Princezna Alžběta

Princezna Alžběta https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178893/bmid_princezna-alzbeta-178893.jpg 5 268 268

Elizabeth I série

Malá Alžběta, dcera Jindřicha VIII., nejmocnějšího z anglických panovníků, je princezna předurčená k životu na výsluní moci a slávy a lidé se jí klanějí jako králově dědičce. To vše se ale rázem změní, když je její matka Anna Boleynová – Jindřichova velká láska – popravena za údajnou nevěru. Král holčičku vydědí, dá ji prohlásit za nemanželskou a ona je napříště nucena spoléhat jen na vlastní důvtip, aby v temných vírech doby plné intrik a náboženských svárů mezi katolictvím a nově zrozeným protestantismem vůbec přežila. Zvlášť po otcově smrti musí jako sirotek obratně proplouvat dravými proudy bezohledných mocenských bojů u tudorovského dvora. Je svědkem protestantské regentské vlády svého bratra, mladičkého Eduarda VI., i nelítostné katolické obnovy své starší sestry Marie Krvavé, za jejíž vlády se jako ikona protestantské strany na krátký čas dokonce ocitá uvězněna v Toweru, a ač se důsledně distancuje ode všech spiknutí, hrozí jí smrt. Jsou chvíle, kdy bojuje o holý život, a přelstít ty, kdo usilují o její zničení nebo ji chtějí využít pro své vlastní cíle, jí pomůže jen nevšední inteligence a mimořádné vzdělání. Z hloubavé, předčasně vyspělé dívenky, jejíž osud je plný tragických zvratů, se nakonec stává nejslavnější a nejoblíbenější anglická královna. Ale to už je jiný příběh.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historické romány
Vydáno: , BB art

The Lady Elizabeth , 2008

Vojslava
19.04.2015 5 z 5

Jedna z nejčtivějších historických knih, které jsem v poslední době měla v ruce. Autorka je zároveň evidentně dobrá historička i spisovatelka, a to je vzácná kombinace. Četbu jsem si velmi užila a určitě sáhnu i po některé z jejích monografií.

Liiiii
17.01.2015 5 z 5

Krása! Kdo se zajímá o Alžbětu I. a její život a dobu, ve které žila, bude stejně tak spokojen s touto knížkou jako já. Úplně nejsem fanda historických románů, ale tohle se mi četlo opravdu nádherně! Kniha je velmi moderně psaná a absolutně nenudí ani chvilku. Mladá Alžběta mi byla den ode dne blíž a ke konci knihy byla skoro jak by byla má přítelkyně. Těšila jsem se na každou kapitolu. Všechna historická fakta, události i obrazy, o kterých se píše v knize, jsem nadšeně vyhledávala během čtení na internetu a v knihách a Alžbětin svět se stával mým :-) Budu si muset pořídit další knihu od Alison Weir.

irousek9
08.12.2014 5 z 5

Tato kniha mě ani v nejmenším v ničem nezklamala...jedním slovem jedna z nejlepších,co jsem kdy četla o životě Alžběty I. Vřele doporučuji stejně tak je úžasná i autorčina další kniha Nevinná zrádkyně.

Sussane
07.08.2014 5 z 5

Čítanie tejto knihy ma nesmierne bavilo a s radosťou môžem povedať, že nikde som nepocítila nudu. Naopak, vždy ma kniha upútala natoľko, že niekedy bolo ťažké prestať čítať a ísť konečne spať :D

Henriette
05.06.2014 5 z 5

Skvěle koncipovaný román vystavěný na skutečných historických faktech, ale i spekulacích, které autorka vysvětluje a přiznává v doslovu.

pedi
02.06.2014 5 z 5

Moc hezká knížka.Přečetla jsem jak se říká jedním dechem.V knihovnách jsem ji nesehnala a tak jsem si jí koupila a nelituji.Doporučuji všem koho zajímá historie

MiliG
23.04.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Parádně čtivá. Autorku jsem si hned zamilovala a koupila si další knihu a to "Nevinná Zrádkyně. Tudorovci jsou moje nejoblíbenější doba a tohle bylo opravdu zajímavé.

Wilik
19.01.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem, výborné.

Nefi
19.09.2013 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Autorka píše čtivě a poutavě. Sice mi tato kniha zabrala hodně času, ale nelituji toho. I její románová tvorba je pozoruhodná. Navíc vysvětlivky na konci knihy, co byla fakta a co fikce jsou skvělé.

knihomolka008
05.08.2013 4 z 5

Velmi poutavá kniha, Alison Weir je jedna z nejlepší spisovatelek historických románů :)

Markett
14.07.2013 5 z 5

Tady mě Alison Weirová opět nezklamala! Knížka se mi četla naprosto krásně a hrozně mě čtení bavilo :) Teď jsem se dozvěděla o Alžbětě pár věcí a to jenom díky této skvělé autorce. Díky ní jsem se o tuto osobnost začala zajímat. Je to opravdu skvělá knížka :)

mončičáček
25.04.2013 5 z 5

Alison Weir prostě umí, pro mě opět pět z pěti :-) Pěkná je poznámka autorky v závěru knihy, kde jako historička dává nahlédnout "pod pokličku" a prozrazuje, které momenty v příběhu jsou fikce a které naopak historicky doložené (těch je velká většina). Škoda, že není přeložených víc jejích knih do češtiny, moc ráda bych si přečetla pokračování Elisabeth The Queen, snad se brzo dočkáme...

Madaka77
04.03.2013

Kniha sa mi veľmi páčila. Dobre sa číta a úplne ma pohltila. Vďaka nej ma osobnost Alžbety I. začala veľmi zaujímať.

ElenaM
17.02.2013 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala. Umí historii podat v krásném poutavém příběhu formou vyprávění a čte se vážně skvěle! Mám její knihy opravdu ráda a určitě si koupím další.

Majulinek
29.10.2012 5 z 5

Dobře napsaná kniha, která se velmi báječně čte. Její knihy jsou velmi poutavé!

Radkab.
31.05.2012 5 z 5

Úžasná knížka, Alison Weir mě opět nezklamala!

219katka
19.01.2012 5 z 5

Začala jsem jí číst nedávno a už jsem skoro na konci. Moc poutavá knížka a pro mě, milovníka Alžbětinské Anglie je přímo nádherná!!!

veronique.ka
27.12.2011 4 z 5

Velmi pěkně napsané. Knihu jsem přečetla během pár dní.