Přitažlivost mezi námi

Přitažlivost mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506379/bmid_pritazlivost-mezi-nami-dcL-506379.jpeg 5 204 47

Elements série

< 4. díl

S Grahamem Russellem jsme nebyli stvořeni jeden pro druhého. Můj život řídily emoce, zatímco on byl apatický. Já jsem měla hlavu plnou snů, zatímco on žil v nočních můrách. Brečela jsem, zatímco jeho slzy dávno vyschly. Navzdory jeho ledovému srdci a skutečnosti, že jsem měla tendence utíkat, jsme spolu někdy trávili čas. Čas, kdy se naše oči spojily a my jsme spatřili tajemství toho druhého. Čas, kdy jeho rty ochutnaly můj strach a já vdechovala jeho bolest. Čas, kdy jsme si oba představovali, jaké by to bylo milovat se navzájem. V těch vteřinách jsme se oba vznášeli, ale když nás jednoho dne srazila tvrdá realita, gravitace nás donutila klesnout. Graham Russell nebyl muž, který by uměl nekomplikovaně milovat, a ani já jsem nebyla ženou, která by to uměla. A přesto, kdybych dostala šanci znovu padnout, udělala bych to zase s ním. Navždy. I kdyby nám bylo souzeno narazit na tvrdou zem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

The Gravity of Us , 2017

Knihožroutka23
23.04.2023 5 z 5

Skvělá kniha!!! Přečetla jsem na jeden zátah. Moc moc doporučuji! :)

Kudík
05.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Jsem ráda, že jsem poznala novou autorku a mám celou jednu její sérii za sebou. Někdy to čtení bylo náročnější, ale tento díl mi v rámci série Elements přišel nejméně dramatický s minimem "zásadních" zvratů.
Máme zde tři sestry v podání od nejstarší, a to Lyric, přes Mari až po nejmladší Lucille zvanou Lucy, které od své zesnulé matky dostaly jako dárky hrací skříňku s baletkou, houpací křeslo a přívěšek s drahokamem ve tvaru srdce. Každá dle matčina uvážení i s odůvodněním. V průběhu děje měl největší váhu pouze ten přívěšek, protože sestry byly celkem rozlišné. Dále je zde spisovatel Graham Russell s nijak šťastnými vzpomínkami na právě zesnulého "otce" Kenta Russella, ale naštěstí je zde i rodina jeho vysokoškolského profesora Olivera, kde se mi trošku pletla jeho žena Mary s prostřední sestrou Mari. A kdo pozorně četl jako já, tak postřehl (ještě před narozením Talon) to, když Dr. říkal jiný počet týdnů než Graham, takže jsem v samém závěru nebyla překvapená, jen zklamaná... Naštěstí to přišlo bezmála v samém závěru, který byl trošku zbrklý, ale opět nechyběl epilog po letech. Maktub.

Leniii
01.04.2023 5 z 5

Opravdová láska chce čas. Opravdová láska dá práci. Opravdová láska vyžaduje komunikaci. Opravdová láska roste jenom tehdy, když ji živíte, zaléváte, poskytujete jí světlo..

petraLI
01.04.2023 4 z 5

Začátek knihy byl šíleny, opravdu to mělo pomalý rozjezd. Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Lucy byla cáklá a Graham psycho. Naštěstí jsem u knihy vydržela a přesně v polovině to začalo být zajímavé. I když se zrovna nějak zajímavá zápletka nekonala, děj byl nakonec poutavě napsaný a dojemný. Šťastný konec se vším všudy. Příjemná kniha

Kniholenka9
28.03.2023 5 z 5

Nádherně napsaná kniha u které jsem si několikrát musela utírat slzy, abych mohla číst dál. Jednoznačně nejlepší díl ze série Elements. Lucille a Grahama jsem si oblíbila.

Tesset
15.03.2023 4 z 5

Tahle se mi ze série líbila asi nejvíc, i přesto že jsem Lucy moc nemusela. Není to klasická romantická kniha, na jakou jsme zvyklí, není to taková ta "rychlovka", kdy se do sebe postavy hned vášnivě zamilují, ale spíš jejich životní příběh. Za mě moc fajn, ale asi nic, co bych četla znovu.

Šánka
23.02.2023 5 z 5

Tato autorka tedy dovede zabrnkat na čtenářovy emoce. Ten závěr byl citový masakr, připravte si ke čtení balíček kapesníčků, krásné to bylo! Mám jen malinkou výtku, závěr byl trošičku zrychlený, ale epilog to napravil.
Příběh Grahama a Lucy je dojemný, city drásající, romantický i lehounce vtipný, moc se mi líbil. Já se trošku vyhýbám knihám s podobnou obálkou, ale věřte, že i tentokrát k příběhu dokonale padne.
Kdo by chtěl s touto sérií začít, výhodou u ní je, že každý díl je uzavřený a příběh má novou dvojici, takže se dá začít kterýmkoliv dílem podle nálady, všechny jsou nádherné.

LenRan
23.02.2023 4 z 5

Celou dobu co jsem četla, jsem si říkala, že je to nejlepší díl této série. Bohužel, závěr mi prostě přišel moc zbrklý, zápletka, která byla zajímavá nevyužila svůj potenciál a přešlo to do klasických klišé. Zakončení malinko zklamalo, celkově je ale kniha super a určitě stojí za přečtení.

Aja39
23.02.2023 5 z 5

Hledala jsem knihu která mě zaujme a narazila jsem na tuhle a po přečtení.... ach jo to byla pecka . Já si pobrečela a dostali mě tam asi nejvíc ty vztahy sester to bylo no prostě au . Ale po dočtení co jiného než doporučit tuhle krásnou knihu .

kristy.books
01.02.2023 5 z 5

Štvrtý diel série Elements a autorka nám dopriala ďalší skvelý príbeh. Do knihy Přitažlivost mezi námi som sa púšťala s veľkými očakávaniami, ktoré sa mi aj splnili. Bola to emotívna bomba, ktorá sa opäť poriadne zahrala s mojimi emóciami a zároveň ma zahriala pri srdci. Celú sériu vám rozhodne odporúčam.

Graham a Lucy sú absolútne protiklady. Ona je také slniečko, z ktorého vyžaruje pozitívna energia a snaží sa vo všetkom nájsť niečo dobré, on je chladný, uzavretý samotár, ktorý si takmer nikoho nepúšťa k telu. A práve táto kombinácia sa skvelo dopĺňala.

Lucy mala srdce na dlani, pre svojich blízkych by urobila prvé i posledné, preto mi bolo ľúto, ako sa k nej správala jej sestra (ale i iní ľudia). Je pravda, že bola svojská a nie každému musela sadnúť, ale ja som si ju práve kvôli tomuto obľúbila.

Kapitoly z Grahamovho detstva mi zlomili srdce. Ako sa rodič môže takto správať k vlastnému dieťaťu? Toto nikdy nepochopím. Napriek tomu sa z Grahama stal skvelý otec, ktorý by svojej dcérke zniesol i modré z neba, mali medzi sebou krásny vzťah. Talon bola zlatíčko, vďaka nej sme mali v príbehu veľa rozkošných momentov.

Romantická linka bola skvelá. Veľmi som si užívala, ako sa Lucy postupne (a nenápadne) dostávala Grahamovi pod kožu. Zakaždým, keď sa ukázala jeho pravá tvár ukrytá pod chladnou maskou, ma zahrialo pri srdci a na tvári sa mi objavil úsmev. Ich vzťah sa vyvíjal postupne, od nepriateľstva cez kamarátstvo až po lásku.

Knihu som v podstate prečítala na jedno posedenie, keď som sa do príbehu začítala, už som ju nedokázala pustiť z rúk. Jedinú výhradu by som mala k záverečnej "dráme", ktorá mi prišla celkom zrýchlená, čakala som, že autorka sa tomuto problému povenuje trochu viac. Inak som však bola maximálne spokojná. Dúfam, že sa dočkáme aj autorkiných ďalších kníh.

Hatshepsut
29.01.2023 5 z 5

Nádherný příběh, který vám opět emočně rozcupuje duši na kousky, jako ostatně všechny knihy od této autorky.:-) Nemůžete jinak než každé její dílo doporučit. Jakmile začnete číst, není možně přestat, dokud nejste na konci. A pozor, kapesníky budou opravdu nutné. A už vůbec není potřeba k těmto skvostům nic doplňovat a nějak je vyzdvihovat, jelikož kdo už od Brittainy něco četl, prostě ví!
Věnování samotné autorky:
"Na lásku i na všechnu tu bolest, která ji tíží. Na lásku a na tlukot srdce, který ji povzbuzuje."

MAU256
22.01.2023 5 z 5

"A Lucy?" zavolala na mě Mari a přiměla mě podívat se jejím směrem. "Mýlila jsem se v něm. To, jak tě miluje, je inspirující. To, jak miluješ ty jeho, je dechberoucí. Pokud budu mít někdy to štěstí, že budu cítit byť jen čtvrtinu toho co vy dva, tak zemřu šťastná."

Další dílo této autorky. Je to emočně náročné a přitom tak krásně čtivé. Kniha obsahuje veškeré emoce - lásku, nenávist, bolest, temnotu, strach, štěstí, smutek, radost a v neposlední řadě i smrt.... Kniha se nedá odložit, musíte číst, dokud se nedostanete na poslední stránku, abyste zjistili, jak dokáže láska změnit srdce a s nimi spojené životy.

Všechny knihy této autorky mohu jen doporučit, jsou emočně vyčerpávající a přeci tak nádherné.

Andrejka91
06.01.2023 5 z 5

Miluju tuhle sérii, tohle je další skvost do mé sbírky knih a ráda budu číst knihy od této autorky stále dokola, protože tohle její dílko zase nemělo chybu.
Málokterá kniha ve mě vyvolá slzy, tady se to povedlo. Byl to emotivní příběh, co mě chytil za srdce. Musela jsem číst a číst, abych se dozvěděla jak to skončí. A teď to skončilo a já nevím, po jaké další knize sáhnout, protože knihy od Brittainy jen tak něco nepřekoná. Je to paní spisovatelka s velkým S a doporučuji přečíst.

Holubicka1
06.01.2023 5 z 5

(SPOILER) "Hej, Grahame Crackere! Jaká je tvoje největší naděje?"

Perfektní! Nezapomenutelný, krásný, jedinečný, emotivní, intenzivní a srdcervoucí příběh.

Od první stránky jsem byla ztracená v příběhu, který mi dal všechno.

Jakmile jsem začala číst, nemohla jsem přestat a vůbec nevím, kde mám začít a co říct. Protože nic nemůže vystihnout, jak je tato knížka a celá série dokonalá.

Díky Přitažlivosti mezi námi prožijete všechny emoce. Budete plakat, budete se smát, budete křičet a až si přečtete poslední slovo, tak budete mít sice slzy v očích, ale zároveň se budete i usmívat.

Příběh Lucy a Grahama začíná nečekaným setkáním v zadní uličce, kdy se za oběma zabouchnou dveře. I když se každý z nich ocitl uvězněn z jiného důvodu, nachází mezi sebou nečekané porozumění. Protože někdy je daleko snazší se svěřit cizinci, než někomu blízkému. Ale dveře se jednou musí otevřít a jakmile se tak stane, všechno co oba znali, se pomalu začíná rozpadat. Následující události je donutí spojit síly, aby co možná nejlépe zvládli danou situaci.

Příběh o dvou zcela odlišných lidech, kteří mezi sebou nalézají nečekanou oporu, přátelství a nakonec i lásku.

Lucy s Grahamem nemůžou být více odlišní. On je uzavřený, nevrlý a chladný spisovatel, který své srdce zatvrdil, aby už více netrpěl.

Ona je nesobecká, vášnivá, krásná uvnitř i navenek. Nosí své srdce na dlani a snaží se žít život naplno. Oba jsem si je zamilovala a všechno, čím si prošli, jsem s nimi prožívala.

Mohla bych vám toho o této sérii říct tolik věcí, ale zároveň vám nechci říct nic, abych vám něco neprozdradila a nepřipravila vás tak o dokonalý zážitek. Takže vám řeknu jen tohle: Přečtěte si každý díl této DOKONALÉ série! Nebudete litovat. Je to totiž výjimečná, dokonalá a perfektní série, která vás zasáhne. Vyvolá ve vás všechny emoce a vy si ji budete už navždy pamatovat a budete se k ní pořád vracet.

happy19
02.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Bože...ta obálka je přesná!
Zhltla jsem tento úžasný příběh za pár hodin...
Zapůsobil na mě tak hodně,že bez zaváhání udávám status nejlepšího dílu série!
Zanechá stopu...

„Vzduch nade mnou,
země pode mnou,
oheň ve mně,
voda která mě obklopuje..."

keiko33
01.01.2023 5 z 5

Keď si už myslíte, že väčší citový výlev autorka nemôže napísať, tak sa mýlite. Ona príde ešte s väčšou bombou. A nezabudnite na vreckovky, lebo vás znovu rozplače. Graham bol zlomená duša, ktorú každý opustil. Myslel si, že lásku si nezaslúži, no láska príde vtedy, keď to najmenej čakáte. Lucy mu vbehla do života, ako neriadená strela. Obrátila mu život hore nohami. A Lucy? Konečne našla svoju spriaznenú dušu a lásku, ktorú si zaslúžila.

Raislin
20.12.2022 5 z 5

Ach, to byl zase příběh plný emocí! Nádhera. Tyto příběhy mám ráda a na takové se vždy těším. Hlavní hrdinové byli úžasní. Hlavně Lucy byla světice! Takže ano jednoznačně stojí za přečtení!

Myška43
12.12.2022 5 z 5

,,Když jsem s tebou, děje se se mnou něco zvláštního, něco, co už jsem dlouho nezažil.“
„Co se s tebou děje?“Vzal mou ruku do své, pak si ji položil na hruď a sotva slyšitelně zašeptal: „Znovu mi začíná bít srdce.“

Další naprosto famózní kniha. V každé, co jsem od autorky přečetla, jsem viděla kousek sebe, střípky z mého života, ať už zlé, tak i dobré. Dokáže mě vtáhnout do příběhu, jako bych byla jeho součástí. Tolik emocí, co ve mně vyvolala. Překvapila i zápletkou, kterou jsem sice čekala, ale to, jak se bude vyvíjet, bylo velké překvapení. Dokonce jsem se bála, že se nedočkám šťastného konce.

„Jaká je vaše největší životní naděje?“

Ketfl
06.12.2022 5 z 5

Pořád nechápu, jak to tahle autorka dělá. Při čtení je to totiž jak na houpačce. Některé scény jsou tak smutné, že fakt musíte s hlavními hrdiny plakat. Jindy se k sobě chovají tak zle, že je mi z toho až zle od žaludku. Ale když se milují, tak se musíte s nimi usmívat a přát jim jen to nejlepší.
Tento příběh byl naprosto úžasný. Byl to příběh o dívce, která cítila úplně všechno a o muži, který necítil vůbec nic. Jenže láska je mocná čarodějka a i to nejzmrzlejší srdce může roztát. Za mě nejlepší díl z této série. Tleskám, protože tohle se opravdu povedlo. Nádhera.

havrmoni
03.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo za mě nejlepší ze série.

2021  88%Eleanor a Grey
2022  87%Vzduch, který dýchá
2022  84%Oheň mezi námi
2022  90%Tiché vody
2022  92%Přitažlivost mezi námi

Kniha Přitažlivost mezi námi je v