Dva roky, osem mesiacov a dvadsaťosem nocí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Salman Rushdie je britský spisovateľ indického pôvodu. Jeho romány sa vyznačujú osobitým videním sveta, v ktorom sa spája fantastická rozprávka s magickým realizmom a so záujmom o súčasnosť. Rushdieho najnovší román Dva roky, osem mesiacov a dvadsaťosem nocí je mnohovrstevnou alegóriou rozprávok Tisíc a jedna noc. New York zasiahne silná búrka, ktorá trvá tri dni a prevráti naruby mesto aj život jeho obyvateľov. Keď sa utíši, v meste sa začnú objavovať nevídané a neznáme javy – svet zasiahne prvá vlna čudesností – napríklad pán Geronimo sa zobudí a zistí, že chodidlami sa nedotýka zeme, a keď si ľahne, chrbtom sa nedotýka postele – a stáva sa bojiskom dobra a zla. Podarí sa mocnej džine Duniji a jej potomkom zachrániť ľudstvo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/319547/dva-roky-osem-mesiacov-a-dvadsatose-yEV-319547.jpeg 3.634
Orig. název:

Two Years, Eight Months and Twenty-Eight Nights (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Slovart (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Dva roky, osem mesiacov a dvadsaťosem nocí

Přidat komentář
KMiriam
20.07.2018

Skvělá kniha nastavující zrcadlo lidským dějinám i jednotlivci. Svět polopohádkových polomýtických bytostí zasahuje do našeho světa, veškerá pravidla pomalu přestávají platit, zvyšuje se všeobecný chaos, ve kterém dochází k neuvěřitelným situacím a událostem, a samozřejmě se stupňuje násilí všeho druhu. Obstojí ten, kdo navzdory nadpřirozeným schopnostem, třebaže mu leckdy pomáhají, obhájí v sobě své lidství.
Kniha je psána "po Rushdieovsku", tedy i s jeho typickým ironickým podtónem, paradoxním humorem a ostrovtipem.
I závěrečná část vyznívá dvojsečně, happyend je současně katastrofou.

MKrat
05.03.2018

Krásná interpretace Hany Maciuchové, ale jedna z mála knih kterou jsem nedoposlouchala.. tak nějak zvláštní....

Vesmich
10.11.2017

Pro mě první setkání s autorem a je z toho láska jako trám! Nádherné vyprávění, velká sága, úplný tolkienovský příběh! Lidstvo se octne v úzkých-trochu dílem vlastní iniciativy, trochu dílem sil,na které nemá vliv. A je mu tedy nutně nějaký čas úzko - násilí, šílenství, zkáza a zmar a chaos….Mocní se tlučou mezi sebou a lidé zrovna tak. Inu a někteří jsou holt předurčení k tomu, aby na sebe vzali břemeno spásy…Příběh je strhující a závěrečné napětí mohutné. Nádherné vyprávění!!! Dočíst a dát si to ještě jednou zrovna dokola!

hermina007
02.09.2016

Salman Rushdie mě opět nezklamal. Aktuální kniha.