Dům panenek

Dům panenek https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456525/bmid_dum-panenek-OKt-456525.jpg 4 92 27

Melancholie / Melanchólia série

Porcelánové panenky – temný napínavý thriller o sociálních vrstvách, jejichž existenci většina společnosti raději ignoruje. Mezinárodní bestseller je hlubokým ponorem do nemilosrdného Švédska, obchodování s lidmi a erotického průmyslu, ale také příběhem nehynoucího přátelství a naděje. Šestnáctileté dívky Nova a Mercy sedí v ukradeném autě, uhání pryč z místa, z něhož se už jedna mladá dívka nevrátila. Někdo je ale pronásleduje. Možná už od prvního dne. Detektiv Kevin Jonsson dostane na starost nový případ. Musí najít někoho, kdo si říká Puppet Master – osobu, jež využívá falešné identity, aby od mladých dívek získala jejich fotky a nahrávky. Vyšetřování vede k Nově a Mercy, ale také ho nutí čelit vlastní minulosti…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Dockliv , 2019

Zrzavá_Tereza
14.02.2021 4 z 5

Dům panenek byl pro mě na první pohled thriller, který chce čtenáře jen šokovat, aby zakryl to, že literárně nemá co nabídnout.
Čím víc jsem se ale začítala, tím víc jsem si uvědomovala, že autoři tu otevírají témata, která se nás týkají víc než si myslíme, jen je bohužel nechceme vidět.
Drogy, zneužívání, smíření se s věcmi, které nám ubližují.
Švédsko nikdy nebylo temnější.

Medovnice
08.02.2021 5 z 5

Trochu zmatené, občas jsem se ztrácela. Místy dost nechutné. Ale také dost napínavé, pořád mě to nutilo číst dál. Konec takový hořkosladký, ale nechci nic prozrazovat.

MartinV.123
05.02.2021 1 z 5

Bohužel po více než třech letech čekání musím se smutkem konstatovat, že se jedná o jejich nejslabší knihu. První polovinu knihy jsem se ztrácel a několik stran za mě tam úplně zbytečných. Nejvíce mě ale vadí úplná absence Jeanette Kihlbergové.

Bauriska
05.02.2021 4 z 5

Já bych pro tyhle ,,frajery" měla speciální peklo, kde by trpěli tak, jak si to nikdo ani neumí představit. Ale bohužel, svět není spravedlivý a tak často trpí ti, kteří by o bolesti neměli mít ani potuchy a ti z nejhorších nestvůr se jen smějí..

Šílené téma, šílený svět..

Zara
03.02.2021 2 z 5

Koho v kojeneckém věku neznásilnil vlastní dědeček nebo přinejmenším neposvačil pohlavní úd svého spolužáka, nemá na stránkách knihy co pohledávat.
Výčet zvrhlostí vršících se chronologicky s dějem přináší dle mého naprosto opačný efekt (alespoň u mne).
Pokud by normální zůstaly minimálně postavy strážců zákona, případně terapeutů, nesmála bych se hlasitě u každé cca dvacáté stránky.
Dvojice autorů se v dílku chová velmi macešsky ke své rodné hroudě, neboť po dočtení zůstává ve čtenáři pocit, že Švédsko je (odjakživa) kolébkou nejhorších deviantů, úchyláků, feťáků, krvesmilníků atd atp., jaké tato planeta kdy nosila.
Absenci literárního stylu vycpávají autoři vatou děsivých morbidností, ale soudě dle červeného hodnocení, patrně efektivně.

Fidoo
02.02.2021 4 z 5

Surový thriller, který vás zavede až do té nejtemnější části naší společnosti.
Bolavé čtení, ale dětská pornografie a obchodování s lidmi by nemělo být přehlíženo ani bagatelizováno, natož ignorováno!

„V okamžiku, kdy začneš nenávidět, se narodí dítě, které se jmenuje odpuštění. Ty to dítě buď zabiješ, anebo mu dovolíš, aby tě objalo. Všechno spočívá v neustálém boji mezi nenávistí a odpuštěním. Jestli cítíš, že bys ty tři muže nemusela nenávidět, zachovej se podle toho. Mohlo by to být nejdůležitější rozhodnutí tvého života. Kde není nenávist, není třeba odpuštění. A ti muži si odpuštění nezaslouží.“

lufinesha
16.01.2021 5 z 5

Tak konečně jsem se dočkala dalšího dílu Melancholie. Tenhle díl se mi líbil mnohem víc než první díl této série. Chvilku mi trvalo se začíst, ale pak to nabralo spád, vše začalo dávat smysl. Krátké kapitoly s názvy úryvky z textu mě bavily, název vystihl kapitolu dokonale. Strhující příběh s hroznou tématikou, to tohle duo spisovatelů zvládá na jedničku

Erik Axl Sund
švédská