Dva roky prázdnin

Dva roky prázdnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420970/bmid_dva-roky-prazdnin-U6h-420970.png 4 1487 1487

Patnáct chlapců ve věku osmi až čtrnácti let, ztroskotá na opuštěném ostrově v Pacifiku. Ačkoliv nemohou tušit, že stráví na ostrově dva roky, postupně přizpůsobí svůj život nutnosti Robinsonů. Navzdory nelehké situaci panuje mezi staršími hochy, zvláště mezi Briantem a Doniphanem, neustálá rivalita. Když se Doniphan za vzrůstajících rozporů rozhodne odejít na druhou stranu ostrova, netuší, že může ohrozit nejen sebe, ale i své kamarády…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Jindřich Bačkovský

Deux ans de vacances, 1888

lukas9608
06.01.2019 4 z 5

Četl jsem jako malý kluk, ale doteď si pamatuji, jak mě tato kniha spolu s dalšími Verneovkami uchválila.

Silwia20
21.12.2018 4 z 5

Prva kniha od Verneho. Som z nej nadsena. Pre mna napinavy, dynamicky pribeh, kde sa stale nieco dialo. Aj ked chvilami mozno trosku velmi prikresleny, kedze chlapci mali vsetko ako na tacke okolo seba ????

barca7361
19.11.2018 5 z 5

Výborná kniha, která je určena nejspíš mladším čtenářům, ale já jsem ji ocenila i jako dospělý čtenář.

marhoul
22.10.2018 5 z 5

Dobrodružství. Verne byl hlava!

Ran
14.08.2018 3 z 5

Příběh se hezky odvíjel, takže se mi knížka četla celkem dobře.

helena8550
10.08.2018 4 z 5

Takový trochu Foglar. Přesto milá kniha, hezky vykreslené různorodé povahy kluků ovlivňující jejich život na ostrově bez zbytečného kýče nebo patosu. Jediný důvod, proč dávám 4 hvězdy a ne 5 je ten, že jsem předtím přečetla Tajuplný ostrov a ten je holt o stupeň výš.

SSTknihy
19.06.2018 4 z 5

Klasika, při které zapomenete na okolní svět a jediné, co si přejete je, aby při příští projížďce ztroskotala také vaše loď a i vy jste si mohli užít ty neuvěřitelně dobrodružné a báječné dva roky prázdnin.

plqa
18.05.2018 5 z 5

Taky bych chtěl mít dva roky prázdnin, ale takhle bych je trávit nechtěl. Jinak je to skvělá kniha

Vesela_Veverka
05.05.2018 3 z 5

Moje první kniha od Vernea. A musím říct, že to byla dobrá volba. Poučná a zároveň čtivá kniha s napínavou zápletku na konci.

raďax9
17.03.2018 4 z 5

Knihu jsem si chtěl přečíst, protože jako malý jsem viděl šestidílný seriál na motivy této knihy. Román se čte velice dobře, psaní pana Verna je okouzlující a velice se mi líbí. Kniha mi přijde víc zajímavější než Robinson Crusoe.

topi80
23.02.2018 5 z 5

Parádní dobrodružná kniha, skvěle přiblížené charaktery všech chlapců a poutavý příběh. A samozřejmě lodě a moře, tedy téma, které ocením téměř vždy, což je paradox, protože v tu chvilku, kdy jsem byl na projížďce na lodi po mořských vlnách na dovolené, mi moc dobře nebylo.

Palorizek85
05.02.2018 4 z 5

Jako mladší jsem tuto knihu miloval, ale po několika čteních a s odstupem času to už na 5* není. Přesto klasika a myslím, že by neměla chybět žádné "dobrodružné" duši.

mahdal
16.12.2017 3 z 5

Je to asi sedmá kniha od Verna, kterou jsem četl. Byla vskutku napínavá, avšak určité pasáže byly zbytečně zdlouhavé. Ale musíme brát v potaz, že se jedná o knihu napsanou v 19. století, která si své místo našla i v této době. Jelikož doháním resty ze svého dětství, tak nemůžu porovnat zážitek. V porovnání s ostatními knihami, které jsem četl od tohoto spisovatel, bych knížku zařadil jako průměr. Avšak musím dodat, že dobrodružnému žánru výrazně přispěla.

žanda545
01.12.2017 5 z 5

Je to pěkná kniha ale ten konec (to nejnapínavější) jsem přečetla strašně rychle takže jsem z toho nic moc neměla.Ty děti měli šílené štěstí a hlavně mě překvapilo že se po těch dětech rozšířilo pátrání po celém světě.Je to opravdu pěkná kniha četla jsem ale lepší.

jani.ruzicko
25.11.2017 5 z 5

Verneovky jsou pro mě prostě nesmrtelné. I když dětství je už dávno v trapu, vždy se k těmto knihám ráda vrátím a nikdy se nezmění to, že právě Verneovy knihy jsou ty, které mě přivedly ke čtení vůbec. =)

Malachi
31.10.2017 5 z 5

Nezapomenutelná kniha s věčným příběhem... Vzpomínky na dětství jsou i vzpomínkami na Dva roky prázdnin. JM

brodequin
11.10.2017 5 z 5

Nejlepší dětské dobrodružství! Verna miluju. Líbí se mi styl jeho psaní, chrabrost a odvaha postav a neuvěřitelně moc se mi líbí ilustrace, které jeho knihy doprovází a dodávají jeho knihám tu nejúžasnější jiskru. :-) Knihu jsem možná četl dvakrát, ale audioknihu jsem poslouchal snad úplně každý den po několik let.

martinstefko
02.10.2017 4 z 5

Je to román v některých ohledech velmi naivní, v podstatě bez psychologie postav, ale se skvěle zvládnutými reáliemi a pořád uvěřitelným, dobrodružným a napínavým příběhem, který mi ukazuje, že Verne ani dnes nic neztrácí.

Christo
16.09.2017 4 z 5

Ani kvůli ději, ale spíš kvůli pocitu být znovu dítětem, jsem si rád tuto knížku přečetl. A nezklamala.

kiki11
31.07.2017 5 z 5

Už dlouho jsem si chtěla od tolik oblíbeného Julese Vernea něco přečíst, ale pořád jsem se k tomu nemohla dokopat. A pak se mi dostaly do rukou Dva roky prázdnin, které jsem dosud znala jen jako seriál, a ejhle! Objevila jsem naprosto úžasnou knížku. Musím tedy podotknout, že od zmíněného seriálu se kniha značně liší (ať už v některých postavách, věku chlapců, tak v mnoha částech děje), ale i tak má seriál něco do sebe a já ho stále řadím mezi své oblíbené.

Co se týče knihy, je psána nesmírně poutavým jazykem, takže jakmile se začtete, neodtrhnete oči dřív než na poslední stránce. To jsem si pořád říkala: „Dočtu tuhle kapitolu a jdu spát.“ A pak koukám, ono je čtvrt na dvě a za mnou dalších dvacet stran. Zkrátka, tímto řadím Julese Vernea mezi své oblíbence a s chutí se začtu do dalšího dobrodružství.