Ema a kouzelná kniha

Ema a kouzelná kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396222/bmid_ema-a-kouzelna-kniha-5kD-396222.jpg 4 120 44

Ema si nepamatuje, že by někdy žila jinde než s ostatními dětmi bez rodičů v Sirotčinci. Moc mezi ně nezapadá. Dokáže totiž slyšet a vidět věci, které jiné děti nevidí a neslyší – třeba malé víly… Moc se těší, až bude mít desáté narozeniny. Čeká ji totiž výlet do úchvatného Města, které je schované za vysokou zdí. Nakonec se její čekání ještě o rok prodlouží, ale stojí to za to. Ema si z Města odnáší spoustu dobrodružných zážitků a zkušeností. Hlavně však kouzelnou knihu, která změní život nejen jí, ale i všem ostatním v Sirotčinci.... celý text

Bezkyne9
24.12.2019 4 z 5

Nové vydání má velmi krásný kabátek a ilustrace jsou nevšední a poutavé. Samotný příběh je milý a hezký, poučný a laskavý, jen závěr mi (jako dospělé čtenářce) nesedl, je to jen můj úhel pohledu, ale poslední splněné přání mi nepřišlo vhodné... až na tento detail ale všemi deseti doporučím, krásná kniha :-)

anibeni
23.12.2019 4 z 5

Krásný a milý příběh... co víc dodat..

terijans
03.10.2019 2 z 5

Od autorky jsem četla lepší knihy, tato mě spíše zklamala. Četla jsem ji v rámci školního předmětu.

haaabi
19.09.2019 5 z 5

Kouzelný příběh, kouzelné ilustrace (novější vydání), kouzelný závěr. Prostě kouzelná dětská kniha, která mě i děti, z toho co jsme v poslední době četli, oslovila nejvíc.

jasmína
10.09.2019 5 z 5

Naposledy mě takhle dojala kniha od Zuzany Pospíšilové Vánoční hvězda a splněná přání.

Krásná kniha, kterou koupíme do naší Knihovny, byla nyní jen vypůjčená.

Nechybí v ní ani moc hezké ilustrace.

Knihomolka582
08.07.2019 5 z 5

Knížku jsem četla asi ve druhé třídě a to byla, tak strašně krásná knížka. Byla jsem z ní nadšená.

Sirius
28.06.2019 5 z 5

Tohle je obrovský. Je to hřejivý, milý a zároveň šíleně smutný a melancholický. A hodně magický. Šedivý a zároveň barevný Co všechno se stane, když se jedenáctiletá Ema dostane poprvé do města a navštíví antikvariát... a nejen o tom je tahle kniha. Ema a kouzelná kniha v sobě parádně snoubí nádhernej text Petry Braunové a krásný ilustrace Evy Chupíkový (který navíc díky velkýmu formátu parádně vyniknou). A čte se to samo. Za mě jedna z nejlepších knížek, jaký jsem za poslední měsíce četl. Jako dělaný k hrnku horkýho kakaa. Určeno všem dětem od miminka až po staroušky.

foxi_ii
12.06.2019 5 z 5

To byl tak krásný příběh. Starší vydání jsem bohužel neměla šanci vidět, ale tohle bylo tak krásně zpracované.
Těším se, až knihu budu číst dceři až bude starší, teď to bylo spíše čtení pro mě, ale zato pohlazení po mé dětské dušičce.
Navíc mě opravdu překvapilo, že jsem nečekala konec, což u takových knížek většinou poznáte aspoň z půlky!

Jituška82
01.06.2019 5 z 5

Knížku mě zaujala u jedné moji žačky v druhé třídě a tak jsem si ji půjčila... Krásný příběh,který není předvídatelný.... Knížka,která pohladí.

martin č.
22.03.2019 5 z 5

První "dlouhý souvislý příběh", který jsem četl dceři (v jejích necelých 5ti letech) na pokračování. Myslím, že se jí líbil (mně se tedy líbil moc) a určitě se jí líbily krásné ilustrace Evy Chlupíkové (mně se líbily taky moc).
Věřím, že knížku budeme číst i s druhou dcerou za pár let znovu, přece jen je tam spousta otázek a věcí k přemýšlení.

animovanej medv
27.01.2019 3 z 5

Kniha mě bavila až na poslední kapitolu, ta mi přišla už přehnaná.

Mosula
26.01.2019 4 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou, když jsem čekala, až na Jatkách78 otevřou divákům brány divadla. Přečetla jsem prvních pár stránek a věděla, že knížku musím mít doma. Naštěstí ji v knihkupectví ještě měli, ačkoli na webu psali, že je rozebraná. Kouzelná kniha s dojemným příběhem ideální na melancholické zimní odpoledne. Dojem z knížky umocní krásné ilustrace Evy Chupíkové.

darion
03.10.2018 5 z 5

Od Rošťáků Oliverů jsme se dostali i k této knížce Petry Braunové, která hodně překvapila. Už to není jen poutavý příběh, který má spád a dobře se čte, ale knížka která vede malé čtenářky k zamyšlení...

Analady
29.09.2017 2 z 5

Na tuto knihu jsem v rádiu slyšela velkou chválu, tak jsem ji koupila dceři. Není moc velká čtenářka, proto jsme ji četly společně. Je moc krásně ilustrovaná, bohužel děj mě ani dceru vůbec nezaujal.

KouleKulatá
23.06.2016 5 z 5

Půvabná poetická, melancholicky laděná knížka pro děti, jejíž samotný závěr překvapivou pointou a rychlým spádem událostí mění i styl vyprávění v překotnou záplavu pozitivních informací. Desetiletá Ema zjišťuje, že její dosavadní představy o světě, který zahrnoval prostor ode zdi ke zdi a společnost šestadvaceti osob, jsou nedostatečné, že z opravdového světa je její současná realita pouze nepatrným zlomkem. Zjišťuje, že život za branami sirotčince je rozmanitější než stereotypní každodenní bytí v pevně stanoveném řádu ústavu a v zajetí místních pravidel. Svět "venku" je pestřejší, rozmanitější, barevnější, ale i krutější. Knihu jsem dětem (4 a 8 let) předčítala nahlas před spaním a děti byly napnuté a neustále se dožadovaly další a další kapitoly, hltaly každé slovo, přestože velký prostor v textu samotném je věnován hloubavým úvahám a popisným sdělením. Vhodně zvolená intonace určitě tento kouzelný text vyzdvihne. Kniha je skutečně konstruována jako text k zamyšlení, nikoli jako dílo bohaté na dějové prvky. Otvírá celou škálu závažných témat, která mohou být zdrojem delších rozhovorů dítěte a rodiče. Autorka se dotkne protipólů jako jsou bohatství a chudoba, krása a ošklivost, sirotčinec a domov, otevře hlavní téma, kterým je ucelenost rodiny. Předává dětem zkušenost, že ne vždy se pojí jedna předpokládaná vlastnost s druhou. Že kdo je krásný, nemusí být zároveň hodný a naopak. Nám se knížka líbila a děti se po vrácení do knihovny dožadují její koupě.

Metapt
18.05.2016

Trochu zvláštní kniha, nevšední v dětské literatuře. Šestiletá dcera byla při čtení velmi napnutá, kniha v ní vyvolala řadu otázek, na čtení se těšila, konec ji ohromil. Za nás spokojenost.

Naias
18.06.2015 2 z 5

Netvrdím, že kniha nemá svoj pôvab, ale keď autorka povedala A, mala povedať aj B. No veľa javov z úvodu zostalo bez vysvetlenia. Mala som dojem, že z knihy chýba stred, koniec mi akosi neladil so začiatkom.

MarekG
13.05.2015 2 z 5

Nudné, nezáživné a zdlouhavé. Petra Braunová má rozhodně lepší knihy.

Knihomura
06.04.2015 2 z 5

Patra Braunová má rozhodně lepší knížky, než je tato.

Ika6
31.12.2014