Emil, čili, O vychovávání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pedagogický román, klade důraz na čistotu citu, autor říká, že se dítěti nemá vykládat o víře, nýbrž dítě má samo víru nalézt.

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14943/emil-aneb-o-vychove-14943.jpg 3.616
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Fr. Bayer
Orig. název:

Émile ou De l’éducation (1762)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Emil, čili, O vychovávání

Přidat komentář
Lessana
07.04.2016

Je to skutočne na zváženie - ako chápať tento text o výchove dieťaťa od človeka, ktorý svoje vlastné deti dal do sirotinca? Najskôr ako pokus o vtip...

esussi
25.05.2014

Kdysi prostě k napsání bestselleru stačilo málo. Ale že je Emil i dnes něco jako Bible pedagogiky (Až po Komenského Velké didakrice, samozřejmě), mě prostě štve. Co takhle zkusit se posunout aspoň o pár století kupředu?
Rousseau (který dal všechny své děti do nalezince) se jednoho dne prostě rozhodl, že bude lidem kázat o tom, jak správně vychovávat, sepsal svoje neověřené myšlenky a veledílo bylo na světě. Netvrdím, že náhodou nenarazil na pár zajímavých myšlenek, z filozofického hlediska může být dílo celkem zajímavé. Jen se prosím vás nepokoušejte podle toho vychovávat své děti!

knihomilka
10.04.2013

Vynikajúce dielo! Oplatí sa k nemu niekedy vrátiť. Filozoficko-výchovná lahôdka!

zipporah
01.12.2012

Niektoré myšlienky, či návody, ktoré opisoval, boli správne, niektoré však nie. Tie dobré sa aj ľahko pamätajú... Úplný sklz bol na konci, keď nejaký kňaz na toľkých stranách rozprával, ani neviem, o čom to už bolo, bolo to zdĺhavé a nudné, nepochopiteľné mojim kuracím mozkem. Od autora som si najviac odniesla v rozpravách a príčinách... jednoducho to je Rousseau, v Emilovi som ho našla na pár stránkach iba... tak, ako v živote, ani v literatúre mu to otcovstvo nešlo, inak si to neviem vysvetliť.


Autor a jeho další knihy

Jean-Jacques Rousseau

Jean-Jacques Rousseau
francouzská, 1712 - 1778

všechny knihy autora

Kniha Emil, čili, O vychovávání je:

v Přečtených29x
v Doporučených1x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst30x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech4x