Dům pod jasany

Dům pod jasany https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497496/bmid_dum-pod-jasany-WHT-497496.jpg 4 83 24

Aby se vzpamatovala z nervového kolapsu, následuje Sara Keanová svého muže Damiena z Anglie do jeho rodného Severního Irska. V pěkném domě na venkově se však cítí osamělá a izolovaná, tak trochu jako vězeň. Pak jedné noci zabouchá na dveře zmatená zkrvavená stařena, a nic není jako dřív. Ukáže se, že tato žena je přímo spojená s děsivou historií domu. Vypráví svůj pohnutý příběh, který po desetiletí nebyla s to nikomu sdělit, a Sara se možná konečně odhodlá uvidět v Damienovi jeho pravou podstatu…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The House of Ashes , 2021

evineckY
02.10.2022 4 z 5

Jak mám hodnotit tuto knihu ? Všechny ty emoce, které se ve mně perou a je mi z toho strašně smutno. Všechny ženy, které v této knize trpěly, ať přežily, nebo ne.
Témata jsou zde těžká, ale doporučuji.

alexis818
16.09.2022 4 z 5

Tak to bylo docela hustý.Obe linie byly velmi čtivé a příběh se mě hodně dotknul.Doporucuji.

Mona-Lisa
08.09.2022 5 z 5

Těžší téma, které se mi dostalo pod kůži. Od začátku do konce nemám co vytknout.
Severní Irsko. Dům ve kterém sledujeme hrůzy odehrávající se ve dvou časových rovinách.
V minulosti byl dějištěm věznění lidí proti své vůli. V současnosti se do domu nastěhuje Sara v toxickém vztahu s manželem tyranem/psychopatem.
Takovým tím manipulátorem typu: svůj telefon nepotřebuješ, nikam jezdit nemusíš z domu a to tričko je trochu odvážně, když tu máme návštěvu, jsi nějaká běhna?
Takže pro mě jako červená na býka. Aspoň jsem si zanadávala a to já u knížek MILUJU.
Z obou rovin tepe tísnivá atmosféra a úzkostný pocit, který mě celou dobu ovládal. Není to v žádném případě oddechové čtení, za mě bych to klasifikovala jako mrazivý thriller, kdy tě celou dobu bolí palce, jak je obětem držíš. Je tam tedy hodně psychopatů a člověk se děsí konce....však uvidíte.
Že moc doporučuju už je psát asi zbytečné, že? .-D

denisa7430
07.09.2022 5 z 5