná. Viděno i jako divadelní představení ve Fidlovačce. To taky stojí za to.

raty
21.03.2018 5 z 5

Pohlazení po duši.

kap66
18.02.2018 5 z 5

V dětství několikrát přečtená. Nejdřív jsem ji četla, když jsem byla ještě spíš kluk (berte s nadsázkou: dětství jsem strávila venku s kluky, hrála si na indiány a lezla po stromech - takže v Evě jsem se viděla a její kousky zcela nekriticky obdivovala). Ve čtení jsem pokračovala dál a dál, a když jsme si jednou s Evou obě oddychly, že ten zloděj je vlastně klaďas a že ho obě milujeme, došlo mi, že dětství je fuč, ale že to bude mít třeba taky nějaké klady. Od té doby uběhly desítky let a já tuhle knížku miluji stále.

iveta.vaisova
04.08.2017 5 z 5

Eva je moje srdcovka. Miluju film, miluju knížku.

Alciell
07.07.2017 5 z 5

Naprosto dokonalý autorčin styl, plný humoru, dokonalých přirovnání a konverzačních situací, které jsou zárukou nezapomenutelných požitků při čtení i sledování filmu. Musím říct, že film je jedním z mála případů, kdy se drží téměř dokonale původní předlohy.
Tento teninký sešitek bych doporučila každému a snad bych ho zařadila i jako povinnou literaturu do školních osnov.

Jeanie
11.07.2016 5 z 5

Velice vtipná knížka, která zaručeně pobaví. Doporučuju pro zlepšení špatné nálady :-)