Dvojí život

Dvojí život https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296358/mid_dvoji-zivot-0rf-296358.jpg 5 333 124

Když Tara a Emerson najdou dopis jejich blízké přítelkyně Noelle, která se dobrovolně rozhodla opustit tento svět, uvědomí si, že celé roky vedla druhý život, o kterém ony ani Noellini nejbližší neměli ani tušení. Proč se rozhodla odejít? Vždyť dávala lidem život – pracovala léta jako porodní asistentka a zdála se všem okolo spokojená a šťastná. Co ji vedlo k tomu, aby dlouhá léta tajila, že byla náhradní matkou jiným párům? A mohla tahle podoba jejího pokání napravit pocity viny? Kniha rozplétá soukromá dramata čtyř žen a jejich rodinných tajemství, která měla zůstat navždy skryta.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Midwife´s Confession , 2011

bezzink
29.10.2020 4 z 5

Tento pribeh se mi spatne cetl. Ne proto, ze by nebyl ctivy, to byl a velmi! Ale to tajemstvi, ktere odhali, je pro me, jako pro matku, docela sleha a samozrejme se hned vcituji do kuze hlavnich hrdinek a neni mi z toho nejlip. Kazdopadne jednu hvezdu sve milovane autorce ubiram za mensi uveritelnost.

Jiparis
30.08.2020 4 z 5

Dost neuvěřitelný příběh se záměnou, která způsobí hodně bolesti, nejistoty , hledání a odhalování toho, jak se vlastně všichni navzájem znají. Zajímavý námět, na mé gusto dost překombinovaný.

Restang
11.07.2020 3 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že ve čtení nebudu pokračovat. Ten příběh má hodně zápletek a je spíše pozvolnější. Nicméně, jak tady někdo psal v recenzi, sama bych mohla vyprávět o tom, že se dá v krátkém časovém horizontu zažít tragické úmrtí, několikrát vážnou nemoc i rozvod a několikrát ztrátu zaměstnání a to píšu jen střípky. I to je něčí faktický život. V příběhu ovšem toho překombinovaného bylo opravdu moc, ale stejně vás něco nutí číst dál. A na konci to vcelku s přimhouřením oka do sebe zapadne. Takže za to překombinování bych ubrala půl hvězdy, ale za tu čtivost přidala. Sumárum za 2,5 * Dám si oddech a za nějakou dobu od autorky zkusím další knihu Utajená sestra a uvidím.

hzd
09.06.2020 5 z 5

Knížku jsem četla celkem dlouho. Ale asi tak od poloviny už děj pěkně ubíhal. Byla jsem zvědavá jak to dopadne. Určitě zkusím další knížky od této autorky.

4xbabča
25.05.2020 5 z 5

Od autorky je to druhá kniha, kterou jsem četla a opět mě nezklamala. Příběh samotný o přátelství tří žen a o záhadném dopisu, který jedna z nich po sobě zanechala udržuje celý děj knihy v napětí až do samého závěru.

jeny-v
04.04.2020 4 z 5

Emotivní román, v kterém jsou nejsilnějšími sourozenecké, mateřské a přátelské vazby. Příběh tří kamarádek - Tary, Emerson a Noelle od svého seznámení v kampusu, až po odhalení utajeného tajemství jedné z nich, které však zasáhne do života nejen jejich partnerů Sama, Teda a Iana, ale i jejich dcer Grace a Jenny. Nejdojemněji byl vyobrazen život Anny, Haley a Bryana. Snad jedinou připomínku bych měla k vsunutí náhradního mateřství Noelle, které mi připadalo nereálné k její indispozici - zranění a léky.

gladya
15.02.2020 3 z 5

Červená knihovna, k tomu asi nepravděpodobné náhody, překombinovanost a vykonstruované propletence patří. Nečetlo se to špatně.

lazenskaveverka
01.02.2020 3 z 5

S kým se autorka vsadila, že do knihy vloží maximum silných emocí i za cenu nejnepravděpodobnějšího příběhu, který bude tak zamotaný a přitažený za vlasy, že jsem se ke konci tomu při čtení smála? Kolik porodů, smrtí, vážných nemocí a \"nečekaných\" odhalení se vejde do jedné knihy?

angelak
29.01.2020 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu další ....Krásný příběh - záhada až do poslední stránky.

Jirinamac
27.01.2020 4 z 5

Knížka se čte dobře, ale příběh je dost nepravděpodobný a překombinovaný (Nevlastní sestra, tajná láska, autonehoda, vážná nemoc, výměna dětí...)

Mondaika
16.01.2020 5 z 5

Krásná kniha. Příběh vas pohltí.
Prvni kniha, kdy jsem se setkala nahodne z touto autorkou a hodlám nepřestat s ctenim jejich knih.

xena2711
05.01.2020 5 z 5

Mám knihy autorky moc ráda a tuto mohu jen opět doporučit. Krásný příběh, který má až neuvěřitelný konec. určitě doporučuji..

Artep5244
26.12.2019 4 z 5

Mám ráda příběhy, na jejichž koncích jsou zvraty a šokující odhalení (a že jsem se jich v tomto případě opravdu dočkala). Knihu to okoření, svým způsobem dodá šťávu a čtenář ji jen tak neodloží. Dávám čtyři hvězdičky, a to z toho důvodu, že první kapitoly byly pro mne trošku pomotané a ze začátku jsem se těžko orientovala v postavách.

Arwen777
26.09.2019 3 z 5

Jsem z knihy trochu rozpačitá. Je to dobře napsaný, poutavý příběh, ve kterém po smrti své nejlepší kamarádky rozkrývají její přítelkyně její minulost, o které neměly ponětí. A hlavně stará tajemství, která ovlivnila i jejich vlastní životy.
Já jsem ale bohužel celou dobu měla pocit, že příběh je málo uvěřitelný a napsaný tak, aby zabrnkal na tu správnou "ženskou a mateřskou" strunu. Nedokázala jsem se do něj opravdu vžít, pro mě to byl nereálný naplánovaný "doják", který se dobře četl, ale nijak zvlášť na mě nezapůsobil.
Knihy této autorky mají velmi dobrá hodnocení a určitě zkusím nějakou další, je možné, že mi jen nesedlo téma.

bekule
09.09.2019 5 z 5

4,5
Už mě zbývají jen tři knihy od Chamberlainové které jsem nečetla. Snad jen ve dvou je ústředním bodem vztah matky a syna, všechny ostatní se motají kolem dost často komplikovaných vztahů matek a dcer. Tady je možná ještě důležitějším bodem přátelství tří žen a později i dvou jejich dcer, proto si knihu zpětně přiřazuji k výzvě roku 2016.Možná místy trochu překombinované ale určitě jedna z těch nejlepších od DCH, i když moje TOP jsou Soukromé životy, Krutá volba a trilogie Kiss River,obzvlášť třetí díl Matčin stín.

hlavajda93
02.09.2019 5 z 5

moje první kniha od této autorky a byla jsem vážně mile překvapená...nádherná kniha, která mě vtrhla do děje, opravdu napínavý příběh až do konce

polly43
08.08.2019 4 z 5

Vždy si ráda přečtu knihu od Diane Chamberlain.

pavčape
07.07.2019 4 z 5

Líbila se mi. Líbil se mi styl psaní a to, že se v ději prolínala minulost se současností a příběh byl vyprávěn z několika úhlů pohledu bylo skvěle dotaženo a vůbec nerušilo. Osudy všech protagonistek mě zajímaly a udržovaly mě v napětí až do konce knihy.

evask
22.06.2019 3 z 5

S hodnocením jsem na vážkách. Styl, jakým je knížka napsaná, mně vůbec nevyhovoval, tak do dvousté stránky jsem přeskakovala a chtěla odložit, jen ty pochvalné komentáře mně v tom zabránily. Pak mně to přece jen začalo bavit. Přemýšlet o reálnosti příběhu radši ani nebudem.

esfinge
30.05.2019 4 z 5

Opravdu čtivý příběh který je vyprávěn z několika úhlů pohledu. Soucitite s každým vypravěčem a já osobně bych nechtěla být v kůži ani jednoho. Ta tragédie zasáhla osudy všech.
Hvězdičku jednu strhavam za pro mě předvídatelný konec...i proč je krásný ten kousek zahrady mě napadl hned.