Eva

Eva https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301231/bmid_eva-Jtm-301231.jpg 4 149 36

Strhující román předurčený k tomu, aby se stal jednou z nejdiskutovanějších knih desetiletí – stejně jako autorovy předchozí tituly, Chatrč a Křižovatky, které dosáhly vrcholu žebříčku The New York Times a oslovily desítky milionů čtenářů po celém světě. Když na břeh ostrova mezi tímto a oním světem vyplaví voda přepravní kontejner, Jan Sběratel v něm najde mladou ženu – polámanou, zmrzlou a sotva živou. S pomocí léčitelů a učenců dohlíží na její uzdravování a záhy zjistí, že ji její genetický kód spojuje s každou známou rasou. Nikdo ale netuší, jaké může mít její přežití význam. Nikdo, až na Evu, matku všech živých. Ta ji oslovuje „dcero“ a pozve ji, aby se stala svědkyní příběhu stvoření, jejího a vlastně i našeho…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Eve , 2015

Kexina
01.01.2019 5 z 5

Už jste se někdy setkali s knihou, které jste od začátku do samotného konce vůbec nerozuměli, ale přesto vás pohltila tak, že jste doslova hltali každou další větu, stránku a kapitolu?
Kdybych měla z této knihy napsat obsah, nejspíš bych neuspěla. Ale přesto jsem nevynechala jedinou volnou chvilku, abych se vrhla na její čtení.

martinkaLLL
02.12.2018 3 z 5

Příběh celkově zajímavý, ale v knize byly pasáže, u kterých jsem se opravdu dost nudila a prokousávala se jimi.

Ewiczka
28.10.2018 3 z 5

Nějak se mi kniha netrefila do vkusu, špatně se mi četla, několikrát jsem začínala a některé části četla opakovaně... K té se celkem jistě už nevrátím :)

petra1394
01.10.2018 2 z 5

No ty kráso, dělejte si prdel z plastelíny pane Youngu :D

EvikU.
12.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Docela hodně. Chatrč se mi četla hodně těžce a nechápala ji, ale tahle kniha se četla hezky.

Pidulka
30.07.2018 5 z 5

Na knihu jsem se těšila, doslova jsem si ji vybrečela k narozeninám, ale když jsem ji začala číst, byla jsem mírně zklamaná. Pravda je, že na začátku mě příběh příliš nechytil, asi v polovině knihy jsem si říkala, že už mi tu nic nedává smysl a že to snad ani nedočtu. Jsem MOC ráda, že jsem to nevzdala a knihu dočetla. Vše po přečtení začalo dávat smysl a já ocenila autorovu fantazii, spletité souvislosti. Jeho dlouhé úsilí se vyplatilo a já děkuji, že jsem si ji mohla přečíst. Pro mě, velmi osobní!

vendul_
17.07.2018 5 z 5

Ze začátku jsem musela bojovat s "přemáháním" se číst, ale jak jsem se "chytila" příběh mě už nepustil. S klidným svědomím můžu říct, že se kniha řadí mezi mé nejoblíbenější.

niknikita
13.05.2018 2 z 5

Nebyla jsem ve formě, nebo nenastala ta správná chvíle proplétat se slovy převyprávěného biblického příběhu? Vzdala jsem to po první třetině, a jen z pokory k dlouholetému úsilí autora hodnotím tak, jak hodnotím.

Alpasstyle
12.02.2018 4 z 5

Kniha mě už od začátku vtáhla svým dějem. Literaturu s náboženskou tématikou nevyhledávám,ale musím říct, že příběh má něco do sebe. Hodně zajímavé :-)

Anitram76
27.01.2018 5 z 5

Mě kniha hodně překvapila. Zpočátku jsem si říkala, že ji asi odložím, jelikož mi to přišlo příliš fantazijní. Pak mě to ale nějakým záhadným způsobem chytlo a naprosto mě uchvátila. Je pravda, že jsem se občas sama neorientovala v čase, ale stejně je pro mě tako kniha velkým zážitkem. Zažila jsem si díky ní i dotek božské lásky - když Lilith padla na zem a chtěla zemřít - natolik mě to vtáhlo, že jsem si to prožila uvnitř svého srdce. Není to kniha pro plytké konzumenty. Musí na ni být asi i ta správná nálada. Každopádně doporučuji.

Tyet
16.06.2017 1 z 5

William Paul Young psal prý tuhle knihu čtyřicet let! To mi na ní přijde asi nejzajímavější. Je to kombinace fantasy, sci-fi a psychedelické vyprávěnky notně pokapané sirupem. Výborné čtení do vlaku nebo letadla, aby vám lépe uběhl čas. Možná už jsem na to stará, ale někomu o jednu, dvě dekády mladšímu by se mohla velmi líbit.

Selendra
25.05.2017 4 z 5

Musím říct, ze me kniha trošku zklamala. Po Chatrci a Křižovatkách byl příběh jiný a bylo tam hodně otazníků a hodně zmatené to bylo. Ale jinak příjemné čtení.

essterkaa
14.02.2017 4 z 5

Tato kniha mě doslova vtáhla svým záhadným dějem již od začátku a nepustila až do konce. Poselství lásky je další z věcí, které mě velmi zaujalo, jelikož v dnešním světě je lásky opravdu potřeba. Knihu vřele doporučuji, je opravdu skvělá! :)

Eliška_P
17.01.2017 5 z 5

Tohle je knížka, která mi ani po dočtení nedává 100% smysl. Spousta zápletek, souvislostí, fantazie autora... Nic to ovšem nemění na tom, že je skvělá. Stejně jako po dočtení Chatrče si říkám - buďme otevření a nestagnujme v myšlenkách, které jsme si vsugerovali. Jak to všechno na tom světě je, se stejně dozvíme až po smrti... Už se na to rozuzlení těším :)

bara1172002
02.01.2017 4 z 5

Je pravda že tahle kniha není nejlepší, ale ukazuje jak jsme mi lidé poskvrněni životem v hříchu, jak nedokážeme cele důvěřovat, přesto že máme před sebou toho nejlepšího ochránce. Knihu doporučuji přečíst pomalu s klidem a s vědomím že nezaujme jako Chatrč, ale že předá největčí tajemství.

milunka21
09.11.2016 4 z 5

Toto je kniha k hlubšímu zamyšlení. Ze začátku nic nedává smysl, ale jak jsem se blížila ke konci, vše začalo zapadat. :-)