Bratrstvo stříbrných mečů ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1187. Saladín právě zcela rozvrátil největší armádu, kterou kdy dali křižáci dohromady. Mezi ním a Svatým hrobem stojí jen prastaré hradby jeruzalémské, na kterých stojí starci, mrzáci, nebo mladíci, teprve včera pasovaní Balianem, baronem z Ibelinu, na rytíře… Severněji, v hrabství Edessa, vládne dosud zdánlivý klid. Až jednoho rána medikus Falko, dříve rytíř ve vojsku samotného císaře Barbarossy, dnes obyčejný student vysokého učení a pilný žák a pomocník ctihodného doktora Alfieriho, léčitele tajných nemocí pomocí záhadných elixírů (Falko se mimo jiné zabývá velmi radostně léčením neplodnosti vdaných žen), nalezne u zdi gheta brutálně zavražděnou prostitutku. Zjistí, že to není první takový zločin. Kdo stojí za sérií tajemných vražd? Židé, Saracéni, rytířské řády? Dobrodružný napínavý fantasy příběh odehrávající se na částečně realistickém pozadí světa Outremeru, Zámoří, v dobách křížových výprav....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/232448/bratrstvo-stribrnych-mecu-Vod-232448.jpg 31
Série

Edessa 1.

Žánr
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno (ekniha), Jonathan Livingston
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Bratrstvo stříbrných mečů

trudoš
19.06.2015

Achillovou patou Bratrstva stříbrných mečů je neochota Jana Štainbrucha zůstat věrný jednomu žánru. Přeskakuje hned mezi třemi, aniž by alespoň u jednoho odvedl plnohodnotnou práci. Otevře příběh jako detektivku, zvolna přejde do historického románu, a ten pak nenápadně okořeňuje fantastikou. V dobrém se tak sice snaží zaujmout tři zcela nesourodé čtenářské obce, ale v důsledku se nezavděčí ani jedné.
Trochu nečekaně mi styl vyprávění v mnohém připomněl Petra ze Sioraku Roberta Merleho, za což si určitě vysloužím od fanjšmekrů několik kopanců do sanice. Jistě, je to o dost obhroublejší a zdaleka ne tak historicky věrné, ale jinak je podoba zjevná. Dost tomu napomáhá i povedená archaická stavba vět, přerušovaná jen ve chvíli, kdy přijde ke slovu nezáživný popis vojsk.
Naneštěstí autor nějak opomněl nosnou zápletku. Román sice nějak začne, ale rychle sklouzne do balastu dobrodružných příhod hlavního hrdiny, bez toho, že by mířil někam konkrétně. Což bohužel ještě podtrhne náhlý závěr.